Test

Testime: Samsung tegi kolme kaameraga telefoni Galaxy A7, mis rahakotti auku ei löö

Jah, osta,

sest see on hea hinnaga telefon, mis pakub midagi sellist, mida teised tootjad ei suuda.

Ma ausalt ootan juba seda hetke, mil keegi toob välja telefoni, kus kaamerad on nagu raam ümber telefoni tagumise külje, sest just sinnapoole paistavad asjad hetkel liikuvat.

Samsung plaanib lähiajal välja tuua nelja kaameraga telefoni, kuid enne seda kostitasid nad maailma kolme põhikaameraga telefoniga, mida Geenius ka testida sai.

Galaxy A7 mudelinime kandev seade kuulub kindlalt keskklassi. See maksab umbes 350 eurot ja pakub suhtelist keskpärast riistvara. Telefoni ehituskvaliteet on Samsunglikult korralik, kuid käes ei tundu see kaugeltki sama “preemium” kui näiteks Note või S-seeria telefonid.

Õnneks pole tegu plastikust õnnetusega, kuid kui tootja on ise lati enda jaoks nii kõrgele ajanud, siis tuleb vaadata, et nad selle alt läbi joosta ei üritaks.

Ka A7 järgib trendi, kus telefonid tuleb muuta nii suureks kui inimlikult võimalik, sestap on sel 6-tolline AMOLED-ekraan, mis on keskklassiseadme kohta igati korralik.

See on viisaka resolutsiooni ning kenade värvidega, kuid kallimatele seadmetele jääb see selgelt alla, kui aga telefone kõrvuti ei kasuta, siis võib olla asjast raske aru saada.

Midagi masendavat aga juhtunud pole. Telefon on endiselt kasutatav, kuid kuna see pole nõnda kirka ja heleda ekraaniga, kui võiks loota, siis võib otsese päikesevalguse käes kasutamine olla mõnevõrra keeruline.

Mõõdukad on näitajad ka telefoni sees. A7 pakub kaheksatuumalist protsessorit ning 4 või 6 GB muutmälu, olenevalt kasutaja enda valikust.

See tagab selle, et kõik liigub sujuvalt ning mingeid probleeme ei esine, kuid nagu varemgi öeldud, siis tänapäeval on see eeldatud ning kui telefon ei suuda normaalset kiirust pakkuda, pole selle kasutamisel mingit mõtet, kuna iga teine telefon suudab seda probleemideta.

Võlu on kaameras

Nüüd aga selle juurde, mis selle telefoni eriliseks teeb. Need on need kolm kaamerat, mis teineteise alla pistetud on.

A7 pole esimene telefon, mis kolme kaamerat pakub, küll on see aga esimene telefon, mida rohkemad inimesed ostma hakkavad. P20 Pro pakub samuti kolme kaamerat, kuid arvestades viimase hinda, siis on tegu pigem seadmega, mida ostab väiksem hulk tarbijaid. A7 350 eurone hind tähendab, et sellest saab ilmselt populaarne koolilapse ning töötelefon.

Seega hakkab paljudel inimestel peagi taskus olema kolm, või noh, tegelikult isegi neli kaamerat. Tagaküljelt leiab ühe 24-megapikslise kaamera, mis on see kõikse tavalisem kaamera.

Lisaks sellele leiab sealt lainurkkaamera ning kolmanda kaamera, mille abil fotode sügavust anda. Esiküljelt leiab veel ühe kaamera endlifotode klõpsimiseks.

Uduse taustaga foto.

Samsung on kaamerate osas juba pikalt hiilanud, seda ka odavamate telefonide puhul ning erand ei ole ka A7. Kuigi lainurk-funktsioon on Samsungi jaoks uus, siis on ka sellega kenasti hakkama saadud.

Fotod on ilusad, värvirikkad ning teravad. Samuti on märgatavalt parem uduse tausta režiim, seda isegi näiteks praeguse S-seeriaga võrreldes, seda tänu lisakaamerale, mis just selle eest vastutab.

Kui pilduda aga kriitikanooli, siis selleks on kaamera tarkvara. Täpsemini, üks kindel asi sealt. Mingil arusaamatul põhjusel on Samsung lainurk-kaamera aktiveerimise nupu pistnud ekraani serva, kust see aga kaob, kui näpuga vastu ekraani toksata.

Et seda tagasi saada, tuleb kaamera sulgeda ning uuesti avada. See on tüütu ning Geeniuse katsetusperioodi jooksul ei suutnud me välja mõelda head ja kiiremat trikki, kui kaamera sulgemine.

Kõik hakkavad seda ostma

Eestlaste seas on armastatud Samsungi J-seeria. Need on need head odavad telefonid, mis on taskus igal teisel koolijõmpsikal. A-seeria on aga sada või peale eurot kallim ning tihtilugu kasutatakse neid töötelefonidega või hangitakse juba veidi vanemale koolijütsile. A7 sobib sinna auku ideaalselt.

See pakub suuresti kõike, mida 350 euro eest oodata võiks, samas on sel ka trikke, mida selle hinnaklassi telefonid tavaliselt pakkuda ei suuda.

Ilmselt aga ei püsi asjad nii kaua, kuna on üsnagi kindel, et ka konkurendid toovad õige pea välja 350-eurose telefoni, mil veelgi rohkem kellasid ja vilesid. Seni aga on A-seeria saanud väärt täienduse, mille kasutamine on lust.

Samsung Galaxy A7

Hind350 eurot
Millal müügilsel sügisel
Kaamerad24-megapiksline põhikaamera, 8-megapiksline lainurk-kaamera, 5-megapiksline sügavuskaamera, 24-megapiksline esikaamera
Sisu8-tuumaline protsessor, 4/6 GB RAM, 64/128 GB sisemälu
Aku3300 mAh
Ekraan6-tolline 1080x2220 AMOLED
OSAndroid 8.0

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.