Proekspert otsib hea inimeste vaistuga värbajat, kes leiaks talendid piirideta maailmast

Proekspert on juba 27 aastat tegutsenud ülemaailmse ulatusega Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mille põhitegevus on aidata ettevõtetel luua ja tarnida digiajastu tooteid ja teenuseid.

Sisuliselt aitab Proekspert ettevõtetel mõista miks, kuidas ja mida on vaja ehitada, et nende pingutustest ja investeeringutest tekiks väärtus, ja pakub ühtlasi oma klientidele täielikku tootearenduse tsüklit: ideest hooldatud tooteni.

Proeksperdi peamised teenused – digitaalsete toodete ja teenuste arendamine, andmetest lähtuv ennustav analüütika, automatiseerimine jne – on kujunenud lähtuvalt turu väljakutsetest ja klientide vajadustest. 

Täna otsib Proekspert, mis on Geeniuse lugejatele tuntud ülemustevaba kultuuri poolest, enda ridadesse uut värbajat. Geenius vestles Proeksperdi kultuuri ja HR eestvedaja Tiina Seemani ja tehnilise värbaja Roberto Orruga.

Proekspert aitab ettevõtetel digitaalseid ärilahendusi avastada ja arendada. Kas teil on tuua näiteks mõni hiljutine kliendilugu, et lugejad teie tegevustest paremini aimu saaksid?

Maailmas levib megatrende, mis inimeste elu ja äride käekäiku suunavad ja mõjutavad. Digitaalne revolutsioon muudab oluliselt praktikaid ja põhimõtteid, kuidas me oma elu elame. Muutuses on nii meie harjumused kui ka ootused ettevõtete pakutavate teenuste ning toodete osas. 

Nii seisis ka üks meie klientidest – pika ajalooga erinevaid kliima- ja kütteseadmeid tootev ettevõtte Euroopast – silmitsi muutuvate kliendiootustega nende toodete osas. Näiteks, on üha iseenesest mõistetavam, et küttesüsteemi saab sisse lülitada või kodu sisetemperatuuri reguleerida ka distantsilt läbi oma nutiseadme.

Proekspert on kliendile strateegiline partner, kes aitab nende pika ajalooga tooted tuua tänapäeva – ühendada seadmed pilve, mis omakorda loob terve rea võimalusi uuteks teenusteks ning kasutusvõimalusteks nii seadme lõppkasutajale kui ka näiteks hooldustehnikutele. 

Otsite täna oma ridadesse värbajat, mis annab märku, et teil on plaanis lähiajal kasvada. Millised on teie tänased eesmärgid?

Proeksperdi eesmärk on kasvatada organisatsioonide võimekust luua kaasaegseid digitaalseid tooteid ja teenuseid, millel on märkimisväärne positiivne mõju suurele hulgale inimestest.

Möödunud aastal alguse saanud koroonakriis tõi eriti teravalt maailmas esile vajaduse olla oma äriga paindlik, adapteeruda ajaga ja vajadusel ajada äri digitaalselt. Võib isegi öelda, et pandeemia muutis digitaliseerimise eesmärki: varasema kasvu ja võib-olla kohati ambivalentse innovatsiooni asemel on nüüd digitaalsete äriarenduste eesmärk kasvatada ettevõtte vastupidavust ja elastsust ootamatustes.

Meie eesmärk on, et need ärid püsiksid ajakohasena ka järgneva kümnendi, mitte ainult praeguse aasta lõikes. Ja selleks vajamegi oma meeskonda üha uusi professionaale.

Kuidas te uusi töötajaid leiate? Mis kanalite kaudu täna värbamine käib?

Kasutame palju sourcing’ut ehk tuvastame tööturul passiivseid kandidaate proaktiivselt läbi erinevate sotsiaalvõrgustike – nagu tänapäeval ikka. Neist tuntumad on näiteks LinkedIn ja Github, samuti kasutame Google X-Ray otsingutehnikat. Seega on meie värbajate üks olulisi ülesandeid leida üles need inimesed, kes võiksid vabale positsioonile võimalikult täpselt sobida, ja nendega kontakti luua.

Loomulikult postitame jätkuvalt töökuulutusi ka oma veebilehele ja Glassdoori, kuid põhiline on siiski sourcing. Tänapäevaseid kaugtöö tingimusi ning ettevõtte kasvu soove arvestades võivad potentsiaalsed uued töötajad asuda nii Eestis kui ka Eestist väljaspool. 

Milliseid oskuseid selle kõige jaoks vaja läheb?

Otsime enda töötajates alati kindlaid kompetentse ja oskusi, mida nende rollis vaja läheb. Tänapäevane värbamine vajab kindlasti peale suurepärase “inimeste vaistu” ka rollitehniliste nippide valdamist.

Kuidas source’ida? Kuidas suhelda? Mida uuele potentsiaalsele töötajale öelda? Millise nurga alt ja kuidas ettevõtet tutvustada? Kuidas uue inimese jaoks värbamine võimalikult sujuv oleks? Kuidas oleks värbamine võimalikult kiire ja sujuv tiimi jaoks?  Sealjuures on väga oluline muidugi tõtt rääkida ja mitte liialdada. 

