Töökuulutus

Maailma üks suurimaid tehnoloogiafirmasid otsib Eestis inimest, kes tehismõistust mõistaks

Fujitsu otsib oma Tallinnas paiknevasse meeskonda nii analüütikut kui ka arendajat, kes paneksid käed külge erinevatel Eesti riigiga seotud infosüsteemide arendamisel. Fujitsu Eesti avaliku sektori osakonna juhataja Mait Koppel räägib, millist abi täna kõige enam vaja on.

Millega Fujitsu Tallinna haru tegeleb?

Meie tegevusalaks on erinevat liiki infosüsteemid. Viimased aastad oleme teinud koostööd siseministeeriumi IT-asutusega SMIT. Seal on meie suuremateks projektideks olnud näiteks viisaregister ning piirikontrolli infosüsteem ning dokumentide menetlemise infosüsteem. Teine laiem valdkond, kus tegutseme, on haridussektor. Meie fookuses on nii Tallinna Tehnikaülikooli kui ka Tallinna Ülikooli õppeinfosüsteemid, samuti HITSA, mille alt teeme rakenduskõrgkoolidele ja kutsekoolidele mõeldud uut õppeinfosüsteemi.

Keda te oma meeskonda otsite?

Meil on hetkel aktuaalsed analüütiku ja Python arendaja positsioonid.

Analüütiku poole pealt on meie huvi Eestis kogu äri kasvatada. Selleks tahaksime Eestis rakendada teadmisi valdkondadest, mis Fujitsul mujal olemas on. Fujitsu on väga tugev näiteks AI ehk tehisintellekti osas, kus on erinevad tegevusalad, mis lähevad nii meditsiini, tööstuse kui ka jaekaubanduse valdkondadesse. Meil oleks vaja teadmist, kuidas AI-lahendusi ära kasutada ja neid Fujitsu poolt välja töötatud võimalusi Eestis tööle panna. Lisaks on teemavaldkondadest veel näiteks IoT ehk asjade internet ning ka rakenduste pilve üle viimine ehk cloud transformation. 

Seega inimene, kes analüütiku töökohale kandideerib, peaks neid valdkondi juba ka hästi tundma?

Pigem võiks sel inimesel olla soov mõnes nimetatud valdkonnas areneda.

Mida analüütik igapäevaselt tegema hakkab?

Analüütiku töö üks osa on infosüsteemide äri- või detailaanalüüsi kirjutamine. Teiseks osaks on müügi toetamine ning kolmandaks osaks uute valdkondade arendamisel kaasa löömine.

Millised võiksid analüütiku põhiteadmised olla?

Kindlasti kogemus ja head teadmised infosüsteemide analüüsi kirjutamisel. Oskust erinevatesse uutesse valdkondadesse sisse elada.

Millega arendaja tegelema hakkab?

Pigem on see töö igapäevaselt mõne projekti arendusega tegelemine. Pythoni arendaja kohapealt otsime pigem sellist inimest, kes tahab stabiilselt tööd teha. See tähendab igapäevast olemasolevate süsteemide edasiarendamist ja kõike seda, mis sinna juurde käib. Arendaja osas otsime pigem sellist tüüpi inimest, kes hindaks stabiilset pikaajalist tööd erinevates riigiga seotud projektides.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.