Fob Solutions otsib inimest, kes oleks kodus nii äppide loomises kui ka inimeste juhtimises

Tarkvaraarenduse ettevõte Fob Solutions otsib oma põnevasse tiimi insenerimeeskonna juhti, kes aitaks ellu viia suuri tarkvaralahendusi, mida hakkavad kasutama tarbijad üle maailma. Geeniuse küsimustele vastasid ettevõtte personalijuht Jaanika Naruskberg ja tegevjuht Raigo Õunapuu.

Millega teie ettevõte tegeleb?

FOB Solutions tegeleb tarkvaraarendusteenuste pakkumisega. Eelkõige keskendume mobiilsetele platvormidele nagu Android, IOS ja nende „backend“ lahendustele, kuid tegeleme ka muude nutiplatvormide (nutikellad, IoT seadmed) ja ka veebipõhiste lahendustega.

Valdkondadest oleme tugevad eelkõige fintech, logistika, telekom ja autotööstuse sektorites. Meie tööde läbivaks väärtuseks on kvaliteet, sest oleme üles kasvanud tarkvara kvaliteedikontrolli teenuste ettevõttest. Meie strateegilised sihtturud on Saksamaa, USA ja mõned Aafrika riigid ning meil on õnnestunud tänu meie klientidele ja partneritele tööd teha suurettevõtetele nagu Audi, Jaguar, Volkswagen, Virgin America, Facebook, Disney ja Mastercard.

Mis on teie tegevusalal praegu teema, lahendus või mõni innovatsioon, mis kõigil silmad särama paneb?

Tehnoloogia arenedes võtab tehnoloogia järjest enam üle inimeste töid ja tegevusi, muutes inimeste elu lihtsamaks ja tootlikumaks. Näitena toon autonoomsed autod, mis peavad suhtlema nii linnade infrastruktuuri kui ka linnades elavate inimeste kasutuses oleva taristuga automaatselt. Selleks, et meie äri oleks jätkusuutlik, töötame selle nimel, et tehnoloogia võtaks üle elemente just igapäevastest ärioperatsioonidest nagu finantshaldus ja administreerimine, samuti elemente müügis ja muudes tugiteenustes. Usume, et just need ettevõtted, kes enda tugi- ja äriprotsessides suudavad rakendada automaatikat ja masinõpet, on tulevikus edukad. Nii viiakse inimtegevusest tulenev väärtus tänasega võrreldes uuele tasemele.

Kui viimased 20 aastat oleme rääkinud eelkõige infosüsteemidest, siis enam ei ole see piisav. Täna on infosüsteeme järjest enam tarvis erinevate seadmetega suhtlema panna, näiteks kodus, kontoris, tehastes ja muude sensoritega (targad majad). Nii loome masinatele ja süsteemidele võimalused igapäeva otsuseid meie eest tegema hakata. Usume, et suudame oma klientidel läbi tarkvara infosüsteemide, sensorite integratsioonilahenduste ja nutikate seadmete uuele tasemele jõuda.

Mis on olnud teie mõni viimane suurem projekt, mis laia kasutust on leidnud?

Oleme aidanud ehitada lahendusi ettevõttele HERE Technologies (endine Nokia kaardilahenduste üksus, kes nüüd kuulub Saksa Autokonsortsiumile), kelle lahendused on kasutuses miljonite inimeste poolt kas siis nutiseadmetes, autodes ja ka tarkades majades.

Oleme aidanud Eesti riigil testida riigi autentimiseteenuseid ja sellega seonduvaid lahendusi.

Aitasime Aafrika fintech startupil Carbon ehitada virtuaalse VISA lahenduse nii mobiili kui backend tasandil ja veel muud.

Keda te oma meeskonda otsite?

Otsime ja ootame oma kontoriperre Engineering Leadi, kel on vähemalt paariaastane inimeste juhtimise kogemus. Tugev backend arenduse taust on ka väga oluline.

Engineering Lead vastutab tarkvara lahenduste arhitektuuriliste otsuste, tehnoloogia valikute ja tehnilise lahendusega seotud teemade eest. Lisaks tegeleb ta Javapõhiste backend lahendustega. Kasuks tulevad kogemused Node.js ja GOlang lahenduste ning Kotlini ja Swifti tundmine. Lisaks vastutab Engineering Lead tarkvarateenuste tarnimise eest ning tehnilise kompetentsi arendamise eest ettevõttes.

Milline võiks see inimene oma iseloomult olla?

