Samsung Galaxy S10e ei jää kallimatele suguvendadele alla

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Uue juubeliseeriaga ei piirdunud Samsung tavapärase kahe mudeliga, vaid tegi kasutajatele valiku heas mõttes raskemaks ning lisas S10 mudelivalikusse veel ühe variandi.

Jutt käib S10e-st, mis on selle seeria kõige väiksem ja kõige soodsam telefon. Soodne aga ei tähenda ilmtingimata halba.

Uus disain ja sõrmejäljelugeja

Esmapilgul võib tunduda, et S10e on täpselt samasugune, nagu tema suuremad sugulased, aga lähemal vaatlusel leiab mitmeid väikeseid erinevusi.

Ehituskvaliteedi osas keegi muretsema ei pea, see on Samsungi tippmudelitele kohaselt väga hea. Kasutusel on premium-materjalid – alumiinium ja klaas.

Suurim uuendas ja erinevus eespoolt vaadates on aga auk ekraani ülaservas. Erinevalt teistest tootjatest on Samsung otsustanud kulmust kõrvale hiilida ning selle asemel kaamerasilma liigutanud ekraani nurka.

Mul isiklikult ei ole ka kulmude vastu midagi, aga kasutades tundub, et Samsungi teistmoodi lahendus on isegi parem ja segab kasutajat vähem.

Kaamerasilma möll

Kaamerasilm on saanud ka päris suure Twitteri-möllu osaliseks, kus kasutajad on leidnud nutikaid lahendusi silma peitmiseks taustapiltide abil. Isegi Samsungi enda sotsiaalmeedia kanalid on jaganud selle jaoks sobivaid taustapilte.

Kaks asja hakkavad veel silma, mille järgi S10e mudelit eristada saab. Esiteks pole siin ekraani sisseehitatud sõrmejäljelugejat nagu kallimates mudelites. Sensorit ei leia aga mitte ekraani alt ega telefoni seljalt, vaid see on paigutatud hoopis sisse- ja väljalülitamise nupu sisse paremal küljel.

Kunagi kasutas sarnast lahendust mõnel oma mudelil ka Sony, aga lõpuks otsustas sellest loobuda. Oli ka põhjust, sest nende lahendus toimis vaevaliselt ja oli kehv kasutada. Samsungi kohta seda õnneks öelda ei saa. Sõrmejäljelugeja toimib täpselt sama hästi nagu iga teine sensor ning on seda tehes täpne ja kiire.

Teine suurem erinevus, mis ka visuaalselt silma paistab, on kaamerasilmade arv. Neid on S10e-l kaks – lai- ja ülilainurk võtete jaoks. Kallimatel mudelitel on lisaks ka telefoto kaamera.

Kasutada on lust

Olgem ausad, tänapäeva kesk- ja kõrgklassi nutitelefonid on arenenud sinna, kus protsessorite ja muutmälu numbrite võrdlemine ei anna enam väga midagi. Kõik nad saavad vajalike toimingutega hakkama nii, et kasutajal pole vaja muretseda ega kiruda hakkimiste või aegluse pärast. Nii on ka S10e-ga.

Pean tunnistama, et pole Samsungi kasutajaliidestest kunagi kõige paremaks pidanud, kuna see on enamasti üleküllatud valikutega, liiga kirju ja kohati ebaloogiliselt üles ehitatud.

Tundub, et ma pole olnud selle murega ainuke ning ettevõte on näinud kõvasti vaeva ning uute mudelitega sinna peale pannud ka täiesti uue kasutajaliidese, mida nad ise nimetavad OneUI-ks.

Tänu muudetud ikoonide disainile näeb see nüüd oluliselt kenam välja. Ka menüüde ja teadeteriba disaini on kohendatud ja seeläbi on seda lihtsam kasutada.

Samsung annab kasutajale endiselt väga palju seadistamisvõimalusi ja valikuid. Näiteks on võimalik küljel asuvale sõrmejäljelugeja nupul kasutada funktsiooni, mis avab teadeteriba ja sulgeb selle, kui näpuga nupul üles või alla libistada.

Igaühele ei pruugi see sobida, sest enda kasutusest oli näha, et enamik kordadest avanes see tahtmatult, kui sõrm kogemata nupule vastu läks.

Lisaks sõrmejäljelugejale on võimalik telefoni sissepääsemiseks kasutada ka näotuvastust. See funktsioon toimib kiirelt ja laitmatult.

Kuhugi pole kadunud aga Bixby häälassistendi nupp telefoni vasakult küljelt. Need kes aga assistendist lugu ei pea, saavad nüüd õnneks nupu alla lisada menüüst muu funktsiooni või toimingu. Päris ära Bixby’t kaotada siiski ei saa, tuleb lihtsalt valida, kas see avaneb ühe või kahe järjestikuse nupuvajutusega.

Kaameras pettuma ei pea

Nagu juba mainitud, on suurimaks muutuseks kaamera puhul lainurkobjektiivi kasutamine. Selle abil on võimalik oluliselt rohkem olustikku ühte pilti haarata. Pildistamise fännidele on olemas ka eraldi režiimid ainult toidu jaoks või ka võimalus otse Instagrammi pilte postitada.

Üldiselt on kaamera kvaliteet väga hea ja sellest klassist telefonilt muud ei ootakski.

Võrdlus lainurk ja ülilainurk kaamera vahel

Aku oskab nüüd trikke teha

Akukasutus on testiperioodi põhjal keskmine. Ehk et päeva saab kenasti hakkama, teist päeva tõenäoliselt sinna otsa enam välja ei vea. Karbis on kaasas ka kiirlaadija, millega kiirelt mahutavust täita.

Samsung on lisanud akule ka uue ägeda funktsiooni, mille abil on võimalik telefoni ennast kasutada laadijana. Ehk kui on vaja teist juhtmevaba laadimist toetavat seadet laadida, saab seda teha nii, et asetada see S10e seljale.

Laadimine võtab küll kaua aega, kuid vähemalt on võimalus selleks olemas.

Jah, osta,

S10e on küll väiksem kui S10 ja S10+, kuid sama hea nagu tema kallimad versioonid. Lisaks on ta ka mudelirivi kõige soodsam valik.

Samsung Galaxy S10e

Hind749 eurot
Ekraan5,8 tolli (1080 x 2280), Dynamic AMOLED HDR10+
Mõõtmed/kaal142,2 x 69,9 x 7,9 mm, 150 g
KiibistikExynos 9820 Octa
Mälumuutmälu 6/8 GB, sisemälu 128/256 GB
Kaamera taga12 MP+16 MP, ees 10 MP
Aku3400 mAh, kaasas 15 W kiirlaadija, telefoni juhtmevaba laadimine (15 W), telefoniga juhtmevabalt teiste seadmete laadimine (9 W)
OSAndroid 9.0, OneUI
ÜhendusedUSB-C, 3,5mm, wifi a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.0, GPS
Biomeetriasõrmejäljelugeja, näotuvastus (kolmemõõtmeline)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.