Bang & Olufseni blogi

Bang & Olufsen soovitab parimat pühademuusikat ja kõlareid

Mida kuulata pühade ajal ja millega? Bang & Olufsen on pühadeks kokku pannud Spotify pleilisti ja muidugi pakub ka häid kõlareid, millest seda striimida.

Bang & Olufseni rohkem kui tunni pikkuse klassikaliste jõululugude Spotify listi leiab siit.

Millega aga seda Spotify striimi kodus kuulata? Loomulikult Spotify Connect striimi toega juhtmevabade kõlaritega. Nende valik on Bang & Olufsenil üsna lai ning kindlasti leiab sobiva kõlari igale kodule.

Siin on valik mõnedest Spotify Connecti ja Multiroom toega kõlaritest, millega pühadelugusid mugavalt kuulata.

BeoSound 1

Beosound 1 on WiFi toega kõlar, mille saab ühendada oma kodusesse helisüsteemi koos teiste Multiroom kõlaritega ja juhtida muusika mängimist kogu majas või igas toas eraldi nii mobiiliäpist kui nutikast kodust.

Kõlarit saab lihtsalt tõsta ühest kohast teise, sest sel on sisseehitatud 16 tundi kestev aku. Lisaks pole ka oluline, millisesse kohta kõlar on tõstetud, sest heli levib ühtlaselt hästi igas suunas.

Kui mobiili pole käepärast, saab kõlarit juhtida ka selle ülemisel pinnal olevate puutenuppudega. Lähedusandur lülitab nuppude valgustuse sisse, kui lähemale liigud.

Beosound 1 toetab WiFi ühendust, kuid seda saab kasutada ka üle Bluetoothi. Striimilahendustest on toetatud Airplay, Chromecasti ja Spotify Connecti ühendused.

16. jaanuarini seda kõlarit ostes kehtib 100 päeva tagastusõigus, mille tingimuste kohta võib lähemalt lugeda siit.

Balance GVA

Balance GVA on uus kõlarimudel, millel võimalik valida erinevaid värve ja viimistlusmaterjale. Kõlari ülemine osa on kaetud kangaga, alumine silindrikujuline osa puitmaterjali või marmori-imitatsiooniga.

See kõlar töötab ka Google Assistanti häälkäsklustega, Multiroom kõlari saab ühendada teiste samasugustega üle WiFi ning siis juhtida kas kõiki korraga, grupiti või ükshaaval. Kui ostad kaks kõlarit, võib neid kasutada stereopaarina.

Heli suunatakse ümarast kõlarist ühtlaselt igas suunas, seega on võimalik segi kõlar paigutada kesksele kohale toas ja ei pea häbenema seadme välimust – see näeb igast küljest hea välja.

Ülemisel küljel asuvad puutetundlikud juhtnupud, mis süttivad helendama, kui neile lähened.

Seest leiab seitse kõlarielementi, millest kaks bassikõlarit hoolitsevad sügavamate ja madalamate sageduste eest, teised keskmiste ja kõrgemate sageduste Hi-Fi kvaliteediga edastamise eest. Ühendustest on olemas juhtmevabad WiFi (Multiroom toega), Bluetooth 5.0, AirPlay 2 ja Chromecast.

Multiroom seadet juhitakse nii Bang&Olufseni oma mobiilirakendusest kui ka Google Home´ist. Äpist saab muuta heliseadeid ja kõlarit juhtida, samuti määrata kõlarigruppe ja kuhu kõlarisse millist heli saata.

BeoSound Level

Beosound Level on kas metalse või puidust viimistlusega – vali just selline, mis sobib interjööriga kõige paremini. Ka sel juhtmevabal WiFi kõlaril on 16 tundi kestev aku, seega saab Beosound Levelit väga lihtsalt ühest kohast teise tõsta. Olemas on laadimisdokk ja seinakinnitus, kuid ka laual seisab seade kindlalt püsti.

Kõlari korpus on lisaks pritsme- ja tolmukindel, vastates IP54 standardile. Taaskasutust silmas pidades on detailid lihtsalt vahetatavad alates sisemisest akust ja lõpetades kõlarikatetega. Juhtnupud on tavaolukorras peidetud, kuid lähedussensor saab aru, millal on vaja nuppude LED-tuled sisse lülitada, kui kasutaja läheneb.

Disainkõlar on mõeldud 10-50 ruutmeetri suurusesse ruumi, sellel on sisse-ehitatud 2×30 W bassielemendid, 30 W keskriba- ja 15 W kõrgsageduslik kõlarielement. Tegemist on Multiroom kõlariga, mida saab võrku ühendada ning mängida kas igast kõlarist eraldi muusikat või kõigist süsteemi ühendatud seadmetest sama lugu. Kaks Beosound Leveli mudelit on võimalik kokku ühendada stereopaariks.

Peale Multiroomi on veel olemas Bluetoothiga seadmete ühendusvõimalus, optiline sisend, LAN-i (Ethernet) pesa ning tugi AirPlay 2-le, Chromecastile ja Spotify Connectile. Juhtida saab eemalt nii Bang & Olufseni äpiga kui Beoremote One juhtimispuldiga, mis töötab üle Bluetoothi.

Sellele kõlarile kehtib samuti 100 päeva tagastusõigus.

Vaata parimat valikut Bang & Olufseni kõlaritest Endla tn 16 salongist või e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.