Fujitsu otsib arendajaid: tule aita ehitada Eesti riiki ühes Eesti suurimas IT-ettevõttes

Fujitsu töötab selle nimel, et kõik ühiskonnas toimuv töötaks võimalikult sujuvalt ja lihtsalt.Foto: Fujitsu

Tehnoloogiaettevõte Fujitsu otsib oma meeskonda uusi tegijaid, kes liituksid ettevõtte missiooniga ühendada head inimesed, ideed ja tehnoloogiad, et panustada jätkusuutliku ja sidusa ühiskonna arengusse. Uued maailmaparandajad on Fujitsus alati oodatud, aga seekord on eriti teretulnud kogenud Java arendajad. 

Millega Fujitsu tegeleb?

Paslikum oleks küsida sedapidi, et millega Fujitsu ei tegele? Ettevõtte pädevus ja tegevusvaldkond ulatub tervishoiust haridusasutuste ja e-riigi ning omavalitsuste toimimiseni välja. Eesmärk on üks – aidata tehnoloogia abil parandada maailma elukvaliteeti ja tuua kõik vajalikud teenused inimestele lähemale. Fujitsul täitus Eestis tänavu 31. tegutsemisaasta ja praeguseks on ettevõttes tööl üle 400 inimese.

Eestis on Fujitsu tegevusvaldkondadeks tootmine ja ärilahendused ettevõtetele, meditsiin ja sotsiaalvaldkond, julgeolek ja riiklikud e-teenused. Fujitsu meeskonda kuuluvad erineva tausta ja oskustega spetsialistid, arhitektid, tehnikud, arendajad, testijad ja probleemi-lahendajad ning tööd jagub nii avalikus kui erasektoris. 

Aitame Eestil astuda järgmist sammu

Olulise osa Fujitsu tööst moodustavad avaliku sektori projektid, mis on olnud läbi aegade üks ettevõtte tugevamaid külgi. Fujitsu on loonud erinevaid süsteeme, mis on Eesti riigi arengu seisukohast olnud märgilise tähtsusega. Näiteks, kui Eesti oli liitumas Schengeni ruumiga, aitas Fujitsu siseministeeriumil püsti panna viisaregistri, mis tegi ühinemise võimalikuks. Teine suur saavutus oli riigiasutustele mõeldud keskkond, kus on võimalik omavahel kiirelt ja turvaliselt suhelda. 

Sisejulgeolek ja riiklikud e-teenused on üks Fujitsu olulisemaid tegevusvaldkondi – ka Eesti piirikontrolli infosüsteem valmis Fujitsu käe läbi. Täna on ettevõtte peamisteks klientideks siseministeerium ja Riigi Infosüsteemi amet ning koostöös Fujitsuga arendatakse Eesti riigi digiteenuseid ja ettevõtete portaali.

Haridus ja keskkond

Fujitsu on digitaliseerinud kogu ülikoolide õppetöö administreerimise protsessi ja tänaseks on kõikides Eesti suuremates ülikoolides on kasutusel Fujitsu õppetöö administreerimise lahendused. Sarnane lahendus töötati välja ka Eesti kutsekoolide tarbeks. Kui varem toimus kogu avalduste, dokumentide ja õppekavade koostamisega seotud bürokraatia paberkandjal, siis tänaseks on kõik olulised protsessid digitaalsed.

See oli keskkonna seisukohast küllaltki suur võit, sest kui 40 000-50 000 õpilast jätsid paberimajanduse sinnapaika, jäi Eestile selle arvelt mitu hektarit metsa alles. See on ühtlasi üks Fujitsu missiooni osa – aidata riigil ja ettevõtetel oma teenuseid digitaliseerida, et vähendada koormust keskkonnale.

Hea suhtlus on kõige alus

Täna on Fujitsu üheks olulisemaks projektiks Eesti.ee portaali alla ettevõtete portaali arendamine, et parandada info liikumist riigi ja ettevõtete vahel. Uues portaalis on kõik teenused ja vajalik info lihtsamini leitav ja side riigiga on kindlam.

Ka tavakodaniku seisukohast on kiire ja vahetu suhtlus riigiga oluline ja paljud asjad toimivadki juba automaatselt – näiteks uue inimese sünnil kantakse ta automaatselt vajalikesse registritesse, omistatakse talle isikukood, riigitoetused. Selle taga on samuti tehnoloogilised lahendused, mis muudavad riigi toimimise kodanikele läbipaistvamaks. 

Arendajaid oodatakse kolme meeskonda

Fujitsu otsib oma ridadesse Java arendajaid CaseM, Persona ja Eesti.ee projektide meeskondadesse. 

