Samsung võttis õppust ning uus Galaxy A3 lahendab eelmise mudeli probleemid

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Uus A3 on parem kui selle eelkäija. Foto: Kaarel Kook

Möödunud aastal valmistas Samsung on A3 telefoniga pettumuse. See nägi küll ilus välja ning sai suuremaltjaolt asjadega hakkama, kuid siiski kummitasid seda pidevad hangumisprobleemid, mis seadme tihtipeale kasutamatuks muutsid.

Sel aastal proovis Samsung aga uuesti ning Geeniusel oli võimalik ka selleaastast A3 nutitelefoni suurema sõsara A5 kõrva katsetada. Kas Samsung suutis möödunud aasta vajakajäämised parandada? Lühike vastus: jah. Pikem vastus: enam-vähem.

Kõik on sama

Uue A-seeria välimust ning sellega kaasnevaid probleeme kirjeldasime pikemalt oma A5 arvustuses ning kuna A5 ning A3 on disainilt ning materjalidelt identsed, laienevad kõik A5 puhul esitatud kiitused ja laitused ka A3 mudelile.

Uus A-seeria on varustatud kena läikiva musta metallist korpusega, mis kogus hulgaliselt sõrmejälgi ning mille pinnale tekivad kriimustused äärmiselt kergelt. Kui kriimustustest ja sõrmejälgedest aga mööda vaadata, on uute A-seeria telefonide näol tegemist kaunite ning mugavate seadmetega, mis tunduvad käes igati kindlad ning mille puhul kriuksumisest või paindumisest rääkida ei saa.

Samsung A3 saab laadida USB-C liidese abil. Foto: Kaarel Kook

Huvitavamad on lood aga A3 korpuse sees. Esmalt, selle aku. Galaxy A5 arvustuses pöörasime palju tähelepanu selle hämmastavalt võimsale ning igikestvale akule. Rõõmuga saab öelda, et sarnaselt oma suuremale vennale on ka A3 aku üks parimaid, mida leida võib. Kuigi see on mõnevõrra väiksem kui A5 seest leitav vooluallikas, peab see siiski terve päeva probleemideta vastu ning akuprotsente jääb üle ka järgmisesse päeva.

Kergema igapäevase kasutuse puhul on tegemist seadmega, mille võib julgelt nädalavahetuseks suvilasse kaasa võtta, jättes laadija koju tolmu koguma.

Jonnakas, kuid parem

Kui aku vastupidavus ei tundu enam nii üllatava, kui uurida, milliste sisekomponentidega on Samsung A3 seadme varustanud. Seadme esiküljelt leiab eelmise aasta mudeliga sama 4,7-tollise ekraani, mis on kena ning värvirikas. Heledust on sellel samuti piisavalt, et ka Eestis haruldasel päikesepaistel päeval ekraanilt teksti lugeda mõistaks.

A3 ekraani alt leiab 2 GB muutmälu ning kaheksatuumalise Cortex-A53 protsessori.

Kui A5 puhul ei tähendanud me kordagi, et seade oleks mõne tegevusega jänni jäänud või jäätunud, siis A3 jätkab suuresti sama trendi. Rakendused avanevad kiirelt ning 99% ajast töötab kõik just nii, nagu kasutaja eeldab.

Samsung Galaxy A3. Foto: Kaarel Kook

Kahjuks pole Samsung suutnud lahendada ülejäänut ühte protsenti ajast, mil seade kokutab ning jonnib, avab rakendusi kauem kui sooviks ning jäätub, kui liikuda ekraanilt ekraanile. Õnneks on need hangumised vaid hetkelised ning mõne sekundi möödumisel hakkab kõik jälle korralikult tööle.

Testimisaja jooksul ei suutnud me tuvastada kindlaid olukordi, mil jäätumised toimuvad ning need paistsid olevat üsna juhuslikud. Põhjuseid võib olla mitu: võib-olla oli liiga palju rakendusi avatud, võib-olla oli seadme jaoks ümbritsev õhk liiga külm või palav või äkki oli sel lihtsalt paha tuju.

Areng on olnud korralik

Kuid kui võrrelda arengut möödunud aasta A3 ning selle aasta A3 vahel, siis on Samsungi areng olnud märkimisväärne. See 330-eurone telefon töötab kordades paremini, kui eelkäija ning hangumised ei olnud nii häirivad, kui võiks arvata. Seda iseloomustab ehk ka tõsiasi, et testija harjus telefoniga nõnda ära, et see jäi veel peale ettenähtud testimisaja lõppu mõneks ajaks tema taskusse igapäevase seadmena.

Põhjuseid, miks A3 igati korralik telefon on, leiab mitmeid Esimeseks selle hind. 330 euro eest on raske leida paremat telefoni. Ilmselt esimene seade, mis selle kandadele astuma hakkab on oluliselt suurem ning rohkema muutmäluga 439-eurone OnePlus 3T.

A3 kaamera on igati korralik. Foto: Gregor Sibold

Hea on ka A3 kaamera. See ei ole küll nõnda uhke kui suuremal vennal, kuid siiski täiesti sobilik oluliste sündmuste kiireks jäädvustamiseks. Kaamera saab pildi tehtud kiiresti ning tulemus on samuti igati rahuldav: värvid on kirkad ning pilt on terav.

Seega on Samsung suutnud suuresti lahendada möödunud aasta A3 suuremad probleemid, mis annab julgust ka telefoni soovitada, kui otsid korraliku ning võimsat telefoni odavamapoolses hinnaklassis.

Jah, osta,

sest Samsung on lahendanud möödunud aastase telefoni probleemid ning A3 on oma hinna eest igati korralik nutiseade.

Samsung Galaxy A3

Hindalates 329 eurot
Saadavusoperaatorid, tehnikapoed
Ekraan; 4,7-tolline, 720x1280px
ProtsessorCortex-A53, 1.6 GHz, 2 GB RAM
Operatsioonisüsteemi versioon6.0 Marshmallow
VeekindelIP68
Sisemälu16 GB + SD-kaart
Kaamerad13 MP põhikaamera, 8 MP esikaamera
Aku2350mAh
ÜhenduvusWifi, 4G, Bluetooth, GPS, USB-C, Nano-SIM, SD-kaart
Mõõdud13,54x6,62x0,79 cm, 138g

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.