Töökuulutus

Soovid uhket täiendust oma elulookirjeldusse? Vii RMK süsteemid pilveserverisse!

RMK meeskond peab tiimikoosolekuid ka vabamas õhkkonnas.Foto: RMK

Kui inimesed arvavad, et RMK tegeleb peamiselt jõuluajal kuuskede raielubade müümise ja matkaradade haldamisega, siis see pole kogu tõde. Ettevõtte põhitegevus on metsa majandamine, mis nõuab ka toimivaid IT-lahendusi ning selleks puhuks otsib RMK devops-inseneri.

Suurim väljakutse on taristu pilve viimine

Kuna RMK soovib oma maapealsest serveripargist loobuda, siis saab ettevõttes tööle asuva inseneri suurimaks väljakutseks rakendustarkvarade pilveserverisse viimine. “See annab CV-sse päris kena täienduse, kui saad sinna tulevikus märkida, et kolisid kogu RMK pilveserverisse,” räägib RMK IT-osakonna juhataja Jaanus Suvi. Veel ei ole teada, missugune platvorm valitakse ja kuidas kõik välja hakkab nägema, kuid siin saab tööle asuv insener kindlasti oma sõna sekka öelda.

Devops-insenerina tööle hakkav inimene ei pea küll programmeerimiskeelt perfektselt valdama, kuid ta peab olema võimeline alati midagi uut õppima. “Praegu toimub meil suurem osa arendusi java-platvormil, kuid kasutusel on ka teisi keeli,” lisab Suvi. Kõige parem oleks, kui RMK-sse tööle asuval uuel inimesel oleks ka endal mingisugune nägemus, kuidas asjad peaksid liikuma. 

“Otsest arendustööd igapäevaselt tegema ei pea, pigem on ülesandeks arendajate töö ülevaatamine,” selgitab Suvi inseneri ülesandeid. Samas on tööpõld lai ning kõik IT-osakonna inimesed katavad mingil määral üksteise tööülesandeid, mis tähendab, et vahel võib ette tulla ka helpdesk’i ülesannete täitmist. 

Pead on tuulutatud ka ühisel meresõidul. Foto: RMK

Hea suhtlemisoskus on A ja O

“Meie IT-osakonnas on tööl 15 inimest ning teist sama palju on sisseostetud partnereid, kes ei tööta küll pidevalt meie juures, kuid on erinevate projektide juures kaasatud,” kirjeldab Suvi meeskonda, kus uus inimene tööle hakkab.

Kõige olulisemaks omaduseks peab Suvi uue kolleegi juures suhtlemisoskust, kuna sel positsioonil tuleb suhelda palju ja erinevate osapooltega. “Nagu mainisin, siis palju partnereid on sisse ostetud ning inimesed ja nende töökultuur on erinev,” märgib Suvi, et suhtlemisoskusest ei saa sellel tööpostil üle ega ümber.

Tiimiga koos käiakse ka ühiselt aega veetmas, näiteks saanimatkal. Foto: RMK

Üheskoos purjetama või metsa saaniga matkama

Viimased paar aastat on olnud üpris pikk koroonapaus, kuid ka RMK jaoks on olulisel kohal kõik tiimitunnetuse tugevdamiseks mõeldud ühistegevused. “Oleme käinud koos purjetamas, sel talvel käisime saanidega matkamas,” toob Suvi välja mõned ettevõtmised, mida üheskoos tehtud. Vähemalt korra kvartalis sellised üritused toimuvad. 

Elukoht valikul takistuseks ei saa

“RMK on küll metsanduse mõttes Eestis lagi, kuid IT mõistes me palganumbriga kindlasti lööma ei lähe,” nendib Suvi. Ta ise peab RMK suurimaks tugevuseks stabiilset töökohta, motivatsiooniüritusi. Töövahendid saab ise valida ja tööga seotud kulud kaetakse.

“Meil töötatakse väga palju kodust ning koosolekud toimuvad paljuski ekraani teel,” märgib Suvi, kelle sõnul on RMK-l kontorid mitmes Eestis linnas ning elukoht sobiva kandidaadi valikul kindlasti takistuseks ei saa.

Kandideerimiseks saada oma elulookirjeldus ja motivatsioonikiri RMK personalijuhile ylle.pallo@rmk.ee.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.