Samsung Galaxy S20+: paremat Androidi telefoni on praegu raske leida

Aasta algus on telefonitootjatele kiire aeg, kuna just siis valmistatakse ette uute tippmudelite turule toomist. Need on need mudelid, mis peavad kasutajatele enim muljet avaldama ja aitavad tavaliselt ettevõtetel seadmete turult koore riisuda.

Erand pole ka Samsung, kes sellel aastal tutvustas uut tippmudelite seeriat S20. Miks seeriat? Sest nüüd on neil lausa kolm tippklassi mudelit, mille vahel kasutajad saavad valida.

Muidugi on kolme telefoni vahel väiksemaid ja suuremaid erinevusi, aga teeme asja lihtsaks. S20+ paikneb selle rivi keskel ja teistest mudelitest eristab teda aku ning ekraani suurus. Veidi erinev on ka iga mudeli kaamerate seadistus, aga laius laastus ongi see kõik.

Pikk ja sale disain

S20+ on 6,7-tollise ekraaniga ning sarnaselt viimastele Samsungi mudelitele on mindud seda teed, et kaamerasilm esiküljel asub täpselt ringina ekraani keskel. Küll on telefon kasvanud pikkuses ja jätab seepärast kitsama mulje.

Väikese, kuid positiivse muudatusena ei ole ekraani servad enam nii kumerad kui S10 seerial. Need on endiselt sama õhukesed, kuid ei kaardu enam nii palju üle serva. See aitab paremini vältida kogemata tehtud puudutusi ja moonutab servadest pilti vähem.

Mingeid värskeid tuuli disainiosakonna laualt pole küll seadmele jõudnud, pigem on juba nii head asja paremaks lihvitud. 188 grammise kaaluga ei tundu seade käes ka ülemäära raske.

Viimaste mudelitega on olnud nupumajandusega Samsungi telefonidel segased lood. Esiteks on kaarte aidanud segada kurikuulus Bixby nupp ning viimastel Note’i seeria mudelitel ka vasakule poole viidud toitenupp. S20+ on aga parima lahendusega – Bixby nuppu pole ning toitenupp on harjumuspärasel paremal küljel.

Seega vasak pool on täiesti tühi ning Samsungi assistenti saab välja kutsuda sellesama toitenupuga. Mis veelgi parem, nupu alla saab määrata ka muid kiirkäske ja Bixby saab üldse mängust välja jätta.

Poole sujuvam kasutajakogemus

Sisse kiigates on S20+ üheks suurimaks uuenduseks uus ekraanipaneel, mis võimaldab pea kaks korda sujuvamat kasutuskogemust. Eelkõige tähendab see ülimalt siidjat ekraanipildi kerimist nii menüüs kui ka rakendustes. Ja tõepoolest, kui juba korra uut paneeli proovida, siis ei taha kuidagi vanade telefonide peale tagasi minna.

Kui tavapäraselt on kasutusel 60 Hz kaadrisagedus, siis Samsungi kõigil uutel mudelitel saab vajadusel selle viia ka 120 Hz peale. Ekraanipilt on tõepoolest ülisujuv, mida kinnitasid kõik, kellele uut omadust demonstreerisin.

Kasutajatele on aga endiselt jäetud võimalus ka 60 Hz varianti kasutada. Seda põhjusel, et parem kaadrisagedus koormab süsteemi ning lühendab aku vastupidavust.

Testimiskogemuse põhjal saan endalegi üllatuseks öelda, et 120 Hz kasutus ei mõju üldse või mõjutab väga väikesel määral telefoni akut. Nii et igal juhul tasub eelistada kõrgemat kaadrisagedust, kui juba sellise võimalusega telefon soetada.

Tippmudelile omaselt on olemas terve ports erinevaid mugavusfunktsioone nagu näo- ja sõrmejäljetuvastus, kiirlaadimine ning võimalus oma muid nutividinaid telefoni tagumisel küljel juhtmevabalt laadida.

