Test

Sony Xperia XZ Premium: Peeglike, peeglike seina peal, mis on kauneim telefon kogu maal?

Ei, ära osta,

sest 4K-ekraanist pole kasu, kaamera on kehvem kui konkurentidel ja hind on liiga kõrge.

Ja Peegel vastas talle: “Sina, Sony Xperia XZ Premium, oled kaunim kogu maal”. Aga… siin on midagi läinud valesti, sest XZ Premium ütleb seda iseendale – sest kunagi varem pole ma käes hoidnud telefoni, mille hõbedane tagakülg oleks niivõrd peegelduv ja bling (kui aastal 2017 veel sellist sõna kasutada tohib). Seda võidki päriselt peeglina kasutada, see pole liialdus. Saadaval on ka musta värvi versioon, aga see on samasuguse peegliga. Kas see on kõige ilusam telefon? Minu meelest mitte, selle Peegli jutt on mulle alati kahtlane tundunud.

Võib-olla kellelegi on silmapaistev disain äge, aga see kogub sõrmejälgi väga hästi, võiks isegi öelda, et kõige paremini. Siit ka pro tip, ära sellesse telefoni sisselogimiseks sõrmejäljelugejat kasutada, sest sinu sõrmejäljed on kõik seal tagakorpusel kenasti olemas. See on sama hea kui kirjutaksid enda PIN-koodi pangakaardi peale.

See on päriselt 4K-ekraan

Paberil on XZ Premium väga kõva telefon, mida peaksid kartma kõik. Sel on 4K (2160 x 3840) ekraan ja uus Qualcommi Snapdragon 835 kiibistik kõigi oma võludega. See pole esimene Sony telefon 4K-ekraaniga, Sony eksperimenteeris sellega juba 2015. aasta lõpus, kui tuli välja Z5 Premium, mis oli ka 4K-ekraaniga. Tõsi, seal oli 4K-s kasutatavad ainult üksikud rakendused, näiteks fotode ja video jaoks. Nüüd aga jookseb XZ Premiumi peal terve kasutajaliides uhkes 4K-s. Tehniliselt suurepärane saavutus!

Aga üksnes tehniliselt, sest kui sa kasutad telefoni normaalselt, siis sellest ei ole aru saada. Ma julgen öelda, et 98% inimesi ei saaks aru, et see on 4K-ekraan ja selle ekraani kvaliteetei ole parimate killast, midama näinud olen. Viie sentimeetri kauguselt vaadates ehk saab aru, et äppide nimed ei muutu piksliseks, aga see vahe on rohkem sinu peas. Seega, sa maksad teadmise eest, et sul on 4K-ekraan ja kõik. Sellest võiks olla kasu VR-is, aga näiteks Google Daydreami XZ Premium ei toeta, sest sel on LCD-ekraan – Daydreami üheks nõudeks on AMOLED-ekraan, mis muidugi on Google’i enda Pixel-seeria telefonidel.

4K kuvatõmmis mängust “Asphalt Xtreme”. Mängu loomulik eraldusvõime on mõistagi madalam, vaata seda kandilist autokatust, ja pilt skaleeritakse üles 4K peale.

Muidugi võid vaadata 4K-ekraanilt selle eraldusvõimega videot või lasta mänge 4K peale üles skaleerida. Võiks nüüd arvata, et konkurentidest väiksem 3230 mAh aku selle ekraani surve all ka sureb, aga siin ma tõsiselt üllatusin. XZ Premium peab paremini vastu kui Xperia XZs, poolteist päeva minu normaalse kasutuse juures. Siin vist peab Sony Qualcommi insenere tänama ja mina ka. Kasutades, näiteks videot vaadates, läheb see telefon küll soojemaks kui XZs, aga kümneminutilise 4K-video filmimise pidas see kenasti vastu.

Talletuskoht pakub ruumi 64 GB ja muutmälu on 4 GB. Talletuskoht ütlen ma sellepärast, et nii ütleb Sony eesti keeles Storage kohta (XZs-i kasutasin ingliskeelsena), millest on kasutajale vaba 49 GB. Mõned sisulised uuendused veel, mis tulevad Snapdragon 835-ga: USB-C on USB 3.1 standardiga (XZs-il oli see vana USB 2.0 standard), Bluetooth toetab uut 5.0 standardit ja mobiilset sidet võib teoorias saada kiirustel kuni 1000/150 Mbit/s tänud LTE-A Pro Cat 16 lühendile. Kõik väga äge.

Põrus meie kaameratestis

Meie sel nädalal tehtud kaameratestis XZ Premium põrus, lugejad otsustasid nii? Mis läks valesti? Värvid on fotodel kohati päris head, aga detaili jäi ilmselgelt liiga väheks võrreldes konkurentidega. Dünaamiline ulatus nagu ka XZs-i puhul välja toodud said oli hea, aga jälle detail – pilte sisse suumides läks see Sony’l kõige esimena sarnastes tingimustes tehtud fotode puhul käest ära.

Premiumil on samamoodi võimalus teha 960 kaadrit sekundis videoid, kuid samamoodi on see piiratud viiesekundiliste klippidega. Vähemalt see ei jooksnud aeg-luubis videot tehes kordagi kokku, erinevalt Xperia XZs-ist. Kasutajaliides ja kaasa tulevad Sony enda äpid – kõik on samad.

XZ Premium on tehniliselt väga äge telefon, kuid väljanägemiselt… ma arvan, et Peeglil pole õigus. Kas ma soovitaksin kellelgi seda telefoni osta? Ma pigem nimetaksin konkurente ja XZ Premium oleks varuvariant kuskil kolmanda või neljandana. Tehniliselt äge, aga sa maksad 4K-ekraani eest, millest pole eriti kasu, ja sa maksad palju. Kui sulle just Sony telefonid meeldivad, siis võta pigem Xperia XZs.

Sony Xperia XZ Premium

Hind799 eurot
Ekraan5,5tolline (3840 x 2160) IPS, HDR
KiibistikQualcomm Snapdragon 835 MSM8998
Mälu4 GB muutmälu, 64 GB sisemälu
Kaamera19 Mpx taga, 13 Mpx ees
Aku3230 mAh
OSAndroid 7.1.1
ÜhendusedUSB-C (USB 3.1), wifi ac db, Bluetooth 5.0, 3,5 mm, GPS, NFC, DLNA
Mõõtmed156 x 77 x 7,9 mm, 195 g
MuuIP68 veekindlus

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.