Test

Samsung Galaxy Z Flip: volditav telefon on äge, aga kas seda peaks ka ostma?

Samsung Galaxy Z Flip on klapiga telefon. Seda reklaamitakse küll volditava telefonina ja tõesti, see on tõsi, aga tegelikult on see kasutuse kohalt tagasihüpe rohkem kui 10 aasta tagusesse aega, kus klapiga telefonid olid popid ja sa said korraliku steitmendina kõne lõpus selle metalse laksuga kinni lüüa ja omaette vihaselt mühatada. Võin kinnitada, see tunne on mõnus.

Kõige olulisem: see voltimine töötab. Ekraan murdub keskelt pooleks ja sa võid pikalt imetleda, kuidas sa saad ekraani skrollida alumiselt ekraani poolelt ülemisele. Või siis lihtsalt stressi maandamiseks seda lahti ja kinni voltida.

Me peame rääkima ekraanist

Ekraani ümber on metallist millimeetri kõrgune raam, et ekraani eri pooled teineteise vastu ei läheks, ja ekraani keskel on väike nõgus kraav, mida on sõrme all selgelt tunda.

Hinged ei kääksu ega tee mingeid muid veidraid hääli ning tunnet, et need kohe katki rebenevad, ei teki.

Galaxy Z Flip kahes erinevas poosis.

Enamiku ajast kasutasin seda telefoni ikka täiesti tavaliselt lahtivoldituna, sest see on kõige mugavam.

Kui tahta seda teha nii, et ekraani pooled on kas või natukene eri nurga all, siis juba emma-kumma ekraani poole vaatenurgad ei kannata mugavat vaatamist välja. Nii et õige asend on ikka see, kui telefon on täiesti lahti.

Küll aga kohandub ekraan vastavalt sellele, kas telefon on täiesti avatud või mitte – näiteks videot vaadates või kaameraga pilti tehes liigub 6,7-tollise 22:9 kuvasuhtega ekraani vaade ülemisele ekraanipoolele. Äge, aga mitte just liiga kasulik.

Ühe ekraanipoole vaatenurk on kiire kaduma.

Rääkides veel asjadest, mis on ägedad, siis puudritoosi mõõtu telefoni väliskaanel on ka väike ekraan, kuhu saad selfit tehes kuvada enda pildi paremaks kadreerimiseks ja see võimaldab sul pilti teha telefoni palju parema tagakaameraga.

Muidu kuvatakse sinna kellaaega, teateid ja telefoni laadides seda, kaua täislaadimiseni veel aega läheb. Väga tore. Ei pea telefoni iga piiksu pärast avama.

Sõrmejäljelugeja ei ole mitte ekraani sees, vaid see on küljel sisselülitamisnupu all.

Äratundmisrõõm, see olen ju mina!

Selfikaamera tekitas meis elevust – toimetuses kõik rõõmustasid sealt endaga pilti tehes, sest selle ilufiltrid olid vaikimisi nii võimekad, et võtsid aastaid näost maha meilt rohkem kui kõik need ilusüstid Marju Karinilt.

Muidu on kaamera Samsungile omaselt hea

Tagumised kaamerad teevad aga väga häid pilte. Topeltkaameras on lisaks tavalisele kaamerale pardal ka lainurk ning midagi ette heita pole – kvaliteet on hea.

Vaikesätete puhul on küll Samsungile omast värvidega mängimist, aga sellest saab lahti. Videokvaliteet on hea, aga kui keegi ootas 8K-d, siis selle jaoks on ikkagi Galaxy S20 Ultra.

Mugavalt on näha, kaua veel telefon elektrit tahab.

Ma kartsin alguses, et see telefon on taskus liiga paks, aga siis tuli mul meelde, et kunagi kandsin ka taskus Nokia 5110 ja tasku jäi terveks. Tegelikult on selline väikeses formaadis telefon taskus päris mõnus, ainult vahepeal panin seda harjumusest taskusse lahtivoldituna.

Trendikam kui koroonaviirus

Küll aga kaasnesid seda telefoni kasutades mind kaasinimeste pilgud nagu oleksin avalikus kohas valjult köhinud. Aga inimesed ei hiilinud minust eemale, vaid tulid uudistama, mis imelise riistapuuga on tegemist. Siit jõuame ka selleni, kes seda ostma peaks.

Kaamera kiideti heaks.

See telefon maksab 1500 eurot ja ei, kui sa tahad lihtsalt hea või väga head telefoni, siis selleks on olemas teised mudelid. Galaxy Z Flip on neile, kes tahavad väga ägedat telefoni ja kasutada tehnoloogiat, mis just on otse ahjust tulnud. See pole veel 100% valmis, see on väga korralikult toimiv prototüüp ja see töötab.

Kõige olulisem on see, et see käitub ja on nagu täiesti normaalne telefon. Kiire? Muidugi. Aku peab ligi kaks päeva. Täiesti normaalne Samsungi telefon.

Ilmselt on küll tulevikus volditavad telefonid veel mugavamad. Ekraani keskel pole enam seda nõgusat kraavi ja need metallservad telefoni äärtes lahendadakse kuidagi teistmoodi, aga täna on see parim, mis sa Eestist osta saad.

Jah, osta,

sest teist sellist telefoni Eestis ei müüda. Kui sa tahad lihtsalt head telefoni, siis aga vaata midagi muud palju odavamalt.

Samsung Galaxy Z Flip

Hind1499 eurot
Müügilküsi poodidest
Ekraan6,7 tolli (2636 x 1080), AMOLED
KiibistikQualcomm Snapdragon 855+
Muutmälu8 GB
Sisemälu256 GB
Kaamera10 + 12 Mpx
ÜhendusedUSB-C, ANT+, NFC, WiFi AC, GPS, Bluetooth 5.0
OSAndroid 10
Aku3300 mAh
Mõõtmed167,3 x 73,6 x 7,2 mm
Kaal183 g
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.