Samuti piisavalt mälumahtu, mida saab ka välise kaardi abil suurendada. Ehk siis olemas on kõik, mida ühelt tippmudelilt soovida ning enamgi veel. Kasu tuskogemusele etteheited teha ei saa, sest telefon on igati oma ülesannete vääriline.

Kaamerad eristavad mudelikolmikut

Nüüd jõuame aga kõigi tippmudelite ühe suurima eristava faktori juurde. Kui eestpoolt vaadates ei pruugi mudelitel vahet teha, siis tagumise külje järgi on see õnneks võimalik. Lisaks erinevatele kaamerate ja sensorite arvule, on vahe ka nende tehnoloogias.

S20+ põhikaamera on telefoto objektiiviga ning võimaldab teha kuni 64 MP resolutsiooniga pilte. Kusjuures, vaikimisi pakub telefon madalama resolutsiooniga valikut aga oskab vastavalt stseenile seda kasutajale meelde tuletada. Täpselt nii juhtus ka minul telefoni testimisel.

Üheks märksõnaks selle aasta mudelitel on suum. S20+ võimaldab kasutajal pilti suurendada kuni 30 korda.

Telefonil on lisaks põhikaamerale ka 12 MP lainurk objektiiv, 12 MP ülilainurk kaamera ning paremaks sügavuse tajumisekseraldi TOF sensor. Enamik pildirežiime on peidetud eraldi menüüsse, mis teeb nende pideva otsimise veidi tüütuks. Need võiksid olla kõik pildi alumisel ribal kiirema juurdepääsemise tarbeks.

Kui telefonil on aga nii palju kaameraid, siis ega väga midagi kurta pole. Esiteks on pildikvaliteet väga hea ning lisaks sellele võimaldab see vastavalt olukorrale parima seadistuse valida. Iga võtte jaoks on olemas eraldi režiim.

Uuendustest on nüüd võimalik kasutada Single take varianti, mis valib mitmest pildist välja parima, lisaks teeb ka lühikese video. Samuti saab tehtud pildist välja lõigata osi, mis säilitavad algse pildi resolutsiooni.

Ehk siis kasutajale käsutusse on antud meeletu hulk võimalusi parima tulemuse saavutamiseks. Kes aga iga seadistusega mässata ei viitsi, saab ka lihtsalt pildistades väga hea tulemuse.

Paremat on raske leida

Miks aga pole räägitud 5G võrgustoest ja 8K videost? Sest kuigi telefonil on olemas mõlema tugi, on kurb reaalsus see, et hetkel pole kummalegi väga praktilist väljundit. Tore, et Samsung püüab innovatsiooni esirinnas püsida, kuid keskmisele kasutajale need omadused hetkel rolli ei mängi.

Samsungi viimaste aastate mudelid on olnud alati tippmudelite väärilised ning samad sõnad saab öelda ka S20+ kohta. Revolutsiooni asemel on küll tegu evolutsiooniga, kuid see ei vähenda seadme enda väärtust.

Rääkides väärtusest, siis S20+ pakub aina tugevamat konkurentsi õuna logoga seadmetele ning alla 1000 euro S20 seeria keskmikku kätte ei saa. Vähemalt esialgu.

Jah, osta,

sest Samsungil on nüüd ülisujuv ekraan ja pildistamiseks väga hea kaamera. Hetkel paremat Androidi on turul raske leida.

Samsung Galaxy S20+

Hind1099 eurot
Mõõtmed ja kaal162 x 74 x 7,8 mm, 188 g
Ekraan6,7-tolli, 1440 x 3200 pikslit, AMOLED
KiibistikExynos 990 (7nm+)
Mälu12 GB muutmälu, 128-512 GB sisemälu
Kaamera taga64MP telefoto + 12MP lainurk + 12 MP ülilainurk + TOF sensor
Kaamera ees10MP lainurk
Aku4500 mAh, kiirlaadimine (25 W)
OSAndroid 10, One UI 2 kasutajaliides
ÜhendusedUSB-C, wifi a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.0, A-GPS

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.