Soovid juhtida digirevolutsiooni tervishoius? Roche ootab sind oma ridadesse

Roche on rahvusvahelise taustaga innovaatiline biotehnoloogia ettevõte, kelle enam kui 120 aasta vanusesse kogemustepagasisse kuuluvad ajakohased tippteadmised ravimite registreerimises, turundamises ning täppisdiagnostikumide ning -ravi rakendamises.

Üldise hüvangu nimel on tehtud palju ning teha soovitakse enamgi veel. Just seetõttu otsibki firma Eesti filiaal oma ridadesse digitervishoiu juhti, kelle kaasabil muuta tervishoid patsiendikesksemaks. 

Digitervishoiu juhi töö positiivsed mõjud peaksid kajastuma nii haigete igapäevaelus kui ka tervishoiu reaalsetes näitajates. Positsioonist räägib lähemalt Roche Eesti tegevjuht Kadri Mägi-Lehtsi.

Millega hakkab uus juht tegelema?

Digitervishoiu juhi kõige suuremaks ülesandeks on aidata oluliselt kaasa Eesti tervishoiu digivõimekuse ühendamisele Roche’i pikaaegse kogemusega tervishoiu vallas.

Tänapäeval on kõik terviseandmed Eestis digitaliseeritud, ent paraku samaaegselt ka raskesti kättesaadavad. Personaalmeditsiin selle globaalses tähenduses ehk teisisõnu meaningful data, analüüsivõimekuse, täppisdiagnooside ning täppisraviga pole Eestis veel väga kaugele jõudnud. Uus juht aitabki koosloomes tervishoiu osapooltega personaalmeditsiini inimestele lähemale ning kättesaadavamaks tuua.

Olukorda illustreerib ka fakt, et meditsiinitehnoloogia kiire arengu tulemusena valmivad uudsed diagnoosivõimalused ning ravimid aina kitsamatele ja spetsiifilisematele patsiendigruppidele. Kuid mida täpsem on diagnoos oma kõigi parameetritega, seda keerulisem on neid haigeid meditsiinisüsteemist üles leida.

Selleks on vaja haiguslugude andmeid struktureerida ja vastavalt parameetritele ka välja sõeluda. Just taolisest digivõimekusest ongi nii Eestis kui ka mujal maailmas veel puudu. 

Kui palju uus inimene ise öelda saab, mida ta teha tahaks?

Uue töötaja argitöö olemuse kujundamine jääb peamiselt tema enda ülesandeks, ent kindlasti hakkab tema tööpõld koosnema igapäevasest suhtlusest haiglatega, haigekassaga ja innovatsioonipoolega, näiteks ka tegijatega IT-sektorist ja muidugi patsiendigruppidega, et nende vajadused oleksid pidevalt teadvustatud.

Koosloome ning koostöö on siinjuures võtmesõnad, sest arengu nimel tuleb ühendada erinevaid osapooli — vaid nii saab tõsta tervishoiuvaldkonna digipädevust, mis omakorda peaks kaasa aitama nii kvaliteedi tõusule kui ka kättesaadavuse parandamisele.  

Üks suur ja ühine eesmärk peaks olema kogu riigil — pikendada kõigi eestimaalaste tervelt elatud eluaastaid. Lisaks arvan, et Eestil on kõik eeldused saada täppismeditsiini arenduse eestvedajaks maailmas ning saada sellest majandusharust kasu. Muidugi vajab taoline mõtlemine juba riigi kaasatust laiemalt.

Mida uuelt juhilt kindlasti oodatakse?

Soovi teha midagi suurt ja midagi, mis muudab esmalt Eesti ja miks mitte siis ka kogu maailma tervishoiusektori patsiendikesksemaks. 

Kuigi kõrgkoolidiplom räägib tööle saamisel tugevalt kasuks, on sellest veelgi tähtsamad oskus teha iseseisvalt tööd, näha suurt pilti ja panustada koosloomesse. 

Olulised on laialdased teadmised tervishoiu- ning digimaastikust, nende tugevustest ja nõrkustest. Roche’il on globaalselt ja osaliselt ka Eestis täna väärtuslik meditsiinilise ekspertiisi ja teadmiste pagas, samuti mitmeid digilahendusi tervishoius, kuid globaalse ja kohaliku ühendamises on arenguruumi ja seda saab uus juht aidata parendada.

Kui väledalt teie uus tiimiliige liikuma peaks?

Roche annab uuele töötajale vaba voli nii loomingulisuse, tööaja kui ka lähenemise poolest. Kogu maailm on valla ning piire ei sea ka rahastus, sest tugev ja pidev tugi on olemas nii Euroopa Liidu kui koostööpartnerite poolt. Ise tuleb olla lihtsalt avatud ja leidlik.

Kui võtta sihiks näiteks tulevik viie aasta pärast, siis võiksid juhi poolt käivitatud muutused olla tuntavad. Eelmainitud terviseandmete kättesaadavuse mure lahendamine on kindlasti päevakorras ning oleks eriti positiivne, kui selle ajaga viiakse läbi mõni edukas pilootprojekt. Näiteks võiks andmete sisestamine tulevikus toimuda vaid ühe korra, kui patsient saab diagnoosi, seejärel hakkaksid andmed lihtsalt ise haiguslugude ja registrite vahel murevabalt liikuma. 

Ka patsiendi rahulolu raviga ning eluga laiemalt võiks olla kajastatud. Digitervishoiu juhi positsioon on ambitsioonikas ning muutuste läbiviimiseks tuleb pidevalt pea püsti hoida. Just nii on võimalik maailma paremaks muuta.

Kas selle tööga leiva ikka lauale saab ja äkki ka vorsti leiva peale?

Palganumber on mõistagi ravimisektoriga suhestuv ning konkurentsivõimeline. Roche Eesti pakub omalt poolt veel kaasaegset töökeskkonda, mitmekülgseid võimalusi enesearenguks ja õppimiseks ning toetavat ning motiveeritud kollektiivi. Moodsatele aegadele omaselt saab teha kaugtööd.

Meeskond on väga kokkuhoidlik ning tihti tehakse üritusi, ka lastega.

Kandideerimiseks tuleb võtta ühendust Sirje Tammiste personalibürooga kuni 08.11.2020. 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.