Töökuulutus: põnev pakkumine spetsialistile Riigikogu Kantseleis!

Vaade Toompea lossile.Foto: Riigikogu kantselei

Riigikogu Kantselei haldusdirektoril Ahto Saksal ja infosüsteemide juhil Karl-Morten Koppelil on hea pakkumine hakkajale peaspetsialistile, kes tunneb end koduselt infoturbe maailmas.

Riigikogu Kantseleis töötab üle 200 inimese, nende hulgas on nii juriste, filolooge kui ka muusikuid. Oluline on infotehnoloogia osakond, mille töötajate seas on nii arvutiabispetsialiste kui tõelisi infoturbevõlureid. “Ta peab hästi tundma Linuxit ja olema kodus administreerimise poolega, et saaks tööle asudes hakata tegelema meie sellekohaste serveritega,” võtab Saks lühidalt kokku tulevase spetsialisti tööülesanded. 

Riigikogu Kantselei erineb teistest tööandjatest ehk selle poolest, et tegemist on keskmise suurusega organisatsiooniga, kus töötajal tuleb palju ise algusest lõpuni teha. “Peaspetsialist saab virtuaalserveri ja riistvara kätte ja teeb kogu protsessi ise algusest lõpuni valmis. Tema pärusmaa on nii vahekihtide installeerimine kui ka rakendused. Suurte ettevõtete puhul on need tööd liigendatud, meil aga tuleb ise teha kõik algusest lõpuni,” selgitab Saks.

Erilisus peitub Riigikogus

Koppeli sõnul teeb nende töö omajagu eriliseks just Riigikogu. “Meil on spetsiifilised veebid ja meie missioon ongi ehk see, et me teeme rohkem tööd rahvale kui niinimetatud ettevõtte omanikele. Näiteks on Riigikogu veebileht meie jaoks ehk isegi tavaline leht, aga kodanikule on see väga oluline veebileht, mis peab olema kogu aeg laitmatult töös.” 

Hoia silm peal valimised.ee-lehel

Saks lisab, et Riigikogu Kantselei IT-meeskonna hallata on ka valimised.ee leht. “Just valimised.ee leht on paljusid inimesi siia  motiveerinud kandideerima,” selgitab Saks. See leht saab tõenäoliselt ka uue peaspetsialisti pärusmaaks. 

Samas rõhutavad Saks ja Koppel, et ainuüksi huvist valimiste vastu siiski tööle saamiseks ei piisa. 

Riigikogu kantselei tööruumid on avarad. Foto: Riigikogu kantselei

Töö eeldab laitmatut minevikku

Kuna Riigikogu Kantseleis on positsioone, mis eeldavad iseseisvust, täpsust ja kohusetunnet, lausuvad mõlemad mehed kui ühest suust, et tööle kandideerija minevik peab olema laitmatu – mis tahes seaduste või ühiskondlike normidega pahuksisse sattunuid tööle ei võeta. Lisaks eeldatakse kandidaatidelt kõrgel tasemel eesti keele oskust.  Kui pakkumine kõnetas, siis kandideerimistingimused ja täpsemad juhised leiab Riigikogu kodulehelt. 

Millega peab veel arvestama? 

Kantseleisse oodatakse tööle avatud ja viisakaid inimesi, kel on soov pakkuda professionaalset tuge Eesti rahva esindusele tema igapäevatöös. Tööle kandideerijal peaks olema huvi parlamendi tegevuse ja tööprotseduuride vastu.  Kui Riigikogu õhustik ja töökultuur sobivad, jäävad inimesed enamasti nende juurde kauaks tööle.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.