Mürasummutust pakkuvad klapid on järjest populaarsemad ning aina enam tootjaid lisab just selle funktsiooni oma klappidele. Tänu võimalusele müra oluliselt vähendada sobivad sellised klapid hästi nii kontori- kui ka koolitöö tegemiseks, ebameeldiva müra vähendamiseks või lihtsalt ümbritsevast keskkonnast eemaldumiseks.
Mis on aktiivne mürasummutus?
Mürasummutust on kahte tüüpi: aktiivne ja passiivne. Kui katad kõrvad suurte klappidega või kasutad klappe, mis käivad kõrva kuulmekäiku, on ümbritseva keskkonna poolt tekitatud helitaust oluliselt vaiksem – sellisel juhul ongi tegu passiivse mürasummutusega.
Aktiivse mürasummutuse saavutamiseks kasutatakse helide liitmise meetodit. See tähendab, et häirivale helile lisatakse sama amplituudiga, kuid vastupidise faasiga helilaine ning nende koosmõjul summutavad mõlemad helilained teineteist.
Müra aktiivseks summutamiseks kasutatakse kõrvaklappides mikrofone, mis välist müra kinni püüavad ning algoritmide, filtrite ja võimendite toel seda oluliselt vähendada suudavad. Tänu aina arenevale tehnoloogiale on selles vallas saavutatud nii häid tulemusi, et rääkimata muusika kuulamise ajal taustamüra vähendamisest võib selliste klappidega ka lihtsalt vaikust nautida.
Lisaks mürasummutusele saab kasutada ka muid režiime
Kõige paremini saab mürasummutusega eemaldada monotoonseid madalsagedusega helisid, näiteks selliseid, mida tekitavad lennukimootorid.
Kuid tänu aktiivsele arendustööle on välja töötatud ka võimalus eraldada taustamürast inimkõnet. See annab võimaluse hoida ümbritsev kära minimaalsel tasemel, kuid samas kuulda selgelt oma vestluspartnerit. Tavaliselt on kõrvaklappidel lisaks aktiivsele mürasummutusele olemas ka võimalus eraldi just sellist režiimi rakendada.
Parim valik – BeoPlay EX klapid
Kui nüüd mürasummutusvõime järgi kõrvaklappe valida, siis milliseid võiks vaadata?
Väga hästi saavad müraga hakkama näiteks Bang & Olufseni kõrvasisesed klapid BeoPlay EX. Neis on kasutusel adaptiivne mürasummutus, mis pidevalt ümbritseva müra tasemel silma peal hoiab ning vastavalt vajadusele seda vähendab.
Neil klappidel on olemas ka Transparency mode, mis laseb vajadusel taustahelidel selgemalt kõlada, ilma et peaksid klapid peast ära võtma. Kõigest klapi puudutusega saad selle funktsiooni välja ja sisse lülitada.
Tänu 9,2 mm elektrodünaamilistele draiveritele pakuvad need klapid ka väga head heli koos mahlaka bassiga. Bang & Olufseni rakenduse abil saad vajadusel heli parameetreid sättida ja selle enda maitse järgi paika panna.
BeoPlay EX klappidel on IP57 tolmu- ja veekindlus, mis tähendab, et neid võid muretult kanda nii vihmas kui ka rannas. Muusikat saad kuulata 6 tundi järjest ning koos laadimiskarbiga seda aega pikendada 28 tunnini.
Klappide kohta saad täpsemalt uurida Bang & Olufseni kodulehelt, ostusoovi korral külastada aga Miterassa e-poodi.