Eestis proovib eraklientide interneti- ja telepilditurule suurelt tulla uus telekomifirma

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
img_2666.jpg

Mis on "väljasõit levialasse", mida peab korraldama Prangli saarel? Mille leviala just seal on, kajakate ja lõbusõidupurjekate? Ei, tuleb välja, et Eestis tahab oma tegevust oluliselt laiendada ükstelekomiettevõte, millel on plaanid nii interneti- kui teleteenust laialt pakkuma asuda just sellistes kohtades asuvatesse majadesse, kuhu kaablid ei ulatu.

See ettevõte onUnitcom, kus seda uut suunda on vedamas pikalt Elionis töötanudPaul Kristjan Lilje. Unitcomi juhatuse esimees on Toomas Peek ja tegevjuht Peep Põldsamm, kes koos üle 15 aasta tagasiehitasid üles Q GSMi ning müüsid selle Tele2-le maha. Unitcom pole uus firma ning on äri-IT turul Eestis üsna hästi tuntud, kuid nüüd asuvad nad Lilje vedamisel eraklientidele mõeldud interneti- ja televisioonipakettide pakkumisega agaralt tegelema.

"Ma olen ise hiljuti olnud sellises olukorras nagu meie kliendid," rääkis Põldsamm."Mõned aastad tagasi vahetati minu kodukoha külas ära sõidu- ning kõnnitee. Kaevamistööde käigus vahetati ära ka kogu taristu ehk kanalisatsioon ning ehitustööde toimumist kasutas ära ka tollane Elion, kes tõmbas maha oma optilise kaabli, mis veeti minu krundi piirini. Ühel päeval saatis Elion mulle hinnapakkumise, millega saaksin nende uue, nn tulevikuvõrguga liituda. Mul oli vaja tõmmata Elioni kaablit majani maksimaalselt 30 meetrit, kõige odavam pakkumine, mis ma sain, oli 3500 eurot."kirjeldas keerulist olukorda Unitcomi tegevjuht Peep Põldsamm.

"Meie pakutava teenuse rajamiseks peame tegema investeeringu, mis jääb 75 kuni 300 euroni,"sõnas Põldsamm.

Soodsaima eramaja koduinterneti paketi (5/2 Mbit/s + Turbo 10 Mbit/s) kuutasu on 14,90 eurot. Kortermaja puhul pakutakse sama kiirust 9,40 euro suurusekuumakse eest. Kõige kallima hinnakirjas oleva paketi eest(1000/300 Mbit/s) küsib Unitcom54,90 euro suurust kuumaksu.

Lisaks internetile pakub Unitcomka teleteenust.Kui veel mõned aastad tagasi oli Elioni sisuteenuste ja televisiooni valdkonnajuht Lilje, siis nüüd hakkab ta samu või väga sarnaseid teenuseid pakkumaUnitcomis. Unitcompakub ligi 100 telekanalit, millest suur osa on saadaval HD-kvaliteedis.

Teleteenus põhineb IPTV-l ehk sarnaneb Telia lahendusega. Pildiedastuseks on vaja soetada spetsiaalnedigiboks. Üheaegselt saab klient valida endale kuni kuus vaatajakohta, mille pakkumine sõltub tehnilise ressurssi olukorrast konkreetses asukohas.

Digiboksi (Unibox MAG254) tarnijaks on Ukraina ettevõte Infomir. Menüü on eestikeelne ning see sarnaneb lihtsamate nutitelerite omadega.

Kuigi Unitcomi koduleht väidab, et juba praegu saab kasutada järelvaatamise, salvestamise, meeldetuletuste, e-saatekava ja palju muidteenuseid, siis osad neist siiski veel ei toimi. Kõik teenused peaksid olema klientidele kättesaadavad tänavu sügisest.

Seega, kuigi juba täna on igal huvilisel võimalik hakata Unitcomi kliendiks, on ettevõtte juhatuse liikmete sõnul neil kavas suurem turuletulek jätta sügisesse. Lansseerimisest rääkides loeme vastustest välja, et sügiseks võib ettevõtte nägu ehk bränd läbida uuenduskuuri. Väidetavalt on sügisel kavas klientidele pakkuvad ka erinevaid sooduspakette, mis peaksid neid rohkem motiveerima teenusega liituma.

Unitcom pakub oma teenuseid üle raadiovõrgu.See eeldab võimalikult otsest nähtavust mastiga, mis võib maksimaalselt olla 20 kilomeetri kaugusel.

Algselt Viimsi-, Merivälja ja Mähe piirkonnale interneti pakkumiseks loodud ettevõte kasutasesmalt vaid WiMAXit, kuid kui suured tootjad ei läinud Põldsammi sõnul selle arendusega enam kaasa, jäi selle tehnoloogia arendus maailmas soiku ja lõpuks ajale jalgu. Seetõttu kasutab Unitcom täna paralleelselt kolme-neljaerinevat juhtmeta lairibavõrgu lahendust, sealhulgaska WiMAXit, sõltuvalt kliendi poolt kasutatavatest teenustest ning tema asukohast jakaugusest tugijaamast.

"Me näeme, et meie erakliendiks sobivad need, kes peavad täna kombineerima interneti ja televisiooni teenuseid erinevatelt teenusepakkujatelt. Internet on neil tõenäoliselt mobiilne ehk see ei pruugi suurema vajadusega kasutaja nõudlust rahuldada,"rääkisLilje.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.