Töökuulutus

Nüüd on võimalik endale haarata Eesti kõige unikaalsem idufirmadega seonduv töökoht

Startup Estonia otsib enda meeskonda inimest, kes teaks täpselt, mis idufirmade maailmas toimub ja hingaks nendega ühes rütmis. Startup Estonia juht Maarika Truu räägib, milline see töö olema saab.

Keda te oma ridadesse otsite?

Otsime startup-sektori seire projektijuhti. Startup Estonia üheks põhitegevuseks on anda regulaarset ülevaadet Eesti idufirmade sektori ja ökosüsteemi käekäigu kohta nii startup kogukonnale kui ka avaliku sektori osapooltele. Seire projektijuhi põhilisteks tööülesanneteks on koordineerida startup valdkonna jaoks olulisi seireprojekte, koondada andmeid ja töötada regulatiivsete kitsaskohtade tuvastamise ja neile lahenduste pakkumise nimel.  

Ehk sel inimesel peaks olema ka hea ülevaade sellest, mis idufirmanduse maailmas toimub?

Jah, me olemegi enda jaoks sõnastanud, et seire projektijuht võiks omada head ülevaadet sellest, mis on idufirmade sektori kitsaskohad, selle tugevused ja nõrkused. Aga ta võiks ka aru saada, mis on selle sektori spetsiifika ja suuta võrrelda startup-ettevõtlust tavaettevõtlusega.

Suureks plussiks oleks ka see, kui sel inimesel oleks varasemat avalikus sektoris töötamise kogemust ning ta orienteeruks avaliku sektori protsessides ja tegevustes.

See oleks kõva boonus, aga ta ei ole päriselt eeldus?

Jah, see ei ole otseselt eeldus tööle kandideerimiseks, sest sellist inimest, kes oleks nii avaliku sektori kui ka eraettevõtluse töötamise kogemusega, just idufirmadega toimetanud, on üsnagi raske leida. Meie jaoks on pigem tähtsam idufirmade sektori olemusest aru saamine, avalikust sektorist arusaamise saab juurde õppida.

Seire projektijuhi positsiooni suureks võluks ongi see, et peab omama piisavat arusaamist mõlemast maailmast ja selliseid töökohti, kus sa igapäevaselt mõlema sektori teemadega kokku puutud, on suhteliselt vähe.

Milline teie tulevane töötaja olema peaks?

Suhtlemisoskus, argumenteerimisoskus ja hea enesejuhtimine on kindlasti vajalikud. Teiselt poolt peab tal olema huvi ja oskus analüüsida. Ja loomulikult tuleb kasuks ka projektijuhtimise kogemus. Samas ootame oma tiimi aktiivset ja rõõmsameelset kolleegi :)

Mis see kõik praktikas tähendama hakkab? Milline võib olla tavaline päev selles ametis?

Selle töökoha toredus on selles, et töötajal ei saa kergelt tekkida rutiini või kuidas öeldagi – sellel ei lasta tekkida. Tööpäevad on erineva sisu ja loomuga, näiteks alustad päeva välisdelegatsioone vastu võttes ning Eesti startup-ökosüsteemi tutvustades ja teise poole päevast tegeled hoopis puurides ennast sisse Exceli tabelitesse ja analüüsides andmeid ning tehes neist sektori kokkuvõtteid.

Seire projektijuhi töö eeldab ka andmete avalikustamist, kasvõi meediale või kogukonnale endale ning suhtlemist erinevate osapooltega.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.