Nortali tiim: tehnoloogia, inimeste ja suure mõjuga töö lõikumispunkt

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Nortal on otsimas oma meeskonda abikäsi, kelle jaoks ei oleks kood võõras ja kes ei peaks liialt pikalt pusima elementaarsete asjade kallal. Sellest, keda täpselt otsitakse ja kuidas töö Nortalis käib, rääkis firma projektijuht Märt Laur.

Keda te oma Tartu tiimi ridadesse otsimas olete?

Otsime full-stack arendajat, kellel on 3+ aastat Java kogemust. See tähendab inimest, kes ei pea koodi kirjutamisel pusima elementaarsuste kallal, vaid suudab tegutseda tase kõrgemal, mõelda rahulikult lahendusele ja siis valida kõige mõistlikum viis selle realiseerimiseks. Keegi, kellele meeldib koos tarkade tiimikaaslastega hästitöötavaid ja ka sisemiselt ilusaid asju välja mõelda.

Milline teile tööle tulev inimene olla võiks?

Programmeerimine võiks meeldida. Kõlab elementaarselt, aga kui tarkvaraarendus on inimesele lihtsalt järjekordne töö, siis see seab piirid ette. Kui aga Java-maailm tundub põnev, siis on korraga palju lihtsam teha töö enda jaoks huvitavaks ja leida motivatsiooni õppimiseks ja arenemiseks.

Palju rõhutame tiimis inseneriuhkust: sa oled oma ala tipptegija, sa teed midagi ja vastutad selle eest, et tulemus on läbimõeldud, funktsionaalne, kvaliteetne, sest su enda tiimikaaslased sinult vähemat ei ootagi.

Tehniline pool on siin muidugi ka. Lisaks Javale võiks tiimiliige tunda end koduselt nii andmebaasidega kui ka Javascripti/Typescriptiga, arvestades, et meie rakendused on ehitatud Angularile. Spring Boot’i tundmine on samuti tugev pluss.

Arendajaid on vaja kõikjal. Miks nad peaks sammud just teie juurde seadma?

Suudame teha väga suuri ja keerulisi asju ning anda endast kõik, aga selle kõrval mitte iseennast liiga tõsiselt võtta, vaid suhelda inimestena, visata häbematult nalja ja rääkida ka muust peale töö. Saab väga hästi ka nii, et töötegemine pole tammsaarelik liha ja vaimu murdmine, vaid huvitav ning intellektuaalses mõttes pinget pakkuv ja arendav.

Töökorraldus on hästi paigas. Teame oma tugevusi ja nõrkusi ja teame kogemuse pealt, mis töötab ja mis mitte. On katsetamisjulgust ja katsetamisvabadust. Ka vigade tegemine on OK, kuniks korduvalt sama reha otsa ei astu. Kõik see mõjutab ka seda, kuidas tiim tegutseb ja suhtleb: inimesed on võimekad, energilised, sõbralikud. On kolleege, kellele heas mõttes alt üles vaadata ja on ka võimalus ise nooremaid välja õpetada.

Oleme õige koht, kui sind arendajana huvitab ka koodi kvaliteet, alustades kasvõi igapäevastest koodiülevaatustest või kõigi ärikriitiliste kohtade automaattestidega katmisest. Arendaja vaatest loeb just see, et pöörame tähelepanu nii koodi funktsionaalsusele kui ka ilule ja järgime Clean Code põhimõtteid.

Kliendiga on ka vedanud — pole seda, et tuled tööle ja hoiad peast kinni, et mis jaburusi jälle telliti. Selle asemel annab ta meile võimaluse olla väikestviisi maailmaparandajad ehk teha tööd, mis on ühiskonnale oluline ja omab nähtavat tulemit. Teisest küljest on realiseerimise tehniline pool jäetud meie enda otsustada. Klient on tark ja ei suru meid tehnilistesse raamidesse, vaid usaldab meid, et me valime kõige mõistlikuma vahendi tema eesmärkide elluviimiseks. Nii tulid meile Angular, Hazelcast ja Dockeri konteinerid, nii oleme juurutamas modulaarset arhitektuuri jne.

Eriti rõhutan veel, et me mitte lihtsalt ei arenda kliendi jaoks asju, vaid loome ja täiendame ka äriprotsesse, et need oleks võimalikult sobivad, arusaadavad, jätkusuutlikud. Tehnoloogia lihtsalt toetab seda.

Miks sulle endale meeldib Nortalis töötada?

