Tarkvarainsener! Kui soovid argitööga miljonite inimeste elu lihtsamaks muuta, siis leiad Fortumos inspireeriva partneri!

Fotod:Fortumo.

Fortumo on tegutsenud juba 13 aastat. Läbi erinevate arenguetappide on firma jõudnud globaalselt oma sektoris juhtivale positsioonile, pakkudes ärikriitilist tehnoloogiaplatvormi tarkvarahiidudele ning mobiilioperaatoritele üle maailma #wecare. 

Tööd on Fortumos palju ning seetõttu otsitakse oma meeskonda täiendust uute tarkvarainseneride näol. Mida see roll endast kujutab ning kuidas näeb välja Fortumo töötajate argielu, sellest räägivad lähemalt arendusosakonna juht Martin Sulg, arendustiimide juhid Irina Rosman ja Taavi Rahusoo, tarkvarainsener Tanel Luik ning personalijuht Signe Virolainen.

Tutvustage lähemalt Fortumo ettevõtet - millega täpsemalt tegelete?

Fortumo keskendub peamiselt mobiilimaksete platvormi ning sellega seonduvate lahenduste pakkumisele. Kuigi meil leidub mitmeid teisigi ärivertikaale, on täna põhilised mobiilimaksed ja nende haldamine. Meie platvormi kasutavad ühel pool mobiilioperaatorid ning teisel pool digitaalsete teenuste pakkujad, teiste hulgas ka sellised hiiud nagu Google, Amazon, Spotify, Tencent ja Epic Games.

Fortumo platvorm on integreeritud 280 mobiilioperaatoriga enam kui 80 riigis ning platvormi arendatakse kompaktse, efektiivse meeskonnana — meid on Fortumos täna kokku vaid 81.

Meeskond kasvab mõõdukas tempos tulenevalt äri vajadustest ning igal uuel meeskonnaliikmel on edukaks sisseelamiseks olemas tugev tiim, kus suur rõhk on üksteise paremal tundmisel ning #oneteam tunde loomisel. 

Keda te parasjagu oma ridadesse otsite?

Fortumo meeskonna matk Valgesoos.

Fortumosse ootame tööle mitte kitsalt spetsifikatsiooni järgivat Java programmeerijat, vaid mitmekülgsete huvide ning oskustega tarkvarainseneri. Tema ülesandeks ei ole ainult etteantud juhiste järgi koodi luua, vaid olla vastutav vedaja arendustsükli igas etapis - arhitektuuri visioonist kuni lahenduse toimimise analüüsini pärast reliisi. 

Teemad ning projektid, mis Fortumo inseneride tööpäevi rikastavad, saavad meeskonnast omale “tehnilise omaniku”, kes visioneerib ning viib läbi kogu ettevõtmise, selle alla koonduvad nii disain, suhtlus kui lahendused. Tavapärane protsess on, et disain tuleb paika panna, tiimidega tuleb nõu pidada ning loomulikult järgnevad sellele reaalsed tarkvara arendusega seotud protsessid.

Fortumo inseneridel on väga hea võimalus katsuda oma käega kogu meie süsteemi infra poolt. Kui üldine tava on, et arendaja kirjutab valmis vaid koodi, siis Fortumos on igal inseneril võimalik kätt proovida ka reaalse masinavärgiga ehk iga arendaja vastutab esimesest koodi reast kuni post-releasini välja.

Seega meie ei pea inseneri mitte ainult koodikirjutajaks, vaid arendusmeeskonna liikmeks, kes panustab töösse väga mitmekülgselt.

Inimesed saavad ise valida, kui laiaks nad oma vastutusala tõmbavad. Sa ei pea jääma alatiseks koodijuppi kirjutama, vaid saad vastavalt oma konkreetsetele huvidele kohustusi ning tööd suunata. Kui soovid arhitektuuri või disaini teha, siis on see igati toetatud.

Meil on väga ägedaid näiteid, kus inimesed alustavad arendajana ja liiguvad edasi kas toote- või meeskonna (tehnilisteks) juhiks — me anname võimalikult palju valikuid ja toetame inimese arengut vastavalt tema arengu soovidele. Meie anname sulle õnge - kala pead ise püüdma.

Mida Fortumo arendajalt ootab? Kui tähtis on kraadi olemasolu?

Kraad ei ole kogemusega võrreldes oluline. Kui me räägime kesktasemega arendajast, siis ootame juba suuremaid kogemusi, asjakohaseid teadmisi ning tööoskusi. Juunior inseneri puhul ootame kõige enam õiget pealehakkamist (#can-do), õhinat, tahet ja soovi õppida. Seenior inseneri puhul räägib aga nimetus juba enda eest.

Kuna tehnoloogia valdkond muutub kiiresti, siis on see ka aja- ja ärikriitiline, et meeskonnas oleks teadmised ja oskused mis toetavad loomulikku arengut. Edu aluseks Fortumos on lahenduskeskne mõtlemine, suur tahe õppida, iseseisvus ning loomulikult peab olema tiimimängija.

