Weekend festival on tänavu kaardi- ja sularahavaba, maksta saab vaid käepaelaga

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Weekend Festivalil. Foto: Gertrud Alatare/Scanpix

Sel aastal toimuv tantsumuusika festival Weekend on täielikult pangakaardi- ja sularahavaba üritus, külastajad maksavad teenuste ja toidu eest kiibiga varustatud käepaelaga.

Esimest korda Baltikumis toob Weekend festival sel aastal külastajateni cashless ehk sularahavaba festivalikogemuse. Kogu raha, mida festivali alal kasutada saab, peab olema sinu piletil ehk käepaelal, millega makseterminali puudutades on sul võimalik oma ostu eest tasuda.

Kuidas see töötab?

Kõik festivali piletiks olevad käepaelad on varustatud RFID ehk raadioside kiibiga. Lisaks maksmisele kasutatakse seda ka selleks, et registreerida külaline festivalialale ning kontrollida tema pileti õigsust.

Iga külastaja saab enne üritust võimaluse kanda oma käepaelale vabalt valitud summa, mida ürituse ajal ja alal siis erinevate teenuste ja toodete eest kulutada saab.

Muuhulgas tähendab see näiteks seda, et on väga lihtne endale seada rahalimiit, mida festivali ajal kulutada soovitakse, ilma seda kogemata ületamata. Weekend Festival Balticu pressiesindaja Gunnar Viese ütles Geeniusele, et ka festivali ajal saab oma käepaelale raha juurde kanda.

Kui käepaela arvele jääb pärast ürituse lõppu mingit rahajääk, siis selle saab pärast jälle omale tagasi võtta, nii et ei pea muretsema kogu jäägi raisku minemise pärast.

Miks on vaja muuta üritus sularahavabaks?

Põhjuseid selleks on mitmeid. Ühelt poolt vähendab kiire maksemeetod teenindamise aega ja seega kiirendab ka järjekordi.

Samuti pakub uus süsteem mugavat võimalust näha oma ostude ajalugu ja seda, mille peale kui palju raha festivali ajal kulus.

Festivali piletimüügi eest vastutava Eleen Laasneri sõnul on lisaväärtuseks ka fakt, et kiibiga festivalipileteid ei ole võimalik võltsida ega edasi müüa. “Sa ei saa osta endale kolme päeva piletit ja seda näiteks laupäevaks kellelegi edasi müüa. Endaga seotud kontot koos rahaga ei ole võimalik kellelegi edasi anda,” kinnitas Laasner.

Võltsimist väldib tõsiasi, et iga ostetud pilet ja selle kiip on seotud unikaalse ID numbriga, mille ostja võib soovikorral siduda oma nimega, et kontole raha kanda.

Samuti laseb elektrooniline piletisüsteem korraldajatel platsilt eemaldada külastajad, kes on näiteks teisi liigselt häirinud või muul moel korda rikkunud. “Käepael on inimesel seotud enda nimega ja selle nime saame me musta nimekirja panna. Kui inimene tuleb uuesti oma ID-kaardiga ja tahab uut piletit siduda, siis me näeme, et ta on mustas nimekirjas,” rääkis Laasner.

Sama süsteem teistel festivalidelgi

Süsteemi kasutamise kogemus tuleb eelkõige hiljuti Soomes lõppenud Rockfestilt, kus sama Belgia firma PlayPass tehnoloogiat kasutati samuti nii festivali piletite, kui ka kiire maksemeetodina. “Soomes olid toitlustajad sellega küll rahul. Igal õhtul jääb ära see kassa kokku lugemine,” tõi Viese näiteks ka kasuteguri müüjale.

Weekend festival leiab aset 16.-18. augustil Pärnu rannas.

Täiendatud 17:01 infoga selle kohta, mida saab teha käepaelale jäänud rahajäägiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.