Samsungi Gear S3-l on vajalikud funktsioonid olemas, aga need pole paremad nutitelefonist

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
ava_2.jpg

Nutikellasid pole maailmas saatnud just edu, mida võiks revolutsiooniliseks nimetada. Siiski tegelevad suuremad tehnoloogiabrändid maailmas nende tootmisega ja selle järjekordne näide on Samsungi Gear S3.

Randmel kantav tehnoloogia on piisavalt kaugele jõudnud selleks, et Samsung on hakkama saanud tootega, mida võib tõesti nimetada läbi ja lõhki nutikellaks. Tegu on hea seadmega, mis teeb oma tööd hästi, aga sellel on üks fundamentaalne probleem, mis võib mõjutada ka paljude ostuotsuseid.

Suur, samas ilus

Kell ise on suuremapoolne. On teadmata, kas põhjuseks on Samsungi soov disainida lihtsalt suuremat kella või on selleks lihtsalt paratamatus, et teatud tehnika on ju vaja kella sisse paigutada. Gear S3 on 12,9 millimeetri paksune ning kaalub 63 grammi. Vaatamata sellele sobitub see vähemalt minu arvates mu keskmisest väiksemale randmele täiesti normaalselt. Väikeste randmetega inimestel tasub siiski meeles pidada, et kell on pigem suuremapoolne.

Üldine väljanägemine on minu meelest väga hea, sest kellal ei ole liiga palju mingeid nurke või nuppe, mis torkaksid häirivalt silma. Tume ja soliidne disain annavad võimaluse kanda seadet ka pidulike riietega.

Testimisel olnud mudelil oli kummist rihm, kuid nagu ikka erinevate nutikellade ja aktiivsusmonitoridega, saab selle soovi korral mõne teistsuguse vastu välja vahetada.

Mainitud 63 grammi teeb seadme pigem raskemapoolseks, kui seda võrrelda näiteks aktiivsusmonitoridega, mis on nii kerged, et nende kandmine isegi aeg ajalt meelest läheb. Samas ei ütleks, et Gear S3 oleks kuidagi märgatavalt raskem tavapärasest metallist käekellast.

Korralik ekraan ja korralikud materjalid

Gear S3 ülemist poolt katab 1,3-tolline 360×360 resolutsiooniga puutetundlik ekraan, mida katab Gorilla Glass SR+, seega ekraani kriimustamine või purunemine peaks olema väga haruldane juhtum. Ligikaudu 278 piksliga tolli kohta ekraan on väga hea ning terav, mingit juttu sellest, et sellelt on eraldi näha eraldiseisvaid piksleid, pole ollagi. Pigem on tegu lihtsalt pisikese telefoniekraaniga. Ekraani ümbritseb metallist ääris, mida on võimalik keerata nii paremale kui vasakule, et seadmes ringi liikuda. Nuppe on S3 peal kaks ning mõlemad asuvad selle paremal küljel.

Seadme tagumisel küljel on pulsimõõtja ning peale mikrofoni ja kõlariava seadme peal muid avasid polegi. Seda ka seetõttu, et Gear S3 kasutab induktsioonlaadimist, seega mingit juhet laadimiseks kasutama ei pea.

Kogu komplekti kaitseb ka julgustav IP68 vee- ja tolmukindlus ning teoorias peaks see ära kannatama kuni 1,5 meetri sügavuse vee.

Üllatavalt hea aku

Ka seestpoolt on tegu korraliku ning erineva tehnikaga varustatud seadmega. Olemas on nii tavapärased sensorid, mis tuvastavad liikumist ning südamerütmi. Lisaks on pandud ka baromeeter kõrguse jälgimiseks ning lisatud on ka neli gigabaiti sisemälu kohalike failide hoiustamiseks. See on sobilik muusika jaoks, juhul kui näiteks sportides tahaks muusikat mängida otse kellast Bluetooth kõrvaklappidesse ja telefoni polegi vaja kaasa võtta.

Aku on samuti väga korralik. Väike 380 mAh, kuid mina sain täiesti normaalse kasutusega sellest kätte isegi kolm päeva. Loomulikult leiab seadmeid, mille akud kestavad tunduvalt kauem, kuid kolm päeva kestva akuga jõuab Gear S3 päris lähedale tavalistele aktiivsusmonitoridele, mille aku kestab enamasti ligikaudu 4-5 päeva, kuid viimaste puhul on tegu enamasti mustvalgete ekraanidega seadmetega, mis pakuvad tunduvalt vähem funktsioone kui Gear S3.