Meil on palju väikeseid tiime, aga eesmärk on alati ühine #oneteam! Fortumo töötajad aitavad üksteist mistahes küsimustes, mispärast eeldame ka tugevat abivalmidust #wecare.

Töötaja peab olema avatud meelega, heas mõttes uudishimulik, väga hea meeskonnapanustaja ja tundma teadmiste jagamisest rõõmu #extramile

Me panustame oma värbamises väga palju sellele, et inimene kes meeskonnaga liitub sobituks meeskonda oma isikuomaduste kui ka teadmistega. Me ei eelda, et kõik teadmised alati olemas on aga meelsus peab olema õige ehk #can-do suhtumine.

Kui sa teed tööd mida armastad/naudid, pead lugu vastastikusest hoolimisest, pühendumusest ning sulle läheb siiralt korda, kuidas ettevõttel läheb, siis sobitud Fortumo ridadesse ideaalselt #oneteam!

Üldiselt kehtib põhimõte, et kui sa oled eriala fänn, siis sealt võrsub ka kõik muu oluline. Enesearendus, uuendusmeelsus ning loomulikult ka tehnilised teadmised käivad kõik ühte sammu.

Hea oleks, kui arendaja teab, mis on distributeerimine, multi-threading ning kuidas töötavad mikroteenused. Ja isegi kui ei tea, siis õpihimu paneb sihi paika — tegelikult on ju kõik võimalik suhteliselt kähku selgeks teha, sest me päris raketti ei ehita.

Miks peaks arendaja tahtma just Fortumosse tööle tulla?

Paljudel Fortumo inimestest on varasem töökogemus mõnest suurorganisatsioonist. Väiksemas, ent samas väga tõhusas ettevõttes avastad üsna kiiresti, kuidas iga sinu otsus, mõte või liigutus selgelt ettevõtte käekäiku mõjutab.

Tarkvarainsenerina tajud seda mõju igapäevaselt. See seostub väga hästi ka meie tõekspidamisega - me oleme edukad ainult siis kui meie klient on edukas.

Fortumos töötavad väga targad, inspireerivad ning vahvad kolleegid, kellega koos olulisi asju arutada ning visioone luua. Kolmandik meie tiimist on enam kui viieaastase kogemusega ning kõik on väga toetavad. Fortumo teenustel on miljoneid kasutajaid päevas, ühes kuus tehakse kokku keskeltläbi 30–40 miljonit transaktsiooni.

Me muudame maailma läbi oma arenduste, heaks näiteks on siinkohal bundlingu platform - lahendus mida mitte keegi teine ei ole varem loonud. 

Millised on ettevõtte poolt pakutavad hüved, boonused ning arenemisvõimalused?

Fortumos on olemas kõik tavapärased Eesti tehnoloogiaettevõtetes esindatud hüved alates spordivõimalustest kuni üritusteni.

Lisaks sellele on meil lojaalsusprogramm, kus töötaja saab Fortumos töötatud aastate eest lisapuhkust ning suurema eelarve isikliku arengu (koolitused, konverentsid jms) jaoks. Piltlikult öeldes tekib arendajal päris arvestatav rahaline ressurss, mida enda arendamiseks, koolitusteks, seminarideks või muuks sarnaseks kasutada.

Soodustame ettevõttes nõrgemate toetamist, näiteks kui soovid annetada mõnele heategevusfondile/MTÜle, siis lisab sinu annetusele sama suure panusega ka Fortumo. 

Viimaks võib paljude teiste asjade seas mainida ka põnevat nähtust nimega Zen-Friday. 

Iga kuu kolmandal reedel on kõikidele meie arendustiimis töötavatele inimestele antud vaba voli teha, mida iganes hing ihaldab; soovid harivat raamatut lugeda, koolitusvideot vaadata, back-log’ist lahendusi otsida või hoopis mõnda uut tehnoloogiat katsetada või miks mitte aegajalt teha tiimiliikmetega pisike võistlus või siis häkkida legorobotit või tinutada kokku viirusekindlaid USB-laadimiskaableid.

See on aeg millal avastada maailma, täiendada teadmisi või nautida meeskonnaga koos millegi loomist. Kui me räägime tavapärastest olukorrast siis üldiselt meeskonnale meeldib kontoris koos midagi ette võtta ka väljaspool tööaega ja ruume. 

Ei saa jätta küsimata — milline on palganumber?

Me oleme avatud ja väga konkurentsitihedal turul, mis tähendab, et tehingus on kaks poolt - kandidaadi teadmised/oskused ning meie meeskond ja võimalikud arengusuunad.

Seega on konkreetset numbrit siinkohal ka keeruline mustvalgelt kirja panna aga kuna värbame hetkel mitu inimest kus ootused on erinevad, siis võib palganumbri kokku võtta sõnadega tugev ja konkurentsivõimeline.

Kandideerimiseks vajuta siia!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.