Töökuulutus

Derivco Estonia otsib meeskonda QA-spetsialiste, kes oleks valmis ka lauatennise meistriks saama

Rahvusvaheline tarkvarafirma Derivco on otsimas oma Eesti kontorisse nutikaid testijaid, kes leiaks üles kõik vead, mida arendajad tähele ei pannud. Sellest, mida testijailt oodatakse ja mida nad tööl tegema hakkavad, rääkis tiimijuht Dmitri Sidorenko.

Mis ettevõte te olete ja mida te teete?

Derivco Estonia tegeleb toodete ja teenuste pakkumisega veebikasiinodele, millest suure osa moodustab uute mängude arendamine. Oleme Eestis tegutsenud juba 15 aastat, sellest viimased viis praeguse nime all.

Kogu ettevõtte tegevus on alguse saanud Lõuna-Aafrikast. Derivcol on üle maailma üldse päris palju kontoreid, aga Eestis töötab hetkel kokku umbes 140 töötajat. Peamiselt on need tarkvaraarendajad, testijad ja graafilised disainerid, kuid on ka teiste erialade esindajaid.

Keda te endale meeskonda juurde otsite?

Otsime endale automaat- ja manuaaltestijaid, sealjuures nii algajaid kui ka kogemusega spetsialiste. Sobiv kandidaat võiks meie nägemuse kohaselt olla võimeline töötama suures tiimis, olla õppimishimuline, hea suhtlemisoskusega ning suudaks keskenduda detailidele. Tähtis on, et olenevalt positsioonist ja tasemest oleks tal kogemus testimisega ning automaattestimise puhul ka JavaScriptiga.

Mis need tasemed tähendavad? Millised on nende erinevused ja nõudmised?

Erinevus on peamiselt selles, et junior-testija alles arendab oma oskuseid meie valdkonnas. Ta töötab eelkõige süsteemide ja tarkvaraga, aga aitab ka oma tiimi dokumentatsiooni analüüsi või muu vajalikuga.

Senior-testijalt ootame, et ta täidaks samu ülesandeid nagu teiste tasemete testijad, aga teeks seda kiiremini ja oleks ka oma ala tippspetsialist. Lisaks oleks ta ka mentor, kes suunaks tiimikaaslaseid nende töös. Kui alustame mõnda uut suurt projekti, peaks see inimene planeerima selle testimist, tegelema vajadusel probleemide analüüsimisega, ning töötama koos teiste tiimidega nii tehnilise poole kui ka muude tegevustega.

Kas see inimene peab olema suur kasiinomängude fänn ja nende mängija?

Ei, ta ei pea olema mängija. On muidugi väike eelis, kui uus inimene teab, millega kasiinomängude näol tegu on, aga see pole määrav. See lihtsalt soodustab töösse sisseelamist. Tarkvara testimise puhul on sarnasus arendamisega – kui arendad midagi, siis oled ka teiste asjade suhtes paindlik, ja sama kehtib ka testimise kohta. Osav testija kas oskab või siis õpib kuidas testida kõike alates pliiatsist kuni mängudeni. Seega saamegi sellele inimesele õpetada neid spetsiifilisi asju, mida me vajame.

Seega pakute te sellele inimesele päris häid arenguvõimalusi?

Just. Meil on olemas näiteks online-koolitused, kus saab end arendada. Samuti osalevad meie töötajad mitmesugustel konverentsidel. Näiteks kui testija tahab nüüd hakata tegelema automatiseerimisega, või soovib rohkem dokumentatsiooniga tegeleda, siis on võimalus neid oskuseid arendada. Ühtlasi on meil ettevõttes näiteid inimestest, kes on alustanud junior– või mõne teise taseme testijana ning on praegu jõudnud tiimi- või osakonnajuhi rolli.

Samuti on meil programm meeskonda sisse elamiseks. Kui näiteks mõni junior-testija tuleb kohale ja ei tea päris täpselt, mida teha, või ei tunne end mõnes valdkonnas veel kindlalt, siis selle programmi läbimise käigus õpib ta selgeks kõik, mida meil igapäevatööks vaja on.

