Eestis saab nüüd tööd ükssarvik, kes aitaks imelise disaini abil firmadel graafikus püsida

Eesti idufirma Weekdone, mis loob ettevõtetele eesmärkide seadmise tarkvara, otsib enda tiimi disainerit ja kasutajaliidese arendajat, kes armastaks oma tööd, sooviks ennast ja oma toodet edasi arendada, jäädes selle juures sõbralikuks, mänguliseks ja innovatiivseks. Geeniuse küsimustele vastab ettevõtte üks asutajatest, Jüri Kaljundi.

Mis ettevõte te olete?

Weekdone teeb firmadele mõeldud eesmärkide seadmise ja jälgimise tarkvara, mis kasutab OKR (Objectives and Key Results) metodoloogiat. See on Intelist ja Google’ist välja kasvanud eesmärgistamise protsess, mida kasutavad vähemalt pooled tehnoloogiafirmad.

Nagu meie nimigi ütleb, põhineb meie ajalugu nädalaraportitel ehk me teeme ka plaanide ning progressi jälgimise lahendusi. OKR muutub hetkel aina populaarsemaks, seega tööd selles vallas jätkub. 

Teistest eristab meid eelkõige kasutajaliidese disain ning tarkvara kasutusmugavus. Oleme palju rõhku pannud sellele, kuidas inimene vajalikku infot kõige mugavamal ja efektiivsemal moel näeks. Me tahame andmeid visualiseerida, anda graafikute kaudu tagasisidet ja värvide abil näidata, kas su tiimil läheb hästi või mitte. Tarkvara disaini eest oleme me hulgaliselt auhindu saanud ja üks meie kolmest kaasasutajast on valitud ka Eesti parimaks noordisaineriks. Oleme ka üks väheseid, kui mitte ainus Eesti firma, kelle tooteid Apple oma kodulehel aktiivselt reklaaminud on. 

Kuna otsime enda tiimi disaini ja frontend-inimest, siis tahaksime, et see inimene usuks, et hea toote üks kõige tähtsamaid omadusi on hea disain ja kasutajamugavus.

Millist inimest te otsite? Mida disainer ja frontend-arendaja teie ettevõttes teeb?

Otsime inimest, kellel on hea arusaam kogu frontend-arenduse poolest, seega eeldame, et tema teadmistepagasis on olemas HTML, CSS ja Javascript. Lisaks tavalistele lahendustele võiks tal olla kogemus erinevate Javascript-raamistikega – näiteks React, Vue või Angular. Kindlasti tuleb kasuks oskus disainis kaasa rääkida ja soov ideid ellu viia. Oleks super, kui inimene soovib ka ise kasutajaliidese või visuaalset disaini luua, kuid see pole peamine. Vajadusel on selles abiks teised disainerid.

Otsitav arendaja hakkab tööle meie suurima põhitoote kallal, saades aeg-ajalt uue tarkvara osa, mida arendada – nii on töö piisavalt vaheldusrikas. Vahel tuleb jällegi tegeleda kolm või kuus kuud ainult mobiilirakendusega, siis sama palju veebi poolega. Kuna plaanime aasta lõpus alustada uue toote arendamisega, siis tekib meil varsti juurde ka uusi mooduleid või täitsa uusi tooteid.

Lisaks põhiliste tööülesannete täitmisele peame tähtsaks, et kõik töötajad aeg-ajalt klientidega suhtleksid. Heaks näiteks on siin oma arenduste kasutajatestimise ja -uuringute läbiviimine. Nii tunnetab arendaja, kes on tema loodava toote kasutajad ning ta saab otsest tagasisidet. Vahel osaleb arendaja ja disainer ka mõnes müügikõnes või koosolekul, kus kliendid tagasisidet annavad. 

Milliseid isikuomadusi te uuelt töötajalt ootate?

Me otsime pealehakkajat inimest, kes tahab ise asju otsustada, endale ülesandeid võtta ja olla “teen ära!” suhtumisega. Meie tootejuhid ei anna alati detailseid juhiseid, millise toote peab tegema, seega otsime me inimest, kes mõtleks kaasa ja vahepeal ütleks, et “äkki me teeme hoopis niimoodi?” 

Kuna me oleme Garage48 ning idufirma taustaga, siis peaks see inimene tahtma meeskonnas vastutust võtta ja näitama üles initsiatiivi, küsides samal ajal endalt: “Kas see on parim, mida ma suudan?” 

See erineb töötamisest suures tehnoloogiafirmas, kus sa oled väike mutrike suures, juba paika pandud süsteemis. Meie disainerid ja arendajad tegelevad igapäevaselt kogu Weekdone tootega.

