Töökuulutus

Hea võimalus: Eesti üks kuumimaid IT-firmasid Guardtime võtab kohe ja praegu 70 väga tarka ja osavat inimest tööle

Eesti küberturvalisuse valdkonnas tegutsev ettevõtte Guardtime otsib enda ridadesse 70 uut töötajat, kes aitaksid turvata andmeid, mida töötlevad näiteks satelliidid ja haiglad uuringute käigus. Ettevõtte tegevusest ja plaanidest rääkis Guardtime’i Eesti haru juht Ain Aaviksoo.

Millega teie ettevõte tegeleb?

Guardtime on juba enam kui 10 aasta pikkuse ajalooga ettevõte ja meie põhiline tegevusvaldkond on andmete tervikluse tagamine, alates PDF-failidest kuni magnetresonants uuringute tulemusteni. Neid andmeid kasutades on ettevõtetel vaja kindlustunnet, et konkreetsel ajahetkel kindla inimese poolt andmestikku lisatud infokillud on tõesed ehk, et neid poleks vahepeal kas kogemata või pahatahtlikult muudetud. Reeglina vajatakse sellist teenust mitte ainult ühe asutuse piires, vaid andmete tervikluse tagamiseks mitme ettevõtte vahel. Siin Guardtime mängu tulebki.

Te otsite 70 erinevat inimest. Miks teil neid nii palju vaja on?

Täna otsime me Eestisse tõesti umbes 70 uut inimest, kes aitaks meil läbi viia projekte erinevates valdkondades. See tähendab, et nii uute kui ka seniste projektide elluviimiseks tahame Eestis veel poole võrra kasvada ja oma meeskonna 2019. aasta lõpuks 150-liikmeliseks kasvatada.

Hiljuti alustasime näiteks koostööd Euroopa Kosmoseagentuuriga, mis kasutab meie teenuseid näiteks satelliitide haldamisel, kogutud andmete töötlemisel või kindlustuse pakkumisel kosmosevaldkonna ettevõtetele.

Tegutseme ka küberharjutusväljakute valdkonnas, kus nii kodumaised kui ka rahvusvahelised kriitiliste infrastruktuuride eest vastutavad riiklikud organisatsioonid ja ka eraettevõtted saavad harjutada küberrünnakutega toimetulemist.

Lisaks tegutseme digitervise valdkonnas, mis on hetkel maailmas kolme triljoni dollari äri. Näeme, et tervishoiusektoris esineb ebaefektiivsust ligi kolmandiku ulatuses, mida saab vähendada näiteks nutikate rahastuslahenduste või tarneahela korrigeerimise abil.

Tänaseks on selge, et kõigi nende lahenduste ühendavaks lüliks on Guardtime’i blockchain tehnoloogial põhinev platvorm. Kõik need lahendused töötavad üle organisatsioonide ja sektorite piiride, seda nii Euroopas, USAs, Lähis-Idas, Aasias, Aafrikas kui Lõuna-Ameerikas.

Mis oskustega ja mis valdkonna inimesi te otsite?

Otsime tarkvarainsenere, kvaliteediinsenere, samuti inimesi, kes arendaksid lõppkasutaja vaadet. Loomulikult on meie projektide juures tarvis tõsiseid krüptograafiainsenere, kellel on suur huvi ehitada kaasaegseid küberturvalisuse lahendusi.

Lisaks sellele, et inimesel on IT-valdkonna huvi, kogemused ja oskused, on meie jaoks väga olulised ka isikuomadused ja hoiakud. Meie DNA-ga sobivad inimesed on ausad, vahetud, iseseisvad, heatahtlikud ja uudishimulikud. Ootame oma meeskonda inimesi, kellel on soov tegeleda erinevate oluliste projektidega ning teha koostööd mitmete valdkondade professionaalidega nii Guardtime`i sees kui väljaspool. Kindlasti peaksid inimesed valdama inglise keelt, mis on meie teine töökeel.

Meie stiil ei ole tähelepanu saamiseks riigi vastu protestida või pesuväel tänavale minna – oleme pildil tänu oma saavutustele ning meie inimestele pakub Guardtime`s töötamine professionaalses mõttes põnevust.

Kõigi vakantsete ametite kohta leiab infot meie kodulehelt www.guardtime.com/about/jobs. Sealt saab ühtlasi ka oma avalduse teele panna. Vakantside nimekiri on pidevas täienemises. Samuti kutsume kõiki neid, kes ei leia kodulehelt talle sobivat ametikohta, kuid kel on huvi ja oskused, mis võiksid meie projektidega sobida, meiega kindlasti ühendust võtma, kirjutades meile aadressil jobs@guardtime.com.

Guardtime’i juht Ain Aaviksoo.

Hea võimalus Guardtime’iga tuttavaks saada on tulla meile 28. märtsil kell 18 Tallinna kontorisse külla, kus toimub peamiselt arendajatele suunatud lahtiste uste õhtu “Guardtime Afterwörk” põnevate ettekannete ja söögi-joogiga neile, kes tahaks rohkem meie tööst ja tegemistest teada. Ürituse kohta leiab täpsemat infot ürituse Facebooki lehelt.

