Töökuulutus

Tööstuse digitaliseerimine läbi nutikama arenduse: Proekspert otsib mahukasse projekti võimekat .NET arendajat

Ametikohaga kaasneb hulgaliselt väljakutseid ja vastutust, aga teisest küljest ka võimalus teha koostööd suurte maailmatasemel ettevõtetega ja töötada keskkonnas, kus ei ole ülemusi. 

Geenius rääkis Proeksperdi tööstuse valdkonna eestvedaja Mihkel Reimandiga, et uurida lähemalt projektide ja pakutava töökoha sisu kohta. 

Koroonakriis on mõjutanud väga selgelt paljude ettevõtete tegevust ja eelarvet. Kas ka Proeksperdi klientide seas on koroonakriisi mõjusid tunda olnud?

Eelmisel aastal, kui koroona pandeemia alguse sai, said tööstusega seotud ettevõtted tugevalt kannatada ning mitmel pool vähendati tarkvaraarendusse suunatavaid ressursse. 

Tänaseks on valdkond suuremas osas taastunud ning kliendid mõistavad aina rohkem IT-lahenduste vajalikkust. Investeeringud automatiseerimisse ja manuaalse töö digitaliseerimiseks on prioriteet. Hetkel on meil laual mitme suure tööstusettevõtte infosüsteemide arendamise projektid. Sisuliselt hõlmavad need kogu kliendi ettevõtte igapäevaseid tegevusi, nende optimeerimist ja integreerimist teiste rakendustega.

Milliseid väljakutseid projektid pakuvad?

Eks peamine küsimus on alati see, kuidas arendada kõike võimalikult targalt. Peame leidma viise, kuidas arhitektuur võimalikult nutikaks ehitada ja seeläbi arenduse kiirust üleval hoida. Kasutame igapäevatöös lahendusi mikroteenustest kuni masinõppeni. Proeksperdis lähtume ka põhimõttest, et kõike ei pea alati nullist ise arendama. Kui suudame leida olemasolevaid lahendusi, mida annab vastavalt projektile kohandada, siis see on sageli mõistlikum kui sama asja ise valmis tegemine. 

Kuidas teil mahukate projektide puhul tööpäevad korraldatud on? Kas kõik tiimiliikmed peavad korraga “laivis” olema ja samal ajal töötama?

Töö- ja eraelu tasakaal on meile Proeksperdis väga tähtis. Seega on meie tööaeg paindlik – küsimus on vaid heas kommunikatsioonis. Meie eesmärgiks teha tööd nii efektiivselt, et ei oleks vajadust ületundide järele. Peame tiimina väga hästi koos töötama, suutma planeerida ja vajadusel üksteist toetama keerulistes olukordades.

Töötamise asukoha osas oleme samuti paindlikud. Lähtume põhimõttest, et iga tiimiliikme kasutuses on kõik võimalused, et oma tööd võimalikult produktiivselt teha, olgu selleks koolitused välismaal või võimekad töövahendid. Praegusel ajal on igasugu reisimine ja füüsiliselt kokkusaamine muidugi keerulisem, aga loodetavasti juba mõne kuu pärast on olukord parem ja saame jälle rohkem üksteist päriselt näha.

Missuguste oskuste ja iseloomuga inimesi te oma tiimidega liituma otsite?

Tehnilise poole pealt – lisaks .NET oskustele – tuleb kindlasti rollile kasuks kogemus C# keelega ning üleüldine kokkupuude suurte projektidega. Hea, kui inimene mõistab ettevõtete infosüsteemide hingeelu ja seda, kuidas info erinevate rakenduste vahel liigub. Arusaamad ja teadmised tööstusettevõtte toimimise loogikast on samuti plussiks.

Iseloomult otsime kedagi, kes suudab konstruktiivset tagasisidet anda ja vastu võtta. Meie DNA ongi meie tiim ning kõik tiimi liikmed on Proeksperdis võrdsed, vahet pole, kui kaua või vähe nad tiimis olnud on.

Hea arendaja tunnuseks ongi meie arvates see, et kui sa tead, et mõnda kliendi antud ülesannet saaks ka paremini lahendada, siis sa põrgatad ideed tiimiga, ja lõpuks pakute selle ühiselt ka kliendile välja.

Lisaks tuleb kindlasti kasuks hea algatusvõime. Kui sa tahad, et meeskond tuleks mingite ideedega kaasa, siis inspireeri tiimi ja näita neile uusi võimalusi. Meie kogemus ütleb, et uue idee või lahenduse jõuga läbi surumine ei vii kuhugi.

Kuna me oleme meeskonnana iseseisev üksus, siis omavaheline suhtlus ja läbisaamine on väga tähtsal kohal. See puudutab ka iseenda ja teiste tugevustest ja nõrkustest arusaamist ja nende põhjal sünkroniseerimist. Oma tugevuste tunnetamine ja neist teadlik olemine aitab meil omavahel paremini töötada. 

Suure iseseisvusega kaasneb teatavasti ka suur vastutus. Kes siis lõpuks vastutab kliendile üle antud projekti eest?

Ülemustevaba kultuur tähendab tõesti, et ettevõtte usaldus oma töötajate vastu on väga suur. Tiimina tähendab see võimalust ise otsustada, ise teha, ilma mingi sekkumiseta ülevalt poolt ja tiim on vastutav kliendile üle antud töö eest. 

Kui klassikaliselt tarkvaraarenduses suhtleb kliendiga projektijuht, kes on vahelüliks arendusmeeskonna vahel, siis meil suhtlevad arendajad klientidega otse. Mõistagi kaasneb sellega vastutus, aga pigem võiks vaadata seda kui võimalust ise areneda. 

Vastutus võib tähendada seda, et sina vastutad kümnesse erinevasse tehasesse uue tarkvara deploy’mise eest. Ühelt poolt vastutad sa kliendi mure lahendamise eest, teiselt poolt võib sinu arendatud asi katki minna. Sellist kogemust tõenäoliselt paljudest teistest ettevõtetest naljalt ei saa. 

Mida Proekspert uuele arendajale lisaks suurele vastutusele veel pakub?

Võimalust teha projekte koos maailmatasemel suurte ettevõtetega ja saada seeläbi kogemust, kuidas suured ettevõtted töötavad. 

Muidugi pakume võimalust lüüa kaasa ka teistes projektides. Kui üks projekt lõpeb või otsid uusi väljakutseid, siis majasiseseks liikumiseks on meil hulgaliselt võimalusi. Oleme üles ehitatud selliselt, et meie inimesed saavad liikuda väga erinevate projektide vahel ning hoida oma arengut pidevas töös ja saada tarkusi väga mitmete valdkondade toimimise kohta.

Lisaks põnevale tööle pakume muidugi ka kõiki muid IT-ettevõttele omaseid hüvesid. Proeksperdis oleme uhked oma perekeskse kultuuri üle – inimeste eraeluga arvestatakse väga palju. Isegi enne pandeemiat oli meil kodust laste kõrvalt töötamine tavapärane. Ning kui veel päriselt kohtuda võis, siis korraldati erinevaid lastega üritusi ja ka näiteks lapsega tööle tulemise päevi.

Enda kogemuse põhjal ütleksin, et Proekspert mõistab, et pere on kõige tähtsam ja püüab töökeskkonna teha selliseks, et töö- ja pereelu oleksid tasakaalus.

Vaata tööpakkumist lähemalt siit!

Proeksperdi töökultuurist saad lähemalt lugeda sellest artiklist.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.