Ekspert selgitab: millistele näitajatele inimesed telefoni valides liialt palju tähelepanu pööravad?

Foto: Shutterstock.

Paljud meist teevad sageli enne uue nutitelefoni soetamist põhjaliku kodutöö, et leida endale just see kõige õigem ja sobivam. Peale hinna vaadatakse muuhulgas ka telefoni tehnilisi näitajaid.

Kuigi tehnilised näitajaid on seadme üheks olulisemaks osaks ja neid tulekski kindlasti jälgida, siis tihtilugu võidakse liialt palju ainult neile keskenduda. 

Elisa seadmete tootejuht Kirill Šapošnikov toob välja paar olulist asja, millele sageli ülemäära palju rõhku pannakse. 

Mida rohkem megapiksleid, seda parem

Kirill Šapošnikovi sõnul on endiselt liialt inimeste luubi all kaamera megapikslite arv. Viimastel aastatel on mitmed telefonitootjad toonud turule seadmed, mille kaamera megapikslite arv on 64 või koguni 108. 

Tõsi, paberil näeb see number vägagi ahvatlev ja ilus välja, kuid reaalses olukorras pole sellest suurt kasu. “Enamik kaamerad, olgu nad 108 MP või 64 MP, teevad siiski „vaikimisi“ pildi 12 MP resolutsioonis, surudes piksleid kokku,” selgitas Šapošnikov. 

Toome näitena maailma ühe kõige populaarsema telefoni – iPhone. Apple kasutab senimaani enda seadmetes 12 MP kaameraid ja seda kusjuures väga edukalt. Nimelt leiab iPhone’i alatasa erinevatest kaamera testidest kõrget positsiooni hoidmas. 

Teisena toob Šapošnikov välja mõnevõrra üllatuslikuna välja aku mahutavuse. Teadupoolest mõõdetakse aku võimekust “mAh” ühikutes. Mida suurem number, seda võimekam aku. Kõige suuremat numbrit ei tasu aga alati taga otsida.  

Šapošnikovi sõnul vaatavad inimesed tihtipeale ainult numbreid, jättes kõrvale näiteks olulise asjaolu, kui palju energiat tarbib selle seadme protsessor. 

Tegelikult võib olla nii, et 5000mAh akuga ja keskmise protsessoriga seade võib tunduvalt kiiremini saada tühjaks kui näiteks 4000mAh ja tipp-protsessoriga telefon. Seda seetõttu, kuna energiatarbimine on neil kahel niivõrd erinev.

Enne kui leiad võimeka akuga telefoni, tasub seega üle vaadata ka see, palju seade reaalselt energiat tarbib. 

Mida tuleks jälgida?

Sageli jäetakse muud olulised numbrid ja näitajad eelmainitud asjade juures tahaplaanile. Me juba lühidalt rääkisime protsessorist ja miks on oluline kindlasti jälgida ka seda, kui palju see energiat tarbib. Seadme kiirel ja sujuval töötamisel on tähtis roll ka RAMil ehk muutmälul. 

Reeglina piisab juba 4 GB muutmälust, kuid võimekamad seadmed pakuvad 6, 8 ja koguni 10 GB RAMi, mis ei ole kindlasti halb asi. 

Kaamerast tuleb siiski rääkida. Mitte küll megapikslitest, vaid erinevatest funktsioonidest. Näiteks tuleks jälgida pildisensori suurust, fookuskaugust ning erinevate stabilisaatorite olemasolu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.