Test

Pocophone F1: Selle telefoni kvaliteet tõi šoki ja pani mind mõtisklema püsiväärtuste üle

Jah, osta,

see on tehniliselt sama hea kui 2-3 korda kallimad telefonid, võib-olla ainult hämaras pildistades jääb kvaliteedist puudu. Aasta suurimaid üllatusi.

Vähem kui nädalake Pocophone’iga pani mind mõtisklema püsiväärtustest eneses, maailmas ja nutitelefonide turul.

1. Maailmas kordub kõik, kuigi muudetud kujul

Neli aastat tagasi saabus telefoniturule tundmatu mark: OnePlus. Selle esimene mudel tuli müügile alghinnaga 299 ja selle lubadus oli ühemõtteline: flagship killer. Teiste sõnadega lubas firma teha tipptasemel telefoni poole hinnaga.

Põhimõtteliselt on see täpselt sama lugu, mida peab teadma Pocophone’i kohta. Kui OnePlusi juured olid eestlastele sisuliselt tundmatus tootjas Oppo, siis Pocophone’i taga on Hiina suur tegija Xiaomi.

2. Mu võime üllatuda on säilinud

Pocophone on uskumatult kiire ja lollikindel, ei jookse kokku, töötab lubatult. Sellist kvaliteeti võiks oodata tipptelefonidelt, mille hinnaklass Androidi maailmas on 800+ eurot.

Ei saa salata, et mind ikkagi rabas, et Pocophone tõesti kõike seda teeb.

Meil testis olnud mudel olid soodsaim: netist tellidest ligi €320, Eestist ostes €370. Ent selgi on juba 6 GB muutmälu, 64 GB sisemälu ja sama protsessoriga kiibistik (Snapdragon 845*), mis näiteks Samsungi tänavusel tipul S9.

Kuidas nad saavad sellist telefoni nii odavalt müüa??

3. Olulised asjad peavad paigas olema

  • Pocophone’i sõrmejäljelugeja on kiire.
  • Ekraan on küll “ainult” LCD, mitte AMOLED, aga suur (6,2 tolli) ja selge.
  • Aku töötab nagu loom. Seda lugu kirjutades on telefon olnud 27 tundi töös ja 27% akut on veel alles. Muidugi nõudlikumaid 3D-mänge mängides kulub aku kiiremini, aga teisalt ei jää telefon kuidagi PUBGi graafika tippseadeis mängides hätta. Vastupidi, tänu efektiivsele vedelikjahutusele on Pocophone’i palju mõnusam käes hoida, kui mõnda metallkorpusega minevat konkurenti.
  • Ma ei pea kõrvaklappide jaoks otsima taga dongle’it, sest telefonil on 3,5 mm pistikupesa.
  • Isegi näotuvastus töötab tehnilises mõttes, kui telefoni regiooniks valida Euroopa asemel Aasia. Ilmselt on asi GDPRis.

4. Tõeline proovikivi on pildistamises

Me oleme oma kaelas rippuvad kobakad peegelkaamerad vahetanud telefonide vastu ja seepärast on tegelik proovikivi fotokvaliteedis. Kui kõiges muus suudab tootja ehitada super-telefoni, siis kaamera näitab tõelist meisterlikkust.

Ja nii võiks mõelda skaala nullist kümneni, kus hinde “10” eest võitlevad väga väikeste vahedega Google Pixel, Samsung S9, Huawei P20 Pro ja iPhone X (kohe-kohe ka Xs). Kuhu suudab trügida sellises konkurentsis 300-eurone Pocophone?

Kui enne Pocophone’i karbist välja mõtlemist oleks ma selle paigutanud kuskile 4–7 kanti, siis nüüd asetan selle oma skaalal kindlalt 8 peale. Kui ümberringi on korralikult valgust, teeb see kaamera tõesti supertööd. Kehvemaks lähevad asjaolud siis, kui valgust on vähe ja seda on Eestis tihti ning siin Poco enam kallimatele vastu ei saa.

5. Valik nihkub telefonilt andmetele

Kuhu me nii jõuame, kui 300-eurosed telefonid teevad ära sama töö nagu 800–1000-eurosed?

Selge on, et nutitelefon kui arvutiplatvorm on nii valmis, et Oneplus ja Xiaomi ning Pocophone’i taolised telefonid tulevad ja löövad teisi hinnaga.

Tehniliselt kõrge kvaliteediga telefoni hind tuleb üha allapoole. Alles jääb kaks teist näitajat, millega telefone veel eristada.

Üks on bränd.

Kas meile ütlevad midagi nimed “Samsung”, “Huawei”, “Sony” või “Apple”? Kas nad ütlevad midagi sellist, mille puhul me oleme nõus sama telefoni eest palju rohkem maksma?

Ja teiseks andmed ja privaatsus.

See on näiteks üks eristus – kasutaja andmete range privaatsus – millega Apple püüab oma telefonide hinnalisa õigustada. Kas me usume, et tehnikatootjad kohtlevad meie andmeid erinevalt, mõni austusega ja teine ahnusega? Kas me usume, et see meie elu mõjutab? Ja kas me oleme nõus seetõttu samaväärse telefoni eest rohkem maksma?

Nendele küsimustele vastates saab veel selles maailmas orienteeruda.

* Riistvara jõudluse maailmas vaadatakse GeekBenchi skoori, kus sisuliselt võistlevad Apple’i iPhone’i protsessor, Samsungi Exynos ja ülejäänud tippudes oleva Qualcommi Snapdragon. iPhone X on teistest peajagu üle, aga huvitav on aga see, et protsessori ühe tuuma võistluses tuleb teiseks Samsungi Exynos. Kui aga protsessor saab ülesande lahendamiseks kasutada mitut tuuma, trügib Snapdragon 845 sellest mööda.

** Ahjaa, kas midagi halvasti ka oli? Ei, aga nagu sakslased ütlesid, paar asja olid nicht optimal. Esiteks pole telefon veekindel. Teiseks pole karbis kaasas kõrvaklappe. Aga noh, kogu selle allesjääva raha eest võib osta mistahes klapid. Ja kolmandaks: telefonil pole NFC-d, mis veel üleeile jättis külmaks, aga täna näib tõsise puudusena.

Täiendatud 10:30: lisatud viimane lause NFC puuduse osas.

Xiaomi Pocophone F1

Hindinternetist ostes alates €299+saatmiskulu, Eestis €370 (Klick)
Ekraan5,18 tolli (1080 x 2246 pikslit), IPS LCD
Mõõtmed/kaal156 x 75 x 8,8 mm, 180 g
KiibistikQualcomm Snapdragon 845
Mälumuutmälu 6/8 GB, sisemälu 64/128/256 GB
Kaamerataga 12 MP+5 MP, ees 20 MP
Aku4000 mAh
OSAndroid 8.1
ÜhendusedUSB-C, wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS, LTE Cat 16 (1024 Mbit/s), 3,5 mm

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.