Usume, et erinevad isiksused ja iseloomuomadused rikastavad meie töökultuuri. Pigem on ootused inimese suhtumisele ja võimekusele. Ootame kandidaadilt kõrget emotsionaalset intelligentsust ja professionaalsust. Töötame meeskondades ja seepärast on suhtlemisoskus kõrgelt hinnas, et ehitada ja hoida meeskonnasisest usaldust. Oluliseks peame ka täpsust ning tarnele orienteeritust – seda sisemist tahet viia ettevõte ja meie kliendid tehniliselt ja äriliselt kõrgemale tasemele.

Kellega ta oma ametis suhtlema peab?

Engineering Lead suhtleb oma meeskonnaga (spetsialistid arendajad, testijad, disainerid), HR’iga ning teiste tiimijuhtidega, et igaks klienditööks vajalik ressurss leida. Kui majasiseselt soovitud kompetents puudub, suhtleb ta teiste teenusepakkujatega, et see koht täita, osaledes vajadusel intervjuudel.

Samuti suhtleb ta tootejuhtidega, kes uusi või potentsiaalseid kliente tutvustab. Koostöös tootejuhiga on nende välja mõelda plaan, kuidas kliendi soove rahuldada. Tehniliste küsimuste osas suhtleb ta vajadusel ka kliendiga.

Tema otsene juht on meie toote- ja teenusejuht, kellega ta seatud mõõdikutel silma peal hoiab.

Kas reisimist tuleb ka ette?

Lähetusi tuleb ette pigem vähe ning mitte väga pikkasid. Kuna meie kliendid on enamjaolt Eestist väljas, siis rakendame päris palju videokõnesid. Aeg-ajalt võib ikka tekkida vajadus minna klientide juurde Euroopas, USAs ja Aafrikas.

Too mõni näide, milliste projektide kallal inimene töötama hakkab?

Põhiliselt töötab ta erinevates tarkvaraarenduse projektides ja vastutab tarne eest nii ajalises kui tehnilises perspektiivis. Projektid on enamjaolt nutiseadmete ja nende serverlahenduste kesksed.

Kirjelda üht tavalist päeva selles ametis.

Vastavalt tootejuhilt saadud sisendile loob ta tehnilise teostuse disaini. See on omajagu aega tahvli ees. Ta planeerib sprinte ning veab sprintidega seotud koosolekuid. Samuti annab ta oma panuse otsesesse tarkvara arendustöösse, olles osa meeskonnast. Tal on ülevaade sprindi seisust, muredest ja takistustest meeskonnas nii projektialastes kui ka personaalsetes küsimustes.

Kuidas käib meeskonnas tööaja mõõtmine?

Kuigi tööaja mõõtmine ei ole ettevõtte poolt oluline, on meil siiski tööaega vaja mõõta meie klientide jaoks ja tarbeks.

Kas kaugtööd võib ka teha?

Kaugtöö on lubatud, kuid antud rolli osas on suures ulatuses oluline tiimiga koos olla, et tiim efektiivselt ja tarnekeskselt toimima saada, tagades nii võimalikult efektiivne koostöö.

Milline on meeskonna kliima, kas omavahel suheldakse ka tööaja väliselt?

Ettevõtte ja kontoripere kliima on väga ühtehoidev ja sõbralik. Töötajad ise on välja toonud, et võrreldes teiste ettevõtetega on meil oluliselt vähem tööstressi, vajadusel üksteist aidatakse ning usutakse, et koos jõuame kaugemale kui üksi nokitsedes. Inimesed julgevad eksida ja oma vigu tunnistada, sest vigadest õppimine, initsiatiivi ilmutamine ja eksperimenteerimine on innovatsiooni aluseks. Inimesed suhtlevad ka tööväliselt, paljud kolleegid on saanud väga headeks sõpradeks. Meie inimesi liidab sarnane huumorisoon ja kirg teha oma valdkonnas parimat tööd.

Kirjelda mõnda viimast tiimiga ette võetud töövälist üritust, pidu või väljasõitu.

Vabas vormis üritusi tuleb meil ettevõttes tihti ette, viimane kord viidi läbi mänguõhtu, kus inimesed said õhtul kontoris kokku, tellisid pitsat ja mängisid Counterstrike’i.

Mis on teie töötajate puhul lemmikasi kontoris?

Tegemist pole küll asjaga, kuid meie töötajad armastavad väga loomi – kui keegi tuleb oma koeraga tööle, võib olla kindel, et selle koera ümber on kamp nunnutavaid kolleege.

Mida põnevat kontori külmkapist võib leida? 

Hetkel leiab külmkapist puuvilju ja jäätist. Inimesed on meil suured magusasõbrad ja tihti süüakse ka kooki, küpsist või kommi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.