Kui suhtlemisest rääkida, siis ilmselt ei ole see ainult eesti keeles?

Meie töökeel on inglise keel. See ongi keele osas ainus nõue. Ei ole oluline, kas inimene tuleb Eestist või välismaalt, Eesti kontoris ongi meil töötajaid üle kogu maailma: näiteks Lõuna-Aafrikast, Tuneesiast, USAst, Brasiiliast, Kanadast, Bulgaariast ja Prantsusmaalt. Samuti teeme koostööd teiste oma kontoritega rahvusvahelisel tasandil. Kõik koosolekud ja dokumentatsioon on samuti inglise keeles.

Kas koosolekud toimuvad peamiselt videokõne teel või on senior-testijal võimalus ka reisida, näiteks teistesse kontoritesse ja seal asju arutada?

Põhiliselt töötame me siin video- või häälkõnedega, samuti meilitsi. See oleneb ka projektist või meeskonnast, kus parasjagu töötad. Kui projekt on koostöös teiste kontoritega, siis võib olla vajalik, et reisid aeg-ajalt mõnda teise kontorisse, kus saad vajalikud jutud näost näkku ära rääkida

Millised on need erinevad meeskonnad, kus inimene tööle saab hakata?

Testijaid ootavad nii meie mänguarendusega tegelevad tiimid, kes disainivad, arendavad ja testivad mänge algusest lõpuni ise, aga ka lõpptestimisega tegelev osakond. Nemad vaatavad kõik mängud enne lõplikku väljastamist oma tähelepanuliku pilguga üle. Testijad on samuti meie PlayChecki tiimis, mis tagab erinevate teenuste töö nii mängijate kui operaatorite jaoks.

Selle töö juures on ilmselt oluline see, et inimene asuks kontoris kohal, mitte ei teeks kaugtööd?

Pigem jah, aga siiski oleme paindlikud, et inimene saaks oma vajalikke toimetusi ajada. Me töötame kontoris ja suhtlemine tiimis on väga tähtis. See oleneb muidugi veidi ka sellest, millises projekti faasis me oleme. Võib tekkida igasuguseid küsimusi ning suhtlemine tiimiga igapäevaselt on väga oluline. Hommikuti on ka stand-up koosolekud, kus arutatakse plaanid ja mured läbi.

Kui kontoris enam tööd teha ei jaksa, mis võimalused siis meelelahutuseks on?

Oleme loonud väga mõnusa töökeskkonna, kus saab puhata, mängida ja süüa teha. Kõik tavalised asjad on olemas, mis ühel IT-ettevõttel olema peavad. Meil on ping-pongi laud, lauajalgpall, Xboxid ja PlayStationid. Külmkapid on toitu täis, on koogipäevad ja puuviljapäevad. Seega võimalusi on küll ja veel. Meie inimesed on väga võistlushimulised ja kontoris toimuvad isegi aasta läbi kestvad võistlused, et kes võidab lauajalgpalli turniiri. Seda ikka harjutatakse päris palju.

Kas te tööaja väliselt võtate ka mingeid ühiseid asju ette?

Ikka. Sõltub ka tiimist, et kes kuhu läheb, aga oma meeskonnaga oleme käinud näiteks lasertagis, bowlingus ja seikluspargis. Samuti on meil kogu kontoriga iga kuu viimasel reedel koosviibimine, kus lõõgastume ning räägime sellest, mis on vahepeal juhtunud, valmis saanud ning millised projektid on tulemas.

Kui keegi teile tööle kandideerib, mis siis edasi juhtub?

Meie jaoks on oluline, et see inimene sobituks iseloomult meeskonda ning vastaks pädevuselt nõuetele. Et selles veenduda, on meil intervjuu, kus osaleb lisaks HR-inimesele ka meeskonna juht, kuhu parasjagu töötajat otsime. Seejärel anname kandidaadile tehnilise ülesande, millega kontrollime oskuseid ja teadmisi. Viimaks on meil kiire ja lihtne, kuid oluline isiksuse test, mille järel püüame võimalikult kiirelt oma otsuse langetada.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.