Töökuulutus

Võimalus osaleda Eesti kõrghariduse arendamises: TalTechi turundustiim otsib digikanalite visionääri

Lisaks teada-tuntud välisveebile on TalTechil veel üksjagu online keskkondi, nagu näiteks tudengiveeb, mobiiliäpp ning erinevad õppetööd korraldavad keskkonnad. Et kõik ülikooliga seotud info oleks lihtsasti leitav ning ligipääsetav, peavad erinevad veebikeskkonnad omavahel hästi ühilduma.

Kui oled see, kellel on pealehakkamist panna online kanalid omavahel koostööd tegema, tahtmine tallata sisse põnevaid analüütikaradu ning panustada alles kujunemisjärgus digitaalsete keskkondade CVI-sse ning Eesti ülikoolihariduse arengusse, oled oodatud kandideerima TalTech e-kanalite juhiks.

Geeniuse küsimustele vastas TalTechi turundus- ja kommunikatsioonijuht Anne Muldme.

Missugused e-kanalid TalTechil olemas on ja mis on e-kanalite juhi töö peamine eesmärk?

Suured TalTechi e-kanalid on välisveeb, siseveeb, tudengiveeb, mobiiliäpp, kõik erinevad õppetööd korraldavad keskkonnad. Kõikidel neil kanalitel on oma sisujuhid ja igapäevased administraatorid, kuid oluline on nende kanalite koostoime ja loogiline kättesaadavus, selgus, ootustele vastav sisu ja mugavus. Nende arengu jaoks peab tulevane e-kanalite juht analüüsima praeguste kasutajate käitumist ja vajadusi ning kanaleid siis saadud info põhjal arendama.

Positsioon asub turundus- ja kommunikatsioonitalituses, sest ülikooli digitaalne nägu on tegelikult väga suur osa sellest, millisena ülikooli nähakse ja mida meie kohta teada saadakse – ehk osa suuremast ülikooli kuvandist.

Missuguseid iseloomuomadusi uuelt kolleegilt ootate?

Huvi ja entusiasmi. Ambitsioonikust. Soovi töötada TalTechis ja oskust suhelda väga paljude osapooltega akadeemilises maailmas.

Kas uuel kolleegil jääb sisseelamiseks aega või ootate pigem n-ö valmis inimest, kel varasem kogemus mõne ettevõtte e-kanalite juhina olemas?
Kõik sisseelamise head tavad on TalTechis kenasti olemas.

Aga juhitav valdkond on nii kiire arenguga, et töö ise aitab esimesest päevast praktiliste ülesannete näol kõige paremini sisse elada. Õnneks on head pädevad kolleegid olemas nii oma meeskonnas kui ka kõrvaltiimides, kes saavad uue kolleegi kiiresti reele aidata.

Missugused on oskused, mida ei ole uuel e-kanalite juhil aega õppima hakata ja mis peaks juba olemas olema?

Kindlasti on vajalik kasutajakeskne mõtlemine. E-kanaleid ja nende arengut on filosoofilises plaanis võimatu juhtida ilma selle mõttelaadita. See tähendab, et olemas peab olema oskus küsida õigeid kasutajakeskseid küsimusi, leida nendele vastused ja saadud info alusel otsuseid teha.

Hea oleks, kui e-kanalite juht oleks varasemalt seadistanud erinevaid analüütika rakendusi kanalite mõõtmiseks või omab selles osas visiooni, näiteks ettekujutust mõõdikutest, millega hinnatakse kanalite tööd.
E-kanalite juht tuleb oma tööga toime, kui ta mõistab või on enne kokku puutunud mistahes digitoote juhtimisega.

Mis on need tööd, mille puhul tuleb kohe härjal sarvist haarata ja lõpule viia?

Meil on viimasel aastal olnud käsil uue välisveebi juurutamine. Suure tõenäosusega lastakse see kasutusse juba enne uue e-kanalite juhi saabumist. Seetõttu on tulevase e-kanalite juhi üheks ülesandeks kindlasti erinevate platvormi integratsioonide elluviimine koos arenduspartneriga.

Teine suurem teema on e-kanalite analüütika. Aegade jooksul on meil kogunenud väga palju puhastamata andmeid erinevate kasutusjuhtude kohta üksiku kanali põhiselt. E-kanalite järgmiseks arengu astmeks oleks kogutavate andmete mõtestamine, andmetepõhise arenduse mõtteviisi juurutamine organisatsioonis ja kanaliüleste andmete sidumine.

Missuguseid väljakutseid peate sel ametikohal kõige suuremateks?

Üks suur proovikivi on hea seismine selle eest, et järjest uuenevad ülikooli e-kanalid oleks mugavad ja funktsionaalsed omas rollis ja moodustaksid lõpuks nauditava ja loogilise terviku kasutaja jaoks.

TalTechi turundustiimiga liitujal saab olema ühtehoidev ja sõbralik meeskond. Ja seda Eesti kõige innovaatilisemas ülikoolis.

Mida ülikool töötajale vastu pakub – miks on TalTech väärt tööandja?

Meie tiimiga liituval kolleegil saab olema ühtehoidev ja sõbralik meeskond. Ja seda Eesti kõige innovaatilisemas ülikoolis. TalTech areneb jõudsalt ja TalTechis saab ka ise areneda – niipalju kui vaid vastu võtta jaksad. Tehnikaülikool on töökeskkonnana väga inspireeriv oma üliõpilaste pulbitseva energia ning tasakaalustava akadeemilise õhkkonnaga.

Tööandjana teeb ülikooli huvitavaks seegi, et panustades TalTechi arengusse, saab tegelikult panustada parimasse Eesti haridusse ja ning tuua tehnikaharidust inimestele lähemale, julgustada noori valima tehnikaalasid.

Ja muidugi on TalTechis konkurentsivõimelised tingimused, väga head sportimisvõimalused, palju ühiseid üritusi, koolitusi, rahvusvahelisi kontakte ja tavapärasest eristuvalt palju puhkusepäevi – 35 päeva ning lisaks jõulupuhkus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.