Whooshi ekraanipuhasti teeb seda, mis paki peal kirjas on

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui saime mõni aeg tagasi ettepaneku testida Whoosh ekraanipuhastusvahendit, olin ma skeptiline. See on puhastusvahend ja lapp: mida on seal testida? Mis selle eriliseks teeb?

Tuleb välja, et üsna natuke. Aga soovitada julgen seda ikka ja seda kahe väga lihtsa põhjuse pärast: see pole halvem kui teised vahendid ning see teeb täpselt seda, mis pakendi peal kirjas on.

Seega, mis on Whoosh ja millega seda süüakse? Whoosh on ekraanipuhastusvahendite komplekt, mis koosneb pihustatavas pudelis olevast vedelikust ning särtsakast oranžist mikrofiiberlapist. Mõlemad on kena poolläbipaistva koti sees ning kenasti pakendatud.

Lubaduste kohaselt teeb Whoosh kahte asja: see teeb ekraani puhtaks kaitstes seda ka mikroobide eest ning kaitseb teatud määral ka tekkivate sõrmejälgede eest.

Ekraan puhas, triipe pole

Esmalt puhastusest. Toodet testima hakates eeldasin, nagu ilmselt ka iga teine inimene, et ekraani puhastamiseks olen ma piisavalt pädev ning pihusti ja lapi kasutamiseks kasutusjuhendit ei vaja. Aga eksisin.

Esimese hooga lasin terve telefoni ekraani vedelikuga üle ning hakkasin seda seejärel apelsinikarva lapiga hõõruma. Alles hiljem pakendis tulevat juhist uurides avastasin, et Whooshi loojad soovivad, et vedelik pihustataks esmalt lapi peale ning siis niiske lapiga ekraani hõõrutaks. Miks see parem on, seda ma ei tea, kuid kuna nii on öeldud, siis usaldan eksperte.

Mõlema lähenemise puhul oli tulemus aga sama: ekraan sai puhtaks ning vahend ekraanile triipe ei jätnud. Tore, üks linnuke kirjas.

Bakteritest täielikult lahti ei saa, aga “halbu” baktereid hävitada tasub ikka

Ekraani bakterite eest kaitsmist rõhub Whoosh pea kõikides oma turundusmaterjalides, samuti leiab selle kohta internetist hulgaliselt videoid. Reaalsuses aga bakteritest ikkagi lahti ei saa: vahend teeb küll ekraani puhtaks, kuid õhus ning kätel olevad mikroobid jõuavad ekraanile ka kiirelt tagasi.

Keskkonnamikrobioloogia doktorikraadiga Ivo Krustoki sõnul on mikroobid kõikjal meie ümber. “Ausalt öeldes on inimese käsi niikuinii mikroobe täis ja sa puudutad kohe varsti jälle seda ekraani, rääkimata õhus olevatest mikroobidest. Seega saab telefon vaid mõne hetke olla “steriilne”,” kommenteeris Krustok.

Samas on tema sõnul arusaadav, et vahel on niimoodi telefon vaja mikroobidest puhtaks teha. “Näiteks kui oled haige ja pead andma telefoni kellegi terve inimese kätte või vastupidi,” tõi ta näiteks olukorra, kus “kahjulikud” mikroobid on mõistlik hävitada. Samas lisas ta, et kuna tootel pole märgitud, mis ainega mikroobid hävitatakse, ei saa selle efektiivsuses täielikult kindel olla.

Teisalt lubab Whoosh, et see kaitseb seadet sõrmejälgede tekkimise eest. Puhtalt silma järgi hinnates sai Whoosh hakkama ka sellega. Telefonile küll teatud määral sõrmejälgi tekkis, kuid neid paistis olevat vähem, mis võib väga vabalt ka platseebo efekt olla. Uuesti Whooshi kasutades kadusid ekraanilt sõrmejäljed vaid mõne lapitõmbega.

See on ka kõik, mida Whoosh teha oskab. Igati praktiline toode, mis näeb ilus välja ning mis ei maksa ka väga palju. Kui klaaspinnad vajavad puhastamist, siis tasub Whoosh osta küll.

Jah, osta,

sest see teeb su telefoni ekraani puhtaks.

Whoosh

Omadusedpuhastav, antibakteriaalne, sõrmejälgi hülgav
Seadmednutitelefoni, tahvelarvuti ja teiste elektroonikaseadmete ekraanide puhastamiseks
PakendisWhoosh puhastusvahend, puhastuslapp
Hindalates 6,90
Kust ostaKännukas

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.