Lülita kohe sisse: varastatud iPhone’i kaitse hoiab sinu info privaatsena

iOS 17
iOS 17.3 toob iPhone'idele parema kaitse.Foto: Apple.

Rubriiki toetab

Talvel saabunud iOS 17.3 tarkvarauuendusega tuli kaasa väga kasulik omadus, mida aga paljud iPhone’i omanikud seni ei kasuta.

Portaali MacRumors teatel sagenesid eelmisel aastal juhtumid, kus küberkurjategijad varastasid iPhone selleks, et pääseda ligi kasutajate tundlikule infole nagu näiteks pangakontodele. Vargad jälgivad enne telefoni varastamist kasutate tegevust ja tabavad hetke, kui sisestatakse telefoni salasõna. Kui salasõna on teada, pääseb ligi telefonis olevale infole, sealhulgas pangaäppidele ja paroolihalduritele ning saab lülitada välja ka kadunud seadme jälgimise võimaluse.

Varastatud seadme kaitse aitab

Selleks, et varastatud seadmesse ligipääsu raskemaks teha, lisaski Apple Apple alates iOS 17.3 versioonist uue varastatud seame kaitse seadistuse. Kui see on sisse lülitatud, nõuab telefon iCloud Keychain paroolihalduri avamise, kaotatuks määramise seadete muutmise, telefoni tehaseseadete taastamise ja ka mitme teise tegevuse jaoks biomeetrilise autentimise ehk Face ID näotuvastuse või Touch ID sõrmejälje kasutamist.

Nii saad varastatud seadme kaitse sisse lülitada.Foto: MacRumors.

Lisaks kehtestab see lahendus Apple ID salasõna muutmisel ühe tunni pikkuse viivituse. Ehk kui keegi soovib Apple ID teenusesse sisse logimise infot muuta, peab ta kõigepealt ennast biomeetriaga autentima ning seejärel vähemalt tund aega ootama, enne kui salasõna muuta saab.

iOS 17.4 lisas ka valiku, mille aktiveerimisel ei rakendata ooteaega siis, kui seade asub usaldatuks määratud asukohas, nagu kodu või töökoht. Siin on aga probleemiks see, et usaldatud asukohti ei saa käsitsi määrata, vaid Apple seab need automaatselt selle põhjal, kus kasutaja kõige rohkem asub. Seepärast on see võimalus ka üsna suur turvarisk ja tuleks pigem hoida välja lülitatuna.

Kuidas varastatud seadme kaitset sisse lülitada:

• IPhone’i seadete äpis ava seadmest sõltuvalt Face ID & Passcode või Touch ID & Passcode valik.
• Sisesta avanenud aknasse oma salasõna.
• Keri alla ja ava valik Stolen Device Protection.
• Aktiveeri virtuaalse lülitiga Stolen Device Protection valik.
• Alates iOS 17.4 versioonist saab samas kohas ka määrata, kas seadete muutmise viivitus on sees kõikjal, või on see usaldatud asukohtades välja lülitatud.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.