Rahvusvaheline mastaap ja palju riske: CyberCube otsib Tallinna kontorisse uusi talente, et üheskoos maailma turvalisemaks muuta

Vaid neli aastat peale asutamist ehk 2019. aastal avas kindlustusettevõtteid teenindav USA küberriski firma CyberCube Tallinnas uue arenduskeskuse. Hetkel on CyberCube’i ruumid Tallinnas küll võrdlemisi tühjad, kuna pandeemia tõttu tehakse rohkem tööd kodust, kuid töö seisma pole jäänud. 

Pigem vastupidi – küberriskid ja küberturvalisus on 2020. aastal ainult olulisemaks muutunud ning CyberCube’i kiire kasv käib käsikäes värbamisnumbritega. Nimelt otsib ettevõtte oma ridadesse uusi talente, kelle ametlikuks töökohaks saaks just Tallinnas asuv kontor. 

Geenius vestles CyberCube’i värbaja Irina Filippovaga  ja arendajaga Artur Siidlaga , et uurida, millega täpselt ettevõte tegeleb ja miks peaks keegi nende juurde tööle minema.

Möödunud aastal sai CyberCube’st meedias lugeda seoses uue arenduskeskuse rajamisega Tallinna.

Möödunud aastal jõudsite siinsesse meediasse uudisega, et suur USA firma avab arenduskeskuse Tallinnas. Miks otsustasite oma keskusega just Eestisse tulla?

Eesti talendid on ka väljaspool Euroopat tuntud ja seda eriti e-teenuste valdkonnas. Kuna meeskonna osas otsime ikkagi oma ala tippe, siis oli Eesti ja Tallinn igati loogiline valik.

CyberCube on tarkvarateenuste firma. Teie fookuseks on kindlustusfirmadele küberriskide analüütika pakkumine. Mida see tähendab?

Internetiga ühenduses olevad tehnoloogiad muudavad “riski” olemust 21. sajandil. Meie eesmärgiks on aidata ühiskonnal teha paremaid otsuseid selle kohta, milliseid digitaalseid riske vältima, leevendama või kindlustama peaks.

CyberCube on tõesti SaaS ehk tarkvara-teenusena firma. Arendame maailmas tipptasemel küberriskide analüütikat ja modelleerimist, et aidata ühiskonnal paremini küberriskide majanduslikku mõju hinnata ja mõista.

Pakume hulgaliselt teenuseid küberriskide kindlustamise maailmas. Näiteks pakume kindlustusandjatele, edasikindlustusandjatele, maakleritele ja edasikindlustusmaakleritele vahendeid, mis aitavad neil mõista küberriski finantsilist ja tegelikku mõju. 

Olete võrdlemisi uus firma – asutatud 2015. aastal – ja teie kasv on olnud kiire. Kuidas kirjeldaksite senist teekonda?

Jah, oleme tegutsenud viis aastat ja aega meile raisata ei meeldi. 2015 kuni 2018 “haudus” meid Symantec. 2020. aasta alguseks olime avanud kolm kontorit – San Franciscos, Londonis ja Tallinnas. Samuti lõpetasime tänavu B-seeria rahakogumise, kaasates 40 miljonit dollarit ja käivitasime CyberCube Academy.

Oleme tänaseks valitud maailma kõige innovaatilisemate InsurTech firmade hulka, millest iga juht kindlustuse valdkonnas kindlasti teadlik peaks olema.

Aasta on 2020. Oleme uue kümnendi lävel ja küberturvalisus on olulisem kui kunagi varem. Millised on praegused ja tulevased riskid nii firmadele kui ka tavakasutajatele?

Kui pandeemia algas, hakati paljudes firmades rohkem kodust tööd tegema. Kuid küberturvalisusesse ei saa suhtuda samamoodi kodus ja kontoris. Näiteks on selle tulemusena vähenenud inimeste seas “tööaja” ja “koduaja” osas vahe tegemine, mille tulemusena töötatakse päevas rohkem ja tehakse vähem pause. Selle tulemusena võivad töötajad omakorda pöörata vähem tähelepanu oma tööalaste süsteemide ja andmete turvalisusele.

Ettevõtetel on vaja kohaneda kaugtööga ja alates pandeemia algusest on rohkem hakatud kasutama erinevaid pilveteenuseid, mida varem ei kasutatud. Kuid kiiruga üles seatud ja valesti seadistatud virtuaalsed võrguteenused ja -tööriistad kujutavad endast tegelikult firmadele üht suurimat ohtu. 

Näiteks võidakse rünnata programme, millel pole olnud aega korralikult küpseks saada. Samuti on pilve kolinud paljud väga olulised ettevõtte osad nagu personaliosakond, kliendisuhtlus ja finantsasjad. Kui need peaksid küberrünnaku käigus kaduma või keegi neile ligi saama, võivad kahjud olla firma jaoks katastroofilised.

Teie Tallinna kontoris töötab täna 15 inimest. Otsite lausa kümmet juurde. Millised positsioonid on vabad ehk keda te otsite?

Kuna kasvame tõesti hoogsalt, siis täna otsime tarkvaratehnika juhti, kes juhendaks meie insenerimeeskondi ja aitaks neil luua suurepäraseid lahendusi, arendades CyberCube’i platvorme. Juht peaks olema “käed-küljes” suhtumisega, tal on võimalus jätkata kodeerimist ning ühtlasi võimalus tegeleda ka tehniliste ülesannetega.

Otsime ka inimesi liituma meie SRE meeskonnaga. Loomulikult ka vanem tarkvaraarendajaid, kellel on kogemus Javaga. 

Kuidas näeb välja töötamine ettevõttes, mille harud asuvad teistes riikides ja peakontor lausa teisel mandril?

Enne COVID-19 pandeemiat saime sageli kokku kolleegidega San Franciscos, näiteks seal korraldatava häkatoni ürituse käigus. Samuti korraldame regulaarseid kohtumisi, kus tiimid saavad oma teadmisi ja kogemusi jagada. 

Mida CyberCube oma töötajatele pakub? Miks peaks teie juurde tööle tulema?

Meie põhiväärtused on järgnevad: koostöö meeskonnana, usalduse loomine läbi avatuse, probleemide lahendamise intellektuaalse täpsusega, klientidele erakordse väärtuse loomine ja asjade ära tegemine. Küsimusele laseme aga vastata ühel oma arendajal.

CyberCube’is pakutakse paindlikku tööaega ja toetame õppimist ning professionaalset arengut. Meil on avatud ja eelarvamusteta suhtumine uute tehnoloogiate kasutusele võtmiseks. Näiteks, hakkas üks tiim hiljuti Kotlini kasutama. Samuti töötame palju algoritmide, pilveteenuste ja andmetega.

Lisaks, CyberCube’is on konkurentsivõimeline palk ja paindlik ettevõtte struktuur. Lisaks, palgale pakutakse erinevaid boonuseid, näiteks aktsiaoptsioone.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.