Hiljuti Eestisse laienenud Soome suurfirma otsib inimesi, kes ehitaksid suuri IT-süsteeme

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Solita Tallinna kontor asub südalinnas Viru väljakul uues büroohoones. Foto: PM/Scanpix Baltics

Soomest pärit data, tarkvara, strateegia ja teenuste disainiettevõte Solita otsib oma Tallinna kontorisse big data ja pilveteenuste spetsialiste. Firma värbamisspetsialist Jenni Kivikoski räägib, miks on hea Solitas töötada ja miks just sinna oleks hea tööle tulla.

Kas saaksid alustuseks selgitada, millega Solita tegeleb?

Solita on tarkvaraarenduse, big data, pilveteenuste ja teenuste disainiga tegelev ettevõte, mis on algselt pärit Soomest, kus me oleme tegutsenud juba umbes 22 aastat. Me alustasime omal ajal küll tarkvaraettevõttena, aga tänaseks moodustavad meie tegevuse põhiosa paljud erinevad teenused. Me oleme kokku üle 730 spetsialisti, kes töötavad neljas riigis ja kaheksas eri kontoris. Meil on kontorid Tallinnas, Helsingis, Tamperes, Oulus, Turus, Lahtis, Stockholmis ja Münchenis.

Meie pagasis on nii strateegilised konsultatsioonid, teenuse disain, kui ka tehisintellekti põhine andmeanalüüs, pilveteenused ja muidugi ka tarkvaraarendus. Oma klientidele pakume me andmetepõhist sissevaadet nende ettevõtetesse, aidates ettevõtte toimimist ja teenuseid ümber mõtestada, et need paremini toimiksid.

Praeguseni olete te seega tegutsenud Soomes ja laienesite nüüd Tallinnasse. Miks nii?

Jah, me oleme Tallinnas olnud nüüd juba aasta. Me nägime, et Tallinna kontor püüaks nende inimeste tähelepanu, kes on huvitatud andmeanalüüsist, pilveteenuste ja tarkvara arendusest. Lisaks näeb meie firma strateegia ette muutuda rahvusvaheliseks ettevõtteks ja olla mitmetel aladel esirinnas ning Eesti tundus selle laienemise alustamiseks hea koht.

Tallinn on IT-valdkonnas juba rahvusvaheliselt tuntud ning seal on palju inimesi, kellel on kõrge kompetents neil aladel, kuhu me inimesi otsime. Täna töötavad Tallinnas nii andmete, tarkvaraarenduse kui ka pilvetehnoloogiate meeskonnad.

Keda te hetkel Tallinna kontorisse tööle otsite?

Täna on Tallinna kontoris juba inimesed, kes töötavad andmetega, tarkvaraarenduse ja cloud computing platvormidega (Amazon Web Services, MS Azure) ning me loodame neid valdkondi laiendada. Näiteks otsime täna data insenere, .NET, Java ja Clojure arendajaid ning pilveteenuste insenere.

Mida nad igapäevaselt tegema hakkavad?

Meie andmemeeskonnad loovad meie klientidele erinevaid andmetel ja andmeanalüüsil põhinevaid lahendusi.  Töö sisaldab näiteks tarkvaraarendust, erinevate IT-süsteemide jälgimist ja haldust ning erinevate big data lahenduste arendust. Kõige selle juures kasutame me kõige uuemaid ja kõige modernsemaid pilvetehnoloogiaid, seega võib arendus toimuda nii AWSi kui ka Azure’i või Google Cloud platvormidel.

Kes on teie kliendid ehk milliste teemavaldkondadega inimene töötada saab?

Me töötame tegelikult väga paljude erinevate tööstusvaldkondadega, seega see inimene võib töötada nii näiteks jaemüügi ettevõtetega, meediaettevõtete või hoopis telekomidega. Näiteks üks meie klientidest on Amer Sports, mis koondab enda alla mitmeid spordibrände nagu Suunto, Salomon, Wilson, Atomic. Meie andmeprojektid tegelevad sellega, et firma igapäevatööd efektiivsemaks ja kiiremaks muuta.

Milline peab see inimene olema, keda te otsite?

