SRINI: õhuke organisatsioon lubab maksta arendajatele kõrgemat palka

SRINI asutajad Mattias Mölder, René Oruman ja Einar Arro.

Srinivasa Ramanujan oli India matemaatik, kelle arvutuste ja teoreemideta ei saaks tänapäeva maailm meile tuttaval viisil funktsioneerida. Srinivasa pühendus lahendamatuks peetud matemaatilistele probleemidele.

Talle omasest mõtteviisist lähtub oma töös ka tarkvaraarendusettevõte SRINI, mis otsib endaga ühinema seeniorarendajaid ja analüütikuid.

Milliste projektiga ettevõte tegeleb ning milline elu uut arendajat ees ootab, küsisime ettevõtte asutajatelt Mattiaselt, Einarilt, Renélt ja personalijuht Helilt.

Mis on SRINI?

SRINI on tarkvaraarendusfirma, mis loob ettevõtetele ja avalikule sektorile IT-lahendusi, mis aitavad tõsta nende konkurentsivõimet ning efektiivsust. Samuti pakume teenuste ja süsteemide haldamist ning tuge.

SRINI-l on küll vanust vaid poolteist aastat, kuid ettevõtte asutajad Mattias Mölder, René Oruman ning Einar Arro on tegelenud tipptasemel tarkvaraarenduse ning selle rahvusvahelise ekspordi ning müügiga üle 10 aasta.

Kes on kliendid?

Meil on Eesti kliendid, sest Eesti turul on tohutult potentsiaali. Eestis leidub väga ägedaid ning globaalse tähtsusega projekte, mille realiseerumine toob kasu praktiliselt igale Eesti elanikule. Kindlasti ei nõustu me nendega, kes ütlevad, et Eestis ei ole huvitavaid projekte ja kliente. Tuleb vaid ringi vaadata. Väga paljud asutused on täis teotahtelisi inimesi, kes soovivad meie elu paremaks muutmisesse panustada. Aina põnevamaks on muutunud riigiprojektid, mis moodustavad ka meie tööpõllust suure ja tähtsa osa.

Mida tähendab õhuke organisatsioon ja milline on SRINI palgatase?

Oleme asutajatena väga aktiivsed ja võtnud paljud administratiivsed ja müügiga seotud tegevused enda kanda. Sellega hoiame raha kokku ning saame maksta töötajatele kõrgemat töötasu.

Samuti annab üldkulude kokkuhoid meile suurema konkurentsivõime kohalikul turul. Sarnase fookusega ettevõtetel on raske konkureerida meiega sarnaste firmadega, mis on hästi efektiivselt üles ehitatud.

Peale juhtimise on ka meie tööprotsessid ja -kultuur võimalikult õhukesed ja läbipaistvad. Seeniorarendajatest koosnevad meeskonnad ei vaja tingimata eraldi tiimi- või projektijuhti, keegi ei pea neile ütlema, mida teha ja mismoodi. Kõik mõtlevad kaasa ning pingutavad ühise eesmärgi nimel. Tuntava osa projekti kasumist jagame töötajatele ning lisatasu väljamaksed on kvartaalsed.

Millised on projektid?

Peamiselt tegeleme veebirakenduste ning kaardilahenduste arendusega. Näiteks Maa-ametile lõime keskkonna, mis võimaldab igal inimesel veebis oksjonile pandud riigimaad osta. RMKga oleme pikka aega koostööd teinud ning digiteerinud tööprotsesse alates metsaraie planeerimisest kuni metsa äraveoni.

Väga põnev on julgeolekuvaldkond. SMITiga on huvitavaid projekte, näiteks on loomisel süsteem, millega saab tulevikus tõkestada piiriülest kuritegevust ning terrorismi. Meie algoritmid aitavad näiteks tuvastada ka kõrvalekaldeid lennukiga reisijate puhul ning tuvastada potentsiaalseid kurjategijaid.

Detsembris võeti kasutusele portaal rahvastikuregister.ee, mis muudab elukoha andmete registreerimise oluliselt lihtsamaks. Kohe lisandub ka sünni registreerimise võimalus.

Tööd tundub palju olevat. Kas kasvate kiiresti?

Nii on. Keskmiselt liitub meiega kuus kaks uut inimest ning järgmise aasta lõpuks on meie kollektiiv ilmselt 50 liikmeline.

Samas järgime põhimõtet, et kui projekt ei ole meie inimeste jaoks põnev, siis me seda ette ei võta. Igavat ja innovatsiooni mitte loovat tööd ei kompenseeri miski.

Keda endaga liituma otsite?

Otsime endaga liituma seeniortasemel tarkvaraarendajaid ning analüütikuid. Klassikalises mõttes arhitekte meie ettevõttes ei tööta, sageli on meie juhtivarendajad ka hands-on-arhitekti rollis.

Eelkõige vajame full-stack Java arendajaid, kes omavad kogemust ka erinevate front-end-raamistikega. Analüütikutelt eeldame samuti pigem laia profiili ja soovi tegeleda nii kliendisuhtluse kui ka süsteemianalüüsiga.

Et Eesti turul edukas olla, peab äri struktuur olema õhuke ja lihtne. Just seetõttu värbamegi vaid kogemustega spetsialiste, kes on oma töös iseseisvad ja teavad, mida elult tahavad.

Tase on SRINIs tõesti väga tugev. Kuid samal ajal kinnitab reeglit mitu ägedat erandit, kui oleme palunud endaga liituma juuniorarendaja.

Missugune näeb välja uue töötaja töökeskkond?

Enim motiveerib kogenud professionaale see, kui nende kolleegid on sama targad ja töökad ning puudub tööd segav müra.

Meie töötajad saavad ise otsustada, kus, millal ja mil viisil nad töötavad. Me ei sunni oma töötajaid kliendi kontorisse tööle ega piira nende vabadust muul moel. Arendajad otsustavad kõike ise. Peaasi, et tööprotsess oleks võimalikult efektiivne ning klient ja tiim on rahul.

Millised on hüved?

Peamine hüve on väärikas töötasu. Lähtume nii avalikest palgauuringutest kui ka enda tähelepanekutest. Samuti jälgime proaktiivselt seda, et areng ja palgatase käiksid käsikäes. Tihti on mõni inimene rohkem väärt, kui ta ise küsib. Seepärast oleme oma palgapoliitikas vägagi avatud ja õiglased.

Me ei näe, et palgatõusu nimel tuleks paar aastat tööd teha või mingi teatud verstapost saavutada. Palk ei tohi jääda bürokraatia taha. Samuti maksame preemiat omandatud sertifikaatide eest.

Ka töövahenditele ei sea me piiranguid. Kui töötaja soovib tööd teha kas või kahe hiire või kiivriga, siis ta saab need! Saab ka reisida. Käime kogu ettevõttega igal aastal Alpides suusatamas.

Ootame oma tiimi inimesi, kes peavad oluliseks süsteemsust ja tõhusust, kaasatust ja head nalja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.