CaseM meeskond on teinud arendustööd juba üheksa aastat ning tänaseks on toote kasutusele võtnud mitmed suurkliendid ja omavalitsused. CaseM dokumendiarhiivi lahendused on aidanud digitaliseerida kohalikke omavalitsusi ja teenuseid ning loobuda suures osas paberimajandusest. Meeskonna töökeel on inglise keel ning Fujitsu Eesti 15-liikmeline arendusmeeskond teeb tihedalt koostööd Fujitsu Soome haruga, mis vastutab peamiselt testimise ja klientidega suhtlemise eest.

Miks liituda just selle meeskonnaga? Peamine tõmbenumber on rahvusvaheline töökeskkond ja koostöö teise riikide ja välisklientidega, mis on ühelt poolt põnev ja arendav kogemus, teisalt aga mõnus väljakutse. Projektis on kasutusel moodsaimad tehnoloogiad ning lisaks usinale töötegemisele käiakse teinekord koos kanuumatkadel, rattaga sõitmas või ratsutamas või korraldatakse saunaõhtuid.

Persona meeskond teeb maailma kõige vingemat personalihaldustarkvara, mille eripäraks on see, et teenus on väga personaalne ning sellest saadav kasu jõuab iga ettevõtte töötajani. Persona on juba praegu Eesti parim personalihaldustarkvara, mille kliendid on läbi aastate sellega rahul olnud. Nüüd on aga aeg maailma ja muutustega kaasas püsida ja hea teenus veelgi paremaks arendada. 

Miks Persona? Lisaks võimalusele töötada oma valdkonna parima tarkvara kallal, on ka Persona projektil maailmavallutuslikud plaanid. Meeskonnal on plaanis ületada tootega riigipiirid nii Põhjamaadesse kui Baltikumi. Meeskonna pilk on suunatud tulevikku ja üks missiooni osa on keskkonnahoid ja jätkusuutlikkus. Muidugi on ka Persona projektis kasutusel need kõige moodsamad tehnoloogiad. 

Eesti.ee meeskond töötab selle nimel, et luua uus portaal ettevõtetele. Praegune on nüüdseks ajale jalgu jäänud ja Fujitsu loob uue lahenduse, kus riik ja ettevõte saaksid omavahel paremini suhelda. Meeskonna eesmärk on luua võimalikult kasutajasõbralik platvorm ning toetada seeläbi riiki ja ettevõtete äritegevust. Meeskonnas on 10 liiget ja lisaks Java arendajatele oodatakse liituma ka nutikaid analüütikuid. 

Miks Eesti.ee? Projekt on suur ja lai ning tööd saab olema rohkem kui praegune koosseis jõuab teha. Kasutusel on uusimad tehnoloogiad ja arendajatel avaneb võimalus luua midagi tohutult tähtsat ja panustada otse riigi toimimisse. 

Keda oodatakse?

Kõnealuste projektide peale on eelkõige oodatud kogenud back-end, front-end või full-stack Java arendajad, kellel võiks valdkonnas olla vähemalt kolm aastat kogemust. See aga ei tähenda, et algajamad arendajad Fujitsusse oodatud ei oleks – neile on eraldi praktikaprogramm, millega saab tutvuda siin.

Koostöö on Fujitsus väga oluline ja seepärast on ühel heal arendajal lisaks erialasele kogemusele ka suur soov teha meeskonnatööd ja saada oma tiimiliikmetega hästi läbi. Sõbralikud suhted kolleegidega on hea töö ja vingete saavutuste aluseks. 

Mis me vastu anname?

Fujitsu pakub oma kollektiivile mitmekülgseid arenguvõimalusi. Näiteks saab e-keskkondades õppida juurde erinevaid tehnoloogiaid, valdkondi ja suundi, aga ka pehmeid oskuseid nagu näiteks isikliku aja kasutamine. Suurimad õppetunnid ja arengud toimuvad aga muidugi töö käigus.

Fujitsu toetab ka töötajate arengut ettevõtte sees ehk liikumist ühelt ametilt teise, et igaüks saaks tegeleda just endale meelepärase projekti või ülesandega. Arendajast võib kasvada arhitekt, arendusjuht või projektijuht. Peamine on see, et tööd saab teha nii Eesti riigi ja ühiskonna hüvanguks, aga ka teistele põnevatele klientidele erasektoris ehk oodatud on ka loomingulise hingega arendajad, kes tahaksid luua ise midagi täiesti uut.

Kandideerimiseks vajaliku info leiad siit

Tule aita muuta Eesti riik paremaks või tee ise mõni eriti võimas asi!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.