Töökuulutus

Edukas Eesti idufirma võtab tööle inimese, kes peab korraga olema detektiiv ja diplomaat

Eesti üks viimasel ajal kõige kiiremini arenevaid idufirmasid Veriff otsib oma ridadesse verification specialisti, kelle tööülesannete seas on nii detektiiviks olemine kui ka kaugete maade riigiasutustega suhtlemine.

Sellest, mida täpselt ametikohalt oodata võib, rääkis Veriffi Verification Operations Lead Kreet Prants.

Olete oma meeskonda otsimas Verification Specialisti. Mida selline inimene oma igapäevatöös teeb?

Eesti keeles kutsutakse teda isikusamasuse tuvastamise spetsialistiks, kes koos meeskonnaga kontrollib isikut tõendavaid dokumente, suhtleb kliendi ja lõppkasutajaga ning sealjuures annab ka väga palju tagasisidet tootearendusele.

Töö eesmärgiks on lõpuks see, et iga isikut tõendav dokument, mida meie spetsialist kontrollib, aitab tulevikus kümne sarnase dokumendi käsitsi kontrollimist vältida.

Põhiline osa tööpäevast möödub dokumente läbi vaadates, aga võib ette tulla ka uurimist, kui lihtne on Ghana ID-kaarti võltsida või Vietnami ID-kaarti eBay’st tellida.

On juhtunud, et on vaja Saksamaa dokumentide seerianumbrite kohta ametlik järelepärimine esitada või kasvava kontori jaoks uusi toole kokku panna. Tegemist on ja kõigeks peab valmis olema!

Tundub, et tegevust on palju ja inimene peab teinekord suisa detektiiv olema?

Tõepoolest, kaasamõtlemist on palju. Meil on ohtralt erinevaid andmebaase ja ressursse ning kindlasti me ei eelda, et inimene tuleb tiimi väga laialdase valdkonnakogemusega. Seda kõike saame me kohapeal õpetada, kuid ootame, et inimene oleks õppimisvalmis ja muidugi, et teema talle endale väga palju huvi pakuks.

Kas tegu on pigem liinitöö või loovtööga?

Ma ütleks, et ta pole üks ega teine. Siin ei saa kindlasti aktiivset kaasamõtlemist lõpetada, iga dokument ja iga kliendi küsimus sisaldab midagi uut. Sellist niisamuti päeva õhtusse veeretamist siin teha ei saa. Samas on dokumentidel väga palju kindlaks määratud seaduspärasusi ja turvaelemente, mida tuleb teada ja millest peab aru saama. Nende põhjal on vaja kiiresti infot töödelda ja õigeid otsuseid langetada.

Loovtöö pool tuleb rohkem sisse aga siis, kui me paneme kogutud infot kokku tagasisidena tootearendusse, sest seal on tõesti võimalik samme kliendi jaoks mitmel moel lihtsamaks teha. Iseennast tuleb pidevalt panna kliendi kingadesse, et mõista, kuidas nende jaoks teenuse kasutamist veelgi mugavamaks teha.

Milline taust peaks inimesel olema, et teie ridadega liituda?

Hariduse poolest on meie meeskonnas väga erinevaid inimesi ja pole seda üht kindlat haridust, mis oleks meie tiimi jaoks see üks ja õige. Oluline on oskus ennast ümbritsevat tähele panna ja tahe seda ka parandada.

Meil on meeskonnas ka väga palju inimesi, kel praegu alles koolitee jalge all. Veriff toetab seda, kui inimesed soovivad midagi juurde õppida, seega pole koolis käimine tööle asumise vaatepunktist kuidagi takistuseks ning kõrgharidust tõendav diplom ei pea tiimiga liitumiseks näpus olema.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.