Teie ettevõte soosib ka kaugtööd. Kui aktiivselt te üksteisega suhtlete? 

Suhtleme eelkõige Weekdone’is, Slackis, Skype’is või lihtsalt dokumentides. Koosolekuid me väga palju ei tee, pooldame seda, et inimene võib vabalt suurema osa ajast rahulikult kodus töötada. Ka kellaajad ei ole väga tähtsad. Inimesed ei pea kogu aeg reaalajas suhtlema ja teavitusi saama, need pigem segavad töö tegemist. 

Arendajad ja disainerid peaksid võtma inspiratsioonipuhangu jaoks aega ning vahel olemagi vaikselt pool päeva, omi asju tehes, et hiljem tehtud tööd teistele näidata. Meil on inimesi, kellele meeldib üheksast viieni kontoris töötada, aga ka neid, kes töötavad kogu aja maalt ja teevad seda varahommikul või hilisõhtul. Loomulikult eeldab see seda, et inimene suudab iseseisvalt keskenduda ja oskab asju kirja panna, et teistega suhelda.

Aga kontorisse saab ka tulla. Teil on kontorid nii Tallinnas kui ka Tartus. 

Meil on kaks kontorit, Tallinna kontor asub Telliskivis ja Tartu kontor kohe Raekoja platsi kõrval. Meil on suhteliselt väiksed kontorid, hetkel töötab kummaski seitse inimest ning me rõhume seal hubasusele ja sellele, et kõik saaks rahulikult tööd teha. 

Mõlemas kontoris on meil Xboxid, Nintendod ja noolelauad, seega meelelahutust leiab samuti küllaga. Seejuures on siiski aga oluline, et töö oleks huvitav, inimesed oleks toredad ja suhtlus oleks positiivne. See kõik on meil olemas.

Samas saate te iga kvartal kõik kokku ja arutate asju. Millest te räägite?

Kord kvartalis läheme me tõesti kaheks-kolmeks päevaks välja: paneme paika oma kvartaliplaanid, arutame visiooni ja strateegiat puudutavatel teemadel. Oleme teinud ka tiimi hackathone, kus võtame paar päeva, et luua näiteks turundusele online müügimaterjale, minisaite ja muud. 

Ühendame neil üritustel töö ja vaba aja – mitmepäevasest üritusest umbes pool on vaba aeg. Vaba aega oleme me veetnud looduses, aga ka näiteks Kiviõli põlevkivimuuseumis, kus tegime koos graffitit ja värvisime ühe seina ilusaks. Oleme ette võtnud ka erinevaid motospordi seiklusi, sõitnud jetidega ja ATV-dega, vee kohal flyboardiga lennanud või mänginud paintballi.

Püüate kõige selle juures olla keskkonnasõbralikud. Milles see väljendub?

Tõsi, üritame olla keskkonnasäästlikud nii oma töös kui ka hobides. Töö osas ei kasuta me peaaegu üldse paberit, üritame sorteerida kõiki oma pakendeid, mitte osta plastpudeleid ja juua selle asemel hoopis kraanivett. Üritame pakkuda tervislikumat toitu – puuvilju, mitte komme. Ka meie töökultuur on keskkonnasäästlikum, kuna me ei sõida iga päev kontorisse ja tagasi, vaid teeme kodust tööd. Mina ja minu disainerist kaasasutaja Veli-Johan Veromann tegime eelmisel aastal sihtasutuse Koosloodus, mida katsume ka Weekdone’iga toetada – istutame metsa ja paigaldame pesakaste.

Kui inimene teile tööle tulla tahab, mis siis temast edasi saab?

Huvilisel tuleks minuga meilitsi ühendust võtta ja veidi oma oskusi kirjeldada. Kõige parem on, kui on ette näidata portfoolio ja näidistööd. Seejärel soovime kandidaadiga suhelda – seda võime teha nii kõne vahendusel kui ka kontoris kokku saada.

Palju ka palka saab?

Ma arvan, et idufirmade palgatase on Eestis üsna ühtlane, seega me maksame kõigile head tehnoloogiafirma palka. Weekdone on müügi- ja tulemuskeskne organisatsioon ning kui meie firmal läheb hästi – ja me oleme 2015. aastast alates kasumis olnud – siis me jagame kasumit ka töötajatega. Seda, kuidas meil müügis läheb, mõjutavad otseselt toote ja disaini inimesed: kui toode on hea, siis inimesed naudivad selle kasutamist ja ei lähe meie juurest ära.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.