Valmistu soojadeks ilmadeks: milline helisüsteem valida väliterrassile?

Linnulaul ja soe päikesepaiste annavad aimu, et kevad pole enam kaugel. See tähendab, et aina enam inimesi hakkab vabu hetki värskes õhus veetma, ning koduste aiatööde tegemisel või grillõhtutel pole midagi paremat kui mõnus muusika, mida taustal nautida.

Milliseid terrassikõlareid valida?

Parim valik, kuidas ka oma lemmikmuusika aeda kaasa võtta, on paigaldada terrassile välikeskkonda mõeldud ilmastikukindlad kõlarid.

Sonosel on pakkuda spetsiaalne mudel, mis mõeldud väliskeskkonda paigaldamiseks. Kõlar talub äärmuslikke temperatuure (–25 kraadist kuni +65 kraadini) ning pakub IP66 sertifitseeritud tolmu- ja veekindlust. See tähendab, et saad seda muretult kasutada ka meie kliimas, sest vihmahood ja talvine pakane ei tee kõlarile liiga.

Sonos tekitab kuni 130-vatist heli ning seejuures kasutab eraldi kõlarielemente madalate ja kõrgete sageduste tekitamiseks.

Terrassile sobilikke mudeleid leiab ka Bower & Wilkinsi valikust. AM-1 mudel sobib aastaringeks kasutamiseks, taludes nii niiskust kui ka otsest päikesevalgust. Vastupidava korpuse seest leiab kaks eraldi kõlarielementi, mis esitavad ühtlaselt hästi nii madalaid kui ka kõrgeid sagedusi.

Kõlar on võimalik spetsiaalse kinnituse abil seinale paigaldada nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt. Samuti saab seda mugavalt keerata 220 kraadi ulatuses, et kuulata muusikat just seal, kus parajasti viibid.

Bower & Wilkins pakub ka Marine 6 mudelit, mis mõeldud eelkõige kasutamiseks veesõidukitel, kuid tänu niiskuskindlusele ja vastupidavale kujundusele sobib samahästi kasutamiseks ka maismaal. Selle tõestuseks on mudelil IP66 tolmu- ja veekindluse sertifikaat.

25 mm läbimõõduga tviiter hoolitseb kõrgete sageduste ning 150 mm element keskmiste ja madalate sageduste eeskujuliku esitamise eest.

Mida veel tuleks tähele panna?

Terrassikõlarite puhul on oluline silmas pidada, et tegu on passiivsete kõlaritega. See tähendab, et nendest heli kätte saamiseks on tarvis eraldi võimendit. Miterassal on selleks pakkuda väga kvaliteetne Sonos Amp võimendi.

Sonos Amp mudelit saab muuhulgas kasutada ka koduse helisüsteemi ohjamiseks ja võimendamiseks. Selle abil saab näiteks juhtmevabalt ühendada erinevaid striiminguplatvorme otse nutitelefonist ja juhtida süsteemi hääle kaudu.

Kogu süsteemi paigaldamiseks tuleb Miterassa ise appi. Nende professionaalne paigaldusteenus pakub võimalust kogu süsteem ühiselt välja valida ning kõlarid ka seadistada. Täpsema info saamiseks tuleb ühendust võtta e-posti aadressil paigaldus@miterassa.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.