Bang & Olufseni blogi

Natuke ulmet elutuppa: Beovision Eclipse 4K TV motoriseeritud alus

Bang & Olufseni BeoVision Eclipse seeria telerid on ise vaatamisväärsused omaette, kuid nende 4K resolutsiooniga ja HDR toega nutitelerite juurde saab tellida lisaseadme, mis muudab kodu kui mitte Star Treki juhtimissaaliks, siis tehnoloogia viimase sõna järgi varustatuks küll, mis puudutab ekraani sättimise mugavust.

Motoriseeritud põrandaalus ei peida pealtnäha mingit kõrgtehnoloogilist imet, vaid näeb välja nagu ikka üks Taani disainelektroonikafirma hästilihvitud teos.

Ümar alus sisaldab mootorit, mis liigutab telerit päris omapärasel moel. Nimelt hakkab jala aluse ketas pöörlema, liigutades jala seina äärest ketta eesmisse serva ehk siis kogu teleri ekraan sõidab seinast pisut eemale. See on vajalik, et kasutaja saaks puldist teleri asendit kohendada – liiga lähedal vastu seina olev paneel ju end pöörata ei saa.

Kui nüüd Beovisioni teler on seinast tänu jala ekstsentrilisele paiknemisele eemaldunud, saab hakata ekraani pöörama kas vasakule või paremale, nii nagu kasutaja on soovinud. Nüüd on liikumisruumi, et suurema nurga all pöörata.

Miks see vajalik on?

Näiteks võib olla suuremas elutoas mitu aktiivsusnurka, kus inimesed erinevatel aegadel viibivad. Kui kogunetakse söögilaua äärde, pole mõtet sel ajal väikesest köögitelekast jalgpalli MM-i finaalmänge vaadata, vaid teleriekraan pöördub kööginurga suunas. Võib-olla on toal aga avatud terrass – siis saab ekraani pöörata terrassi suunas ning suurt ja rasket telekat ei pea hakkama mitmekesi mujale tassima või pöörama. Tundub küll pealtnäha luksus, kuid tegelikult on selline motoriseeritud jalg täiesti praktilise kasutusega. Samas ei maksa alahinnata efektsust, kuidas see mugavus tagatakse.

Kuidas see jalg täpselt töötab, seda on saja sõna asemel kõige parem näidata muidugi videoga: vaata alates 1:17.

Bang & Olufsen Beovision Eclipse seeria telerid on müügil Bang&Olufseni Endla 16 Salongis või www.miterassa.ee.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.