Funktsioone on palju ning need töötavad

Kõigepealt tervitab kasutajat avaekraan, millele saab panna enda jaoks sobiva tausta, seega võib su kell meenutada mõnda viisakat tavalist käekella või ka lihtsalt kuvada seiereid, kui otsid vähem silmapaistvat lahendust. Järgnevalt on võimalik avaekraani kõrvale kinnitada rakenduste laiendusi ehk widgeteid. Nende vahel liikumine toimubki eelnevalt mainitud metallist äärise abiga. Avaekraanist paremal pool saab vaadata telefonist tulevaid teateid.

Rakendusi on piisavalt. Olemas on tavapärased rakendused kella jaoks nagu taimer, stopper, ilm, kontaktid ja ka uudisterakendus, mis kahjuks kuvab vaid suuremate globaalsete meediaväljaannete sisu, kuid teeb seda hästi ning ekraani pealt lugeda on isegi päris mugav.

Kontaktide rakenduse kaudu on võimalik kellaga ka helistada. Bluetoothi kaudu annab seade käsu edasi telefonile ning täiesti võimalik on sõbraga vestelda enda kella teel. Samas ei ole kella küljes kõlar eriti vali, seega on mujal kui vaikses toas keeruline midagi kuulda.

Telefonis olevate rakenduste teadete kuvamine toimib suurepäraselt. Kogu tekst on loetav ning osa sõnumist ei kao kuhugi ära, mida võib näiteks mõne aktiivsusmonitori puhul juhtuda. Sõnumitele saab ka vähemalt mingil viisil reageerida. Facebook Messengeris saab saata vaid pöidla-emotikoni, kuid näiteks Slackis on võimalik ka täismahus sõnumeid saada ning teha seda nii häälkäskluse, kui ka käsitsi kirjutamise abiga.

Telefoniga ühendamiseks on tarvis Samsung Gear rakendust, mis aitab kella paremini seadistada, kuid sisuliselt töötab see vaid rakenduste allalaadimiskohana kella jaoks. Enda terviseandmete jälgimiseks tuleb alla laadida veel teine Samsung Health rakendus, mis kuvab kõigile aktiivsusmonitoridele omaseid terviseandmeid. Sammud, käidud vahemaa, südamelöögid, söömine, magamine ja treeningud – kõik vajalik on olemas ja täpne. Kell ei tüüta ära ka igatunniste liikumisteavitustega, kui käsil on mõni pikem bussi või autosõit.

Aga kas sul on seda vaja?

Toote poole pealt on Samsung saanud hakkama väga hea asjaga. Kõik toimib. Kell reageerib liigutustele ja muule kiirelt ning hästi. Mingit hangumist või teksti kadumist väikese ekraani tõttu ei ole.

Siiski on kogu asja juures minu jaoks üks suur probleem. Selleks on küsimus, kas see on mugavam, kui teha sama asja nutitelefon taskust välja võttes? Tihtipeale tundub, et ei ole. Näiteks helistamine. Jah, tehniliselt on see võimalik, kuid kõlar ei ole eriti vali ning kõne vastuvõtmine võtab veidi aega, seega ilmselt oleks kiirem võtta taskust telefon. Sama kehtib sõnumitele vastamise kohta. Jah, tehniliselt saab seda teha, aga see on palju mugavam ja ka kiirem, kui teha seda telefonis.

Seega ostmise juures tuleb jälgida järgmist. Kui otsid kella, aga ei ole päris kindel, kas see peaks olema nuti- või tavaline kell, siis ilmselt ei ole Gear S3 sinu jaoks eriti hea valik. Kui aga tahad kindlasti osta just nutikella, siis on Gear S3 väga hea valik. Seade töötab nutikellana suurepäraselt, see lihtsalt ei tee asju mingil moel märgatavalt paremini kui su nutitelefon.

Fotod: Kaarel Kook

Jah, osta,

aga ainult siis kui tahad kindlasti just nutikella. Kui kahtled, siis pole Gear S3 põhjus nutikella soetamiseks. Olgugi, et kõik vajalikud funktsioonid on olemas ning töötavad hästi, ei ole need tihtipeale paremad lihtsalt nutitelefoni taskust võtmisest.

Samsung Gear S3 Frontier

Hind399€
MüügilAlates 16. jaanuar
Ekraan1,3 tolline 360x360 Super AMOLED, puutetundlik
AkuLi-Ion 380 mAh, kestvus kuni 3 päeva, laadimine 2-3 tundi
ÜhilduvusiOS, Android
Mälu768MB RAM, 4GB sisemälu failide hoiustamiseks
Kaal63g
VeenkindlusIP68 vee- ja tolmukindel
 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.