Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT) otsib uut juhti, kelle eestvedamisel saab viia ellu Eesti riigile eluliselt tähtsaid projekte ning hoida töös masinavärki, mis tagab e-riigi ja ühiskonna sujuva toimimise ning hoiab Eesti digiriigi lipu kõrgel ka mujal maailmas.
Millega me tegeleme?
Eesti suurima IT-majana hoolitseb SMIT selle eest, et Siseministeerium ja selle valitsemisala asutused nagu Häirekeskus, Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet ning Sisekaitseakadeemia saaksid osutada ühiskonna toimimiseks vajalikke teenuseid. SMIT on ühtlasi ainus organisatsioon Eestis, mis selliseid teenuseid osutab ja arendab ning mille eesmärgiks on tagada IT-lahenduste abil Eesti inimeste turvalisus ja päästa elusid.
Kodanikud puutuvad meie teenustega kokku iga kord, kui on tarvis taotleda isikut tõendavat dokumenti, ületada riigipiiri, tõendada sõiduki juhtimisõigust, registreerida lapse sündi või osaleda e-valimistel. Kõik need teenused on arendatud ja töös tänu SMIT-i meeskonna jõupingutustele. Selle kõige eest hoolitseb üks suur 370-liikmeline meeskond, keda ühendavad ühtsed väärtused, juhtimispõhimõtted ning eesmärk luua koostöös turvalisust. Kogu Siseministeeriumi valitsemisalas kasutavad SMIT-i teenuseid mitu tuhat töötajat ja vabatahtlikku.
Mida me selleks vajame?
SMIT-i lahendustest sõltub nii palju, et eksimiseks on ruumi väga vähe. Meil tuleb hoolitseda selle eest, et kõik teenused ja lahendused töötaksid vigadeta ja katkematult. Selleks on vaja, et nii meeskond kui juhid töötaksid samadel põhimõtetel, oluline on lai silmaring, koostöövalmidus, uuendusmeelsus ja süsteemsus.
Juht peaks suutma mõista kõiki olulisi valdkonda mõjutavaid protsesse, nendega arvestama ning vajadusel ka kärmelt kohanema. Kuna SMIT pakub oma teenuseid kogu ühiskonnale, on oluline oskus kuulata, märgata ja arvestada kõigi ühiskonnagruppide vajadustega.
Kõige olulisem omadus, millest ei saa ühegi juhi puhul üle ega ümber, on koostöövõime. SMIT-il on tuhandeid kliente, kes kõik ootavad laitmatult toimivaid teenuseid ja selleks peab vaeva nägema kogu organisatsioon. Olulisel kohal on ka partnerlussuhete arendamine ja hoidmine ning kogemus näitab, et heade tulemuste taga on ühine pingutus ja tihe koostöö, mis algab juhist.
Selleks, et organisatsioon niivõrd vastutusrikka töökoorma all karile ei sõidaks, peab juht suutma hoida kollektiivis harmooniat, koostöömeelt ja oma inimesi motiveerima. Juhi ülesanne ei ole ainult suunata, vaid pakkuda oma tiimile tuge ja tunnustust. Kuid meeskonna kõrval ei tohi juht unustada ka iseennast – hea juht kasvab koos meeskonnaga.
Mis on tuleviku väljakutsed?
SMIT-i teenused ja taristu on tänaseks kvaliteetsed, aga uue juhi fookuseks võiks saada just arendusvaldkond, kus on oodata kõige rohkem väljakutseid. Meil on nii töös kui plaanis mitmeid olulisi projekte, nende seas näiteks Eesti e-riigi südame ehk rahvastikuregistri uuendamine, mis võetakse ette juba uue juhi käe all.
Täna on samavõrd tähtsal kohal ka küberturvalisus ja siseturvalisuse tõhustamine IT-lahenduste abil: kavas on näiteks rände- ja menetlusinfosüsteemide uuendamine, õiguskaare digitaliseerimine, tehisintellekti kaasamine turvalisuse tagamiseks ja digitaalse identiteedi ja biomeetria lahenduste arendamine.
Tee head ja saa osa millestki heast!
SMIT-is tehakse erilise tähtsusega tööd, mille tulemuseks on see, et Eesti elanikud tunnevad end oma riigis turvaliselt. SMIT-i meeskonda ühendab tugev identiteet, kõrge töökultuur ja kollektiiv, mis teab ja tunneb, et teda väärtustatakse.
Tubli ja katkematu töö kõrval korraldab SMIT igal aastal ka hulganisti meeskonnaüritusi ja muid ühistegevusi, et heade kolleegidega ei peaks rääkima vaid igapäevatöö teemadel. Näiteks toimus möödunud aastal esimene Häkaton, mille eesmärk oli põrgatada uusi ja põnevaid ideid, milleks ei pruugi igapäevaste töökohustuste kõrvalt aega jääda.
Kui tunned, et soovid juhtida just sellist meeskonda, siis kandideeri siit.