Kasuks tulevad üldteadmised IT-st, tarkvaraarendusest. Me ei eelda, et värbaja oleks ise insener, aga tööks vajalikud teadmised tootearendusest võiksid olla olemas. Samuti ootame valmisolekut värvata inimest rolli, mis võib ka alles kujunemisjärgus olla. Meil kehtib põhimõte, et mida ei tea, seda saad juurde õppida. Me garanteerime, et juurde saab õppida ka värbamises.

Värbajal peab olema ka arsenal erinevate valdkondade töötajatega suhtlemiseks ja suhestumiseks. IT-ala inimese, raamatupidaja ja turundusinimese kõnetamiseks on erinevad võtted ja nüansid, mida tuleb tunda.

Lisaks on väga oluline aru saada ka sellest, kuidas ettevõte toimib ning mis on äriliselt oluline. Tööd on palju ja see nõuab alatasa ülesannete tähtsuse järjekorda seadmist. Ja õigeid prioriteete oskab ka värbaja seada vaid siis, kui ta mõistab, mis ja miks toimub meie äris ning ettevõttes.

Milliseid inimesi te üldiselt Proeksperti ootate, missugune iseloom tal olema peaks? 

See, milline on potentsiaalne töötaja ka inimesena, loeb meile väga palju. Millised on tema väärtused ja tõekspidamised ja kuidas need meie kultuuriga kattuvad.

Ülemustevaba kultuuri puhul on kindlasti oluline inimese küpsus ja iseseisvus. See inimene peaks tahtma kasvada nii tööalaselt kui ka inimesena ja mõistma meeskonnas töötamise põhimõtteid ning väärtusi. Kui seda kõike pole, võib enda töö ja koostöö teistega väga keeruliseks osutuda.

Teie töökultuur on ülemustevaba. Kuidas see meeskonnatöös välja näeb, kui juhatajaid ega ülemusi lihtsalt pole?

Jah, tavalise hierarhia asemel, kus on osakonnad eri taseme juhatajatega, on meil meeskonnad. Ent see, et meil pole traditsioonilises mõttes ülemusi, ei tähenda, et meil ei ole liidreid. Igas meeskonnas on eestvedaja ehk liider, ning ühes projektis või tiimis võid olla eestvedaja, teises tiimi liige, kes panustab täiega. 

Enamik meie ettevõttes töötavatest inimestest on kliendi heaks töötavates tiimides, kes suhtlevad otse kliendiga, ilma ühegi vahelülita. Klientidega tehakse plaan, kliendiga suheldakse arenduse käigus ja kliendile annab meeskond ise üle ka lõpptulemuse. See kõik tähendab, et meeskonnal on tohutu vastutus.

Kui tavalises ettevõttes saab töötaja probleemide korral pöörduda ülemuse poole, siis meil on osakonnajuhi asemel erinevad tugifunktsioonid.

Uue töötaja leidmiseks saab tiim pöörduda otse värbajate poole. Või kui näiteks mõne meeskonna siseselt tekib probleem protsesside toimimises, omavahelises töökorralduses või suhtekliimas, saab pöörduda AP (agile people) coach’i poole, kes aitab vajadusel tiimisisest suhtlust, vastutusi ja protsesse korraldada.

Loomulikult on meil ka tiimid, mis vastutavad näiteks raamatupidamise, turunduse, kliendisuhtluse ja müügi ja ettevõtte eestvedamise eest. Need tiimid on klientide heaks töötavate tiimide ning organisatsiooni teenistuses.

Ülemustevaba kultuur põhineb vabaduse ja vastutuse tasakaalu põhimõttel. Kui sa tahad vabadust ülemustest, kaasneb sellega ka vastutus.

Sageli tähendab lisanduv vastutus initsiatiivi võtmist muutusi ja lahenduste leidmist vajavates olukordades, mis muidu ehk ülemusele lahendamiseks antakse. Kui tasakaal hakkab paigast nihkuma, saame sellest kohe aru, sest asjad lihtsalt ei jookse enam sujuvalt.

Miks peaks üks suurepärane värbaja Proeksperti tööle tulema?

Tiina Seeman

Värbaja roll on Proeksperdi seisukohalt väga strateegiline, kuna värbaja kaudu sisenevad uued inimesed meile tööle. Väravavahi paralleeli tuues võib öelda, et värbaja ülesanne on välja otsida need inimesed, keda suure rõõmuga väravast sisse lasta.

Nagu juba varemgi mainitud, on see töö meie majas nii rollitehnliselt kui ka kultuuri sobivuse nüansi tõttu ülimalt vastutusrikas. Kui seda liiki vastutus ja töö sobib, siis on Proekspert kindlasti õige koht.

Roberto Orru

Värbaja seisukohast ütleksin, et HR tiimis on väga hea atmosfäär, inimesed on sõbralikud ja abivalmid. Mitte ainult värbaja positsioonist rääkides ütleksin, et Proeksperdis töötab tõelisi oma ala tippe.

Olgu see tarkvaraarendus või hoopis midagi muud, meie ettevõttes saavad erineva suurema või vähema kogemusega spetsialistid üksteiselt õppida, sest just õppimist ja õpetamist meie kultuur ka väga soosib. 

Vaata tööpakkumist lähemalt siit!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.