Esiteks võiks see inimene sobituda meie ettevõtte kultuuri, ühised väärtused on isegi olulisemad tema erialastest oskustest. Meie väärtusteks on iseseisvus ja vastutusvõime. Oleme suhtluses väga avatud ja Solitas eelistatakse pikkade koosolekute asemel pigem kiirvestluseid. Lisaks meeldib meile, kui inimesed soovivad pidevalt ennast arendada ja oma oskuseid järgmisele tasemele viia.

Töötame kõige uuemate tehnoloogiatega ja teadmised, mis sul täna uuest tehnoloogiast on, on juba homme vananenud. Seega on oluline, et inimesed end pidevalt täiendada tahaksid. Loomulikult on oluline ka ülihea meeskonnatöö oskus, kuna Solitas ei tööta keegi üksi. Meeskond aitab kõigil oma ideid teistele põrgatada ja selle läbi neid edasi arendada, lisaks saab suhtluses teiste meeskonnaliikmetega selgemaks ka lahendatava probleemi laiem ulatus.

Loomulikult hindame me ka pealehakkamisvõimet. Kui sul on idee, siis tee see ära. Me ei nõua seda, et enne ideede rakendamist peaksid sa hakkama kusagilt mingit keerulist luba taotlema.

Seega on kõigil sõnaõigus ja üht suurt bossi ei ole, kes kõigile ütleb mida teha?

Ei, kindlasti mitte. Me usume, et kõik on võrdsed ja seega on neil parim viis probleeme lahendada. Loomulikult on meeskondadel juhid, aga nemad hoolitsevad pigem selle eest, et inimestel oleks hea töötada, et meeskond toimiks efektiivselt ja et kõigil oleksid vajalikud tööriistad olemas oma töö tegemiseks.

Millised erialased teadmised peavad inimesel teile tööle tulles olema?

Töökohtade puhul, kus asutakse tööle andmetega, otsime me inimesi, kes tunneks ennekõike pilveteenuste platvorme, Pythonit, SQLi ja andmete modelleerimist. Pilveteenuste inseneri puhul on oluline Linuxi tundmine, Continuous Integration ja Delivery tööriistad nagu Ansible, Jenkins jt. ning loomulikult AWS või Azure keskkondade tundmine.

Otsite te inimesi, kes on valmis õppima ja arenema. Kuidas te inimeste arengule oma  kaasa aitate?

Meil on väga tugev oskuste arendamise kultuur. Inimesed jagavad üksteisega oma teadmisi. Näiteks sel aastal käivitasime me õppeprogrammi tarkvaraarendajatele, kus nad saavad õppida tehisintellekti ja masinõppe põhiseid süsteeme looma, sellest võtab juba osa ligi 90 Solita töötajat. Samuti leiavad pidevalt aset loengud, tunnid ja hands-on sessioonid, kuhu töötajad saavad minna, kusjuures neid loenguid viivad läbi teised Solita töötajad.

Lisaks on meil Solita Akadeemia, mis sisaldab endas kuue nädala pikkust intensiivset onboarding tüüpi kursust, kus meile värskelt tööle tulnud inimene saab enda käsutusse kõik tööriistad, et Solitas karjääri tegema asuda. See sobib ideaalselt näiteks neile, kes on värskelt ülikoolist tulnud või soovivad muuta oma praegust karjääri.

Kõik, mida pakume ei ole aga nii pikaajaline. Aegajalt toimuvad meil ka 15 kuni 45 minuti pikkused arutelusessioonid, millega saavad kõik liituda ja mida kõik saavad korraldada. Samuti võib liituda mõne meie kompetentsikogukonnaga, kus on võimalik esitada küsimusi, arutleda ja õppida koos kolleegidega, kes on omal alal ettevõtte liidrid.

Näiteks on meil IoT kogukond, tervishoiu kogukond, pilvetehnoloogiate arenduse, tehisintellekti kogukonnad ja nii edasi.

Tallinnas, kus me otsime muuhulgas ka pilveteenuste eksperte, määratakse igale uuele töötajale ka mentor, kes selle inimese eest hoolitseb, vastab ta küsimustele või aitab ta ideid ellu viia ja arendada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.