Nortali juures meeldib mulle kõige rohkem see, et ettevõttel on mitte üksnes suured ambitsioonid, vaid ka korduvalt tõestatud oskus need ellu viia, olgu selleks siis peamise panuse andmine meie e-riigi ehitamisse või tõeliselt mastaapsed väljakutsed Ühendriikidest kuni Ühendemiraatideni. Pole tühi visioneerimine, vaid reaalne ärategemine.

Väga selgelt pole Nortal mitte lihtsalt arendusfirma, vaid teatud mõttes teerajaja. Ma ei näe Eestis teisi firmasid, kes suudaks näha, planeerida ja sihikindlalt ellu viia mõtted, kuidas tuua riik inimesele lähemale ja muuta nendevaheline suhtlus sujuvaks. Kuidas olla oma tegemistes alati kaks sammu teistest ees. Kuidas teha nii, et kogu ühiskond töötaks sujuvamalt.

Milline on teie ettevõtte kultuur: kas kuskil on üks suur nina, kes käsib ja riidleb?

Kuna tiimis on kokku üle 35 inimese, on see jaotatud minitiimideks. Igal minitiimil on oma juht, kes on selle valdkonna kogenud asjatundja. Arendustiime juhivad vanemarendajad, samamoodi on analüütikutel ja testijatel omad juhid.

Juhtimisstiil on inimlik. Eesmärk on tagada, et mida me teeme, omaks väärtust ja töötaks hästi ka kümme aastat hiljem. Et ka firma kestaks 10 või 20 aasta pärast. Et inimesed tahaksid siin töötada, sest nende tööl on käegakatsutav tulemus.

Kõik kuni tippjuhtideni on omad. Sa võid olla nädal aega tööl olnud, aga võid vabalt astuda äriüksuse juhi uksest sisse, ta kuulab su mured või küsimused ära ja te saate rääkida nagu kaks vana semu. Meil on väga see suhtumine, et sinu juht, või tema juht ei ole boss suure B-ga, vaid samasugune normaalne inimene, kes on lihtsalt teise ala spetsialist ja oskab vastava nurga alt nõu anda.

Koodikauboisid, kes tegutsevad uhkes üksinduses, meil pole. Erinevad rollid töötavad väga tihedalt koos, näiteks arendaja annab juba analüüsi käigus nõu, kuidas spetsifikatsioon kirjutada ja üles ehitada nii, et hiljem oleks selle pealt koodi võimalikult lihtne kirjutada ja täiendada. Arendajad hoolitsevad ka selle eest, et arenduste testimine oleks võimalikult mugav — nimetame neid “testija õnnelikuks tegemise komponentideks”.

Milliseid arenguvõimalusi te oma töötajatele pakute?

Soovime, et meie arendajad oleksid Oracle’i Java sertifikaadiga, hüvitame sertifikaadi tegemise kulud ning anname selleks õppimisaega. Iga aasta on võimalik firma kulul ka Geekouti-laadsetel üritustel käia.  Samuti saab iga arendaja olla osa suuremast arendajate kommuunist, kus toimuvad seminarid, sise- ja väliskoolitused ning muud lahedad üritused koos teiste Nortali arendajatega — näiteks majasisesed hackathonid või videokoolituste ühisvaatamised pitsa ja õllega. Lisaks võib iga kuu 8 palgalist töötundi kulutada enesetäiendusele: kasvõi lugeda tehnoloogiablogi või nokitseda mõne oma hobiprojekti kallal.

Kuidas on lood palga, kaugtöö ja kõige muuga, mida IT-töötajad tänapäeval eeldavad?

Palgad on kõikide rollide lõikes täiesti konkurentsivõimelised. Me ei ole seda ilmselt nii palju avalikult kuulutanud kui võiks, aga mingis mõttes räägib koht Äripäeva IT-firmade palgaedetabeli tipus enda eest.

Tiimiga on meil igal aastal hulk ühisüritusi: peame tiimiga kevad- ja suvepäevi ning ka talviseid koosistumisi, kus tunnustame aasta tegijaid, lisaks on tihti spontaanseid üritusi väiksemates seltskondades. Iga nädal on ühised tiimilõunad ja traditsiooniks on saanud ka igakuiselt tarne tähistamiseks tarnepitsa söömine.

Kõik muu on elementaarne. Kontorimugavused massaažitoolidest magamistoani, jah. Kaugtöö, jah. Mitmesugused hüvitised, jah. Paindlik tööaeg, jah, eriti kuna mitmed tiimiliikmed on veel ülikooli lõpetamas. Tule jutule, räägime!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.