Xiaomi tolmuroboti test: kas see imeb korralikult või imeb see korralikult?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Muki arvab, et kontoris oleks mõistlik Tolmugeenius tööle panna öösiti, sest suure pinna peal põristab ta päris kaua.

Kas see teeb põranda puhtaks? Kas ta saab vaipade, uksepakkude ja treppidega hakkama? Kas ta on oma hinda väärt?

Kas aku on piisavalt hea? Kuidas lapsed ja koerad temasse suhtuvad? Küllap on need küsimused pähe tulnud kõigile, kes on kunagi kaalunud robottolmuimeja ostmist.

On see ikka päris tööriist või rohkem mänguasi?

Olles mõned nädalad olnud valge Xiaomi Mi Robot Vacuumi omanik, julgen öelda, et tegu on päris asjaga. Ta on mõistliku suurusega, enam-vähem rahuldava läbivusega ja mis põhiline: imeb sodi ära.

Tolmuroboti kasutamine on teistsugune kogemus kui tavalise, varrega aparaadiga. Kui viimasega saad jooksvalt reageerida, kui põrandalt hunniku legosid leiad, siis robotiga pead enne veenduma, et kõik tema tulekuks valmis oleks.

Eks enne koristaja tulekut ju ka korjatakse mänguasjad keskpõrandalt kokku.

Ootused, ootused, ootused

Robottolmuimejat ostes on oluline panna eelnevalt ootused paika. Ei tohi unustada, et sa saad selle, mis karbi peal kirjas: robootilise, st iseliikuva tolmuimeja.

Robot joonistab ise endale LIDARiga ruumide skeemi ja ekraanilt saad reaalajas jälgida, et ta ei viiliks.

Kui hakkad arvama, et tegu on mingi uhke tehisintelligendiga, siis saad petta. Väike masin teeb seda, mis on tema võimuses, aga mitte rohkem. Kui tuled talle natuke vastu, siis teeb ta oma töö ära.

Alguses läheb natuke aega, et aru saada, kus probleemid võivad tekkida. Näiteks kipub õhuke vaip roboti kõhu all rulli minema, kui ta peaks otsustama selle serva peal end keerama hakata. Uksepakkudega võib edu sõltuda lähenemisnurgast: mõnikord keerab end üles, mõnikord ei saa hakkama ja peab taanduma.

Olukordi, kus aparaat päris kinni jääb ja appi hakkab karjuma, on vist ainult kaks ette tulnud.

Ükskord leidis tasakaalusensor (omavoliliselt), et vaibarulli otsas poolkülili olek on piisav põhjus alla andmiseks, teinekord suutis robot väga tublilt end pressida kitsa tabureti jalgade vahele, aga väljudes jäi diivanijala taha kinni. Minu viga, et olin sinna nii väikese vahe jätnud.

Põhimõtteliselt on tolmurobot mõeldud siledal pinnal liikumiseks. Enne, kui selle ostad, tasub tõsiselt läbi analüüsida, kui palju potentsiaalseid takistusi sul kodus on.

Kõrget uksepiita kohates üritab Xiaomi küll südilt, aga kõigel on piirid.

Esimene asi on muidugi vaibad ja uksepiidad. Või on sul väga palju madalaid riiuleid-kappe, kuhu alla tolmuimeja varrega veel pääseb, aga robot juba ei mahu?

Eriti hea, kui saad aparaadi – vähemalt sarnase – enne ostmist testimiseks laenata, sest tõde selgub praktika käigus.

Delegeeri, palju tahad

Sõltuvalt kasutaja elukorraldusest ja sisekujundusest võib tolmurobotit kasutada erinevates rollides.

Kui tahad tolmuimemise enda jaoks täielikult unustada ja mänguasjade riski pole, siis korista lahtised ja kergelt kokku rulluvad vaibad ning maas vedelevad juhtmepuntrad ära, vaata uksepakud üle ja programmeeri masinale ajad, millal ta tegevusse peab asuma. Korra nädalas tühjenda tolmukonteiner ja umbes korra kuus puhasta harjad.

Teine variant on kasutada robotit poolautomaatsena. Sel juhul pead enne koristust tõstma lambanahad põrandalt üles, nihutama köögitoolid lauajalgade kõrvalt ära ja legomehikesed Mechagodzilla eest pakku saatma.

Kõige suuremasse raskusse satub Albert siis, kui tal pole piisavalt ruumi, et end ebamugavalt pinnaselt lahti keerutada. Aga sellest pealtnäha lootusetust olukorrast pusis ta end pikapeale ilma kõrvalise abita välja.

Me oleme kodus leidnud, et kõige lihtsam on Albertit (olete te enne nimetut robotit näinud?) äpi kaudu objektile saata tubade kaupa.

Tõmbad näpuga ekraanile ruudu ja sinna ta siirdub tolmukuradiga võitlema. Niikuinii on tal köögis ja esikus rohkem tegemist.

Kui palju ma aega säästan?

Kui aus olla, siis ma arvan, et väiksema korteri puhul mitte eriti, välja arvatud juhul, kui sul on igal pool parkett ja puuduvad igasugused liikumistakistused. Ilmselt aga enamikes kodudes ei pääse ka robotiga koristamisel eelnevast sättimisest ja planeerimisest.

Sellise hulluse jaoks ei ole robottolmuimeja kindlasti mõeldud, aga test on test… Harjaga oleks okkad kadunud paari minutiga, Albertiga mässasime tubli pool tundi. Aga pärast kuut tühjendamist saime põranda puhtaks!

On see siis seda (raha) väärt?

Kui tolmuimemine pole sulle kunagi probleemiks olnud ja mõte sellest, et sul kodus telefonist juhitav robot on, sind ka ei eruta, siis ilmselt mitte. Aga kui sulle kulub ära väike tõuge, et koristamine ette võtta, siis temast on abi küll.

Ahjaa, kas ma ütlesin, et seda valget Xiaomid saab äpist juhtida nagu puldiga autot? See on kasulik funktsioon, kui on näiteks vaja mingit väikest produkti kellelegi teise tuppa transportida ja ei viitsi ise parajasti püsti tõusta. Võib-olla.

Jah, osta,

kui sulle tolmu imemine ei meeldi, aga nutiseadmetega jahmerdamine meeldib. Eeldusel, et su kodu ei koosne vaipadest ja uksepakkudest.

Xiaomi Mi Robot Vacuum

Sensorid12 sensorit, et vältida takistusi ja trepist alla kukkumist
Nutikus3 protsessorit reaalajas kaardistamiseks ning positsioneerimiseks
Akutööaeg 150 minutit, laadimisaeg 240 minutit
Juhtiminenupust või nutiseadmest, ka eelprogrammeeritav
VõrkWiFi tugi, võimalik telefonist käivitada ka ise välismaal olles
Maksimaalne takistuse kõrgus15 mm
Puhastatav ala250 ruutmeetrit
Hind329 eurot (Elisa)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.