Kui tahad Bang & Olufseni heli, siis peaksid ostma neid autosid ja arvuteid

Aastal 2022 on juba välja kuulutatud hulk uudismudeleid nii auto- kui audiomaailmast, kuid Bang & Olufsen pole veel oma selle aasta uusi tooteid välja toonud. Küll aga on Taani tehnoloogiafirma audiosüsteemid jõudnud teiste tootjate uudistoodetesse.

Kui hindad head disaini ja kõrget helikvaliteeti, siis lisaks kõlaritele-kõrvaklappidele maksab oma muud valikud ka üle vaadata, sest näiteks autodesse pakub Bang & Olufsen selliseid helisüsteeme, mis tagavad tippmudelites ruumilise 3D heli ja mürasummutuse.

HP Elite Dragonfly G3 – ilmselt kergeim ja turvalisim sülearvuti B&O heliga

Bang & Olufseni kõlarid ja helisüsteemi leiab näiteks HP uuest CES-il esitletud sülearvutist HP Elite Dragonfly G3. See alla kilogrammi kaaluv masin on üks kergeimatest äriklassi seadmetest, mis varustatud uusima 12. põlvkonna Inteli protsessori ja 13,5-tollise ekraaniga (3:2 küljesuhtega). Hübriidtöö jaoks on arvutil HP Presence´i tugi, mille üheks põhiosaks ongi Bang & Olufseni helisüsteem. See tagab automaatse helitaseme, et kõne oleks võimalikult selge ja kuuldav, tehisintellekti juhitava mürasummutuse ning uutmoodi heliparanduse, mis toob maski kandvate inimeste kõne arusaadavamalt esile. Lisaks kasutatakse turvakomplekti HP Wolf, mis teeb sellest ühe maailma turvalisima töövahendi ärikasutajale.

Bang & Olufseni helisüsteem on ka uuel esitletud HP EliteBook 800 G9 seerial.

Ecovacs Deebot X1 – robottolmuimeja, millel on põhjust kanda B&O logo

CES-il esitletud uus robottolmuimeja Ecovacs Deebot X1 pole küll Taani tehnoloogiafirma helisüsteemiga, kuid tootja küsis Bang & Olufsenilt disainiteenust ja lasi muidu ilmetu koristusseadme kenamaks disainida.

Bang & Olufsen tegi robottolmuimejale ning selle baasjaamale stiilse must-valgete elementidega disaini ja seega sobib seade kodudesse, kus on maitsekas sisekujundus.

Ecovacs Deebot X1 pole lihtsalt koristusrobot, see oskab end ise puhastada ja tühjendada. Kogutud tolm antakse ära laadimisjaamas, mis on suurem, kui tavalistel robotitel ning seega vajas tõsisemat tootedisaini, et mitte välja näha nagu nurgas seisev prügikonteiner.

Uus tootedisain võttis eeskuju sportautodest ja kasutab minimalistlikke elemente, et sobituks võimalikult paljude erinevas stiilis interjööridega. Must ja valge on samuti sellised värvid, mis lähevad kokku nii kirevate kui põhjamaiselt pastelsete sisekujundustega.

2022. aasta Audid, Fordid ja teised – valida saab B&O kõlarisüsteemi

Bang & Olufseni kõlareid on varemgi päris mitmete autotootjate helisüsteemides kasutatud, nii on nende valik olemas ka 2022. aasta uudismudelites. Nii-öelda tavapakettides küll Taani helisüsteemi enamasti ei kohta, kuid selle võib valida lisavarustusena.

2022. aasta Audi S3 multimeediakomplekti kuulub näiteks standardvarustusena 10,3-tolline puutetundlik ekraan, kuid tellida saab lisaks ligi 2000 euro eest lisapaketi, millega tuleb kaasa liiklusmärkide tuvastus pardakaameraga ning Bang & Olufseni helisüsteem. Android Auto ja Apple CarPlay toega saab muusikat sinna helisüsteemi edastada juhtmevabalt mistahes nutiseadmest. Muusika juhtimine käib nii puuteekraanilt kui rooli küljes olevate nuppudega.

Ka Fordi 2022. aasta mudelid on Bang & Olufseni sisaldavate pakettidega. Näiteks Fort F-150 (2022) pakub lisavarustusena 18 kõlariga helisüsteemi, millel on võimalus kuulata nii stereo- kui 360-kraadist Surround heli nagu kinos. Istmete alla on peidetud bassikõlar, lisakõlareid leidub isegi peatoes.

Taani tehnoloogiafirma helisüsteeme leiab muidugi ka juba olemasolevatest Fordidest, näiteks Ford Focus kasutab seda.

Viimaks ei maksa aga ära unustada, et Bang & Olufseni kõlarid pakuvad heli isegi sellistes luksuse skaalal tippude tippu kuuluvates mudelites nagu Bentley Continental. Kuidas see luksusauto salongis töötab, vaata siit videost:

Bang &Olufseni esindussalongis Endla tn 16 küll arvuteid, robottolmuimejaid ja autosid ei müüda, kuid kohapeal on olemas parim valik audiotehnikat ja telereid. Vaata ka e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.