Mida te lisaks arendusele veel teete?

Guardtime’i töötajatest ja tööst moodustab umbes kolmveerandi arendus, paljuski ka teadusarendustegevus. Meil on kollektiivis inimesed, kes mõtlevad välja uusi asju, mida saab patenteerida ja teadusajakirjades avaldada. Peale neid tuleb järgmine punt inimesi, kes sellest ideest reaalselt turul olevaid lahendusi loovad. Kogu informatsioon meie tegevuste kohta on olemas ka meie kodulehel.  

Milline võiks teie töötaja üks päev või töölõik välja näha?

Üks tavaline päev võib alata aruteluga teadus- ja arendusvaldkonna juhiga meie teadusinseneride poolt välja arendatud uutest lahendustest. Järgmisel hommikul võib toimuda aga oma tiimis arutelu tooteomanikuga sellest, milline on kliendilt saadud signaal, millised on nende lahendamist vajavad äriprobleemid ja kuidas Guardtime neid lahendada saaks.

Samas võib päeva osa olla ka reaalne arendustegevus.

Kuna meie geograafiline amplituud on väga suur, siis tähendab see, et meie töötaja tööpäev võib alata väga vara või siis lõppeda väga hilja, näiteks kui töötame Ühendriikide ja Läänerannikuga.

Üldiselt on meie arendustiimides palju universaalsete oskustega inimesi. Meil on tiimisisene kokkulepe, missuguse konkreetse töölõigu keegi teha võtab. See tähendab seda, et on võimalus teistelt kolleegidelt õppida ja ühtlasi kokku puutuda uute teemadega. Näiteks tervisevaldkonnas pead sa suhtlema haiglates või ravimifirmades töötavate inimestega, et uurida välja, kuidas toimivad sealsed äriprotsessid ja kuidas Guardtime’i lahendused neid aitavad.

Milline on see kontor, kus need 70 inimest tööle hakkavad ja mida seal üheskoos tehakse?

Nii Tartus kui Tallinnas on väga ägedad kontorid, mille mõlema südameks on köök. Alates sellest, et külmik on head-paremat täis, tekib seal ka mõnusaid spontaanseid kohtumisi, millest sageli sünnivad uued ideed ja mõtted. Lisaks köögile on nii Tartu kui ka Tallinna kontoris saun, kus toimuvad legendaarseks saanud saunaõhtud.

Sporti teeme samuti palju, näiteks käisime hiljuti tõukekelkudega matkal, millest sai üks väga äge elamus. Meil on ka erinevaid isetekkelisi spordigrupikesi, kellest osad käivad koos matkamas, samuti valmistutakse ühiselt triatloniks või maratoniks. Lisaks on meil kontoris heas mõttes sokikultuur. Paljud inimesed käivad kontoris ringi sokkis. Sa tuled nagu koju. Sa tunned end mõnusalt.

Kas kaugtööd võib teha?

Igal inimesel on kontoris oma koht, kuhu ta saab tulla. Samuti suhtleme omavahel Slackis, kus inimesed annavad teada, millise kanali kaudu nendega ühendust saab, kui nad parasjagu kontoris ei ole. Kuna organisatsioon on oma olemuselt hästi lame, siis tiimid reguleerivad üsna suuresti kaugtöö tegemist ise.

Erinevatel ajahetkedel võib kokkulepe olla ka erinev. On perioode, kus ühes ruumis ninapidi koosolemine on kiiresti tulemuseni jõudmiseks vajalik, aga kui keegi vajab akude laadimiseks aega ja rahulikku omaette olemist, siis ta selle ka saab. Siiski võib vahel õhtul kell kaheksa avastada köögist kõrgtehnoloogia-teemalise elava arutelu ja eks me vahel peame inimesi ikka koju ka ajama.

Millised on uute töötajate arenguvõimalused?

Meile tööle tulemine algab nädalase põhjaliku sisseelamiskoolitusega. Sel koolitusel avatakse meie tehnoloogia tagamaad kuni praktiliste ülesannete ja tehnoloogiaga katsetusteni välja. Meil ei ole täna rusikareeglit koolituseelarve kohta, aga muidugi korraldame vajalikud täiendõpped ja kellelgi ei ole kunagi soovitu tegemata jäänud.

Samuti on meie jaoks oluline see, et kuna teadus-ja arendustegevus on meie DNAs, siis olemasolevad teadusprojektid kaasavad meie töötajaid, näiteks eesliinil rakenduste väljatöötamisega ja loomisega tegelevaid inimesi. Kui arenduse käigus tekib probleem, millele lahendus puudub, siis püütakse see lahendus koos teiste kolleegidega leida.

Lisaks sellele on meil palju töötajaid, kes õpivad töö kõrvalt ülikoolis, tehes oma teist või koguni kolmandat magistri või doktorikraadi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.