Ülevaade: kuidas uue Androidiga oma nutisõltuvust piirata

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Android P operatsioonisüsteem Pixel 2 XL peal. Foto: Ronald Liive

Google tegi eile ametlikult avalikuks Androidi üheksanda versiooni nimega Pie, mis toob kaasa ka uue tööriista Wellbeing, mille abil saab paremini kontrollida nutisõltuvust.

Geeniuse toimetuse liikmed on tööriista ka proovinud. Kuna tööriist on alles testimises ning kõik sellele veel ligipääsu ei saa, siis vaata allolevatelt piltidelt, mida ja kuidas selle abil teha saab.

Esiteks saad selge ülevaate sellest, kui mitu minutit päevas oled mingit rakendust kasutatud. Saad reaalset kasutust võrrelda oma seatud limiidiga (ekraani paremal servas).

Iga sellise rakenduse puhul on võimalik määrata, kui suur ajaline limiit selle kasutamiseks seada. Näiteks võib määrata Twitterile ajalimiidiks ühe tunni, pärast mille möödumist rakendus sulgub.

Ja kui limiit on täis ehk kogu tänane selle äpi aeg on ära kasutatud ning tahad ikka Twitterit avada, siis tuleb ekraanile selline keeld:

Selleks, et toimuval veelgi paremini silma peal hoida, näitab Wellbeing ka visuaalse graafikuna, milliste äppide vahele aeg kulunud on. Samuti saab vaadata, mitu teavitust on päeva jooksul tulnud või mitu korda on telefoni avatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.