Eestis saab tööd tarkvarainsener, keda köidavad põnevad väljakutsed ja fintechi tulevik

Ühendkuningriigis ning Eestis tegutsev finantsettevõte MYJAR otsib oma ridadesse uusi ja andekaid tarkvarainsenere, kellega üheskoos laenutehnoloogiat paremaks muuta. Ettevõtet ning tööpositsiooni aitavad tutvustada arendusjuht Juhan, HR partner Katrin ning arendustiimi operatiivjuht Jacob.

Millega teie ettevõte tegeleb ja miks te erilised olete?

Lühidalt öeldes tegeleme finantstehnoloogiaga. Kui meie emaettevõte MYJAR toimetab Ühendkuningriigi turul peamiselt laenudega, siis meie ülesandeks on olla tipptasemel IT- ja klienditeenindusosakond. Me peame end eriliseks just oma vastutustundliku laenamise põhimõtete, tõhusa kontrolli ning suurepärase teeninduse pärast. Siiani on turult saabunud tagasiside olnud väga positiivne.

Läbivaks põhimõtteks töötamisel on firma tegevjuhi mõttetera: Kui inimesel on vaja raha laenata, siis leiab ta selleks võimaluse kindlasti, seega on hästireguleeritud ja rangeid nõudmisi järgiv firma kliendi jaoks parim võimalik valik.

Mis on mõni hiljutine projekt, mis palju rõõmu toonud on?

MYJARi edukate projektide nimekiri on pikk, ent kõige uhkemaks teeb meie üleminek Amazon Web Services pilveteenustele. Hiljutistest saavutustest märgiksime ära aga Pingtree nimelise projekti. Pingtree on sisuliselt tehnoloogiakogum vahendajatele, kus kellegi laenu soovivat klienti pakutakse läbi kokku lepitud protokolli laenuandjatele. Meie programm koostab saadud andmete põhjal hinnangu, kas klient on päris, loob riskimudeli ning saadab tulemused kliendipakkujale tagasi. Kogu see protsess peab käima väga kiiresti ning meie loodud tarkvara suutis selle läbi viia 800 millisekundiga. Valdkonna standardiks on sealjuures 5 sekundit.

Pärast esimesest katset hakati meile helistama ja küsima, et kas süsteemis on viga. Ei olnud, meie kirjutatud tehnoloogiakogum oli lihtsalt suurepärane! MYJAR on muuhulgas välja vahetamas ka oma laenumootoreid. Need on juba niivõrd vanad, et ettevõte on nende kasutamiseks liialt suureks kasvanud.

Igas sektoris on igal hetkel see “üks suur asi”, mis kõigil silmad särama paneb. Mis see teie vaates on?

Selleks on peamiselt pilvesüsteemid.. Kümme aastat tagasi hakati alles pilvesüsteemidest rääkima ning tuleb tõdeda, korraliku hoo sisse võtmiseks on isegi kaua läinud. Nüüdseks on asju palju lihtsam skaleerida ja nendega toimetada. 

Keda te oma tiimi hetkel otsimas olete?

Oma tiimi oleme hetkel otsimas just tarkvarainsenere, eriti hea oleks ka kogemus juhtimises ja algajate õpetamises. Selle kõrval ootame oma ridadesse kindlasti ka inimesi otse koolidest. Meie juurde on väga paljud mõnekuusele praktikale tulnud ning enamik on otsustanud ka siia tööle jääda. Praktika on tasustatud ning juba päriselt tööle asudes saab lihtsa vaevaga tööaega enda järgi sättida, et see sobituks kooli- või näiteks võistlusgraafikuga. Töötajate valimise protsess on see-eest aga põhjalik ning tööle saades tuleb ennast tõestada.

Milline inseneri igapäevatöö välja hakkab nägema?

Tööle saabudes määratakse insenerid tiimidesse. Iga rühm saab ülesannete täitmiseks valida omale sobiva töömooduse (Scrum, Kanban) ja kui neil on abi vaja, siis me aitame neid. Grupisisest hierarhiat me väga ei kannusta. Juhtinsener või tooteanalüütik juhib tööd küll, ent kõiki võetakse võrdselt ja oskuseid majandatakse T-kujuliselt.

Lisaks lubame töötajal ise oma tegevusvaldkonda valida. Kui näiteks kolm inimest soovivad rühmas tegeleda analüütikaga, siis seda võimaldatakse. Täistööajaga on vahel võimalik ka tööd teha kontorist väljaspool, näiteks kodukontoris, seda siiski juhul kui selleks on asjalik põhjus.

Kui keegi teiega liitub, siis millised oskused tal olema peaks?

Tarkvarainsener peab omama tehnilisi oskusi, oskust tarkvara ja koodi täiesti nullist kirjutada, moodulite ning pluginate installimisest ja konfigureerimisest jääb meie juures väheseks. Otse öeldes – insener peab lihtsalt mõistma, mis selles maailmas kapoti all toimub.

Seevastu praktikandid, kes koolist tulevad, ei peagi täpselt kõike teadma. Kõige tähtsam on positiivne ellusuhtumine ja pidev tahe ennast arendada. Seeläbi tekivad ka ettevõttes kasvamisvõimalused.

Missugune näeb välja MYJARi töökeskkond, kuhu insener peaks tahtma tulla?

MYJARi mugav ja moodne Maakri tänava kontor ulatub läbi kahe ja poole korruse ning hõlmab endas imelisi vaateid, hubaseid puhketubasid, tiimialasid ning kööke. Meil on isegi lauajalgpalli ja lauatennise turniirid!

Kontoripoole kõrval proovime alati leida viise enesearenduseks ning üksteise toetamiseks. Lisaks tiimidesse määramisele, eksisteerivad MYJARis nii tööalased kui ka meelelahutusliku suunitlusega gildid, millesse kogunevad sarnaste huvidega inimesed, näiteks filmivaatajad või mõne suurema tehnilise nüansi austajad. 

Kas firmas on ka arenemisvõimalusi?

Loomulikult on MYJARis võimalik kasvada, kuid selleks peab töötajal olema kindel siht, tahe asju veelgi paremaks muuta ning selge ja positiivne ellusuhtumine. Kui teha vaid niipalju kui vaja, siis ei ole ju võimalik edasi areneda. Meil on näiteks mitu “inseneritaset”, kus saab redelit mööda liikuda. 

Sellele lisaks saab meie juures valida kahe erisuunalise arenemistee vahel – kas võtta juurde formaalne inimeste juhtimine, või olla tehniline ekspert, kes ei juhi tiimi administratiivses mõttes, vaid toetab meeskonda oskuste ja teadmiste jagamise teel.

Viimaks ka kõige olulisem: kas teil töötades ikka leiva saab lauale?

Me jälgime pidevalt, milline on seis turul ning milliseid palku makstakse. Sellest tulenevalt tahame maksta alati pisut rohkem, kui turul keskmiselt.

Meil on ka parem preemiasüsteem kui mitmetel teistel Eesti IT-ettevõtetel. Kolmeteistkümnes palk 8,33 protsendiga on üsna levinud nähtus, ent meie mudeliga on see jaotatud viieks astmeks: madalaim aste on 9% ja sõltuvalt töötulemustest ning panusest on boonusnumbreid võimalik veelgi kasvatada. Preemiat makstakse kolm korda aastas ning selle järgi on võimalik saada tihedam lisasissetulek ja vaadelda inimese panust mõõdupuuna.

Seega leiva saab lauale ning vorsti ka peale!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.