Arendaja, kas tahad töötada Euroopa ühe parima tööandja juures? Nüüd on sul see võimalus

Gofore on ligi 20-aastase ajalooga tarkvaraarendusele ja -konsultatsioonidele keskenduv ettevõte, kes pakub tuge kõigis tarkvaraarenduse tsükli etappides: alates juhtimiskonsultatsioonist kuni erinevate IT-lahenduste disainimise ning arendamiseni välja. Nad rajavad Eestisse kompetentsikeskuse, kuhu otsitakse eelkõige kogemustega Java-arhitekte. Tuuli Pärenson Gofore’st tutvustabki keskuses toimuma hakkavat lähemalt.

Selgitage meile täpsemalt oma rahvusvahelist haaret ja millised tööülesanded on Eesti üksusel?

Tänaseks oleme tegutsemas viies Euroopa riigis: Saksamaal, Suurbritannias, Eestis, Soomes ning Hispaanias. Eesti üksusel on rahvusvahelise haarde tugevdamisel oluline roll. Eesti näol on tegu ikkagi digiriigiga ning seepärast on ka kompetentsikeskuse rajamine just siia tark mõte. Eesti eksperdid oma teadmiste ja kogemustega annavad hea võimenduse Euroopas laienemiseks. Vahel me siin elades oleme mugavate digilahendustega nii harjunud, et isegi ei oska neid märgata. Näeme, et Eestis on kasutuses lahendusi, mille kohta sageli Euroopas ja mujal maailmas alles küsitakse, kas see on üldse võimalik. 

Te olete Gold Level X-Road Technology partner. Mida see tähendab?

Tegu on tunnustusega, mis hindab kolme erineva taseme järgi, kui põhjalikud kogemused on firmal tarkvara X-Road arendamise ja rakendamisega. Gofore’il on kogemusi nii tuumtarkvara arendusega, selle kasutuselevõtuga kui ka teenuste loomisega. 

Ettevõttel on läbiv põhimõte – meil on parimad võimalikud eksperdid ja ka oskus leida iga kliendi töö jaoks sobivaim ekspert. Mida klient vajab, seda vastava ala ekspert suudab ka pakkuda.

Missugune on teie juhtimisstiil ning mis teeb teist parima tööandja?

Põhielement parimaks tööandjaks olemisel on meie puhul minimaalne võimalik juhtimine ehk MVM – Minimum Viable Management. See tähendab, et oleme juhtimisest eemaldanud kõik ebavajaliku. Me usume, et iga meie töötaja teeb parimaid otsuseid ning et otsustes peavad saama kaasa rääkida töötajad, keda otsus puudutab.

Meil ei ole ühtegi keskastme juhti ega ka bürokraatiat ning oleme selle eest ka tunnustust pälvinud – seda nii Soome parima tööandja tiitli näol kui ka Euroopa parima tööandja valimisel võidetud teise kohaga. Hea tulemuse taga on eelkõige kogukonna vaim, läbipaistvus ja õiglus. 

Keda te täpselt tööle otsite ja millised kogemused tal olema peaks? Missugused on tema tööülesanded?

Me värbame eelkõige kogemustega Java-arhitekte/arendajaid. Kompetentsikeskus panustab tarkvara X-Road arendamisse ja Gofore ootab kõiki, kellel on võimekust selles ja sellega seonduvates valdkondades kaasa lüüa.

Kogemus ning missioonitunne on hädavajalikud. See on tarkvara, mis mõjutab meie igapäevaseid tegemisi, isegi kui me seda alati ei taju. Seda kasutavad kõik Eesti riigiasutused andmevahetuseks. Lisaks vastutustundele ning tulemusele orienteeritusele peab olema soov pidevalt edasi areneda. Valmidus lahendada väljakutseid, millele väljakujunenud ja õigeid lahendusi pole – see ongi innovatsioon.

Kas ta saab selleks ka abivahendeid? Millised on töötajatele ette nähtud hüved?

Gofore’s on tööl ligi 600 eksperti, kes moodustavad kliendi vajadustest lähtuvalt meeskondi. Kui väiksema meeskonna kogemusest jääb väheks, siis meie kogukond (crew) on valmis nõu ja jõuga toetama ning samas on võimalik ka endal minna toeks teistele. See pakub pidevaid võimalusi enesearenguks.

Töökeskkonna vaates pakume kõiki kaasaegseid võimalusi ja katame kõik vajadused, millega Java-arhitektid kindlasti harjunud on. Mõistagi kuuluvad hüvede hulka  korralikud töövahendid, tööruumid, töötasu ning sportimisvõimalused. Meie kontor asub kesklinnas ning meie jaoks on oluline tagada töö- ja pereelu tasakaal. Põhiline on aga võimalus ise oma töö osas otsuseid teha. 

Igapäevane töö sisu on tarkvara arendus ja sellega seonduv konsultatsioon, mille eesmärgiks on aidata oma klientide äridel areneda. Kindlasti on Eesti kompetentsikeskuse töö seotud avaliku sektoriga Euroopas, kus aitame kaasa lahenduste turvalisemaks ja kasutajasõbralikumaks muutmisesse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.