Kolm lihtsat harjumust, mis aitavad hoida sinu telefoni akut

Nutitelefonid ei ole kasutaja jaoks kuigi nõudlikud seadmed. Paljude inimeste jaoks on nutitelefoni kasutamine igapäevaelu lahutamatu osa ning ainuke “hooldus”, mida seade vajab, hõlmab selle aeg-ajalt laadijaga ühendamist.

Suures pildis piirdubki telefoni “pidamine” selle aku laadimise ning põrutuste ja muude kahjustuste eest kaitsmisega. Tegelikult võivad isegi pealtnäha väikesed harjumused telefoni omamises mõjutada seda, kui kaua sinu seade uuelähedasena püsib.

Väldi odavate kaablite kasutamist

Kui tahad oma nutitelefoni võimalikult pikalt võimeka ja töökindlana hoida, tuleks seda laadida võimalikult telefonile meelepäraselt. Pea kõik nutitelefonide tootjad soovitavad tungivalt oma seadmete laadimiseks kasutada enda või mõne teise usaldusväärse brändi laadimiskaableid ja adaptereid.

Väga odavad laadimiskaablid võivad voolukõikumiste tõttu kahjustada telefoni akut. Apple’i seadmete puhul on leitud, et mitteametlike Lightning kaablite kasutamine kahjustab kõige esimesena telefoni laadimisava, mis võib tähendada, et tulevikus seadet enam laadida ei saa.

Samuti on ei pruugi väga odavad kaablid olla korralikult isoleeritud, mis kujutab endast riski nii elektrišoki kui ka tulekahju tekkimise koha pealt.

Ära lase telefonil ülekuumeneda

Teatavasti mõjutab telefoni akut seadme töötemperatuur, millel ei tohiks lasta langeda liialt madalale ega kõrgele. Ehk oled isegi märganud, et laadides võib telefon sageli tunduda käes soojem kui niisama seistes?

Sel põhjusel võiks telefoni alati laadimiseks asetada kõvale pinnasele, mitte diivanile või voodisse. Pehmed pinnad juhivad soojust tunduvalt paremini, mistõttu võib näiteks voodis laetava telefoni temperatuur kerkida tunduvalt kõrgemale kui laua peal asetseva oma.

Elementaarne võiks olla ka see, et telefoni ei jäeta otsesese päikesevalguse kätte.

Kasuta säästurežiimi rohkem

Kõikides täna turul leiduvates nutitelefonides on olemas energiasäästurežiim, mida enamik inimesi sagedamini kasutada võiksid. Kui sinu telefon seisab suurema osa päevast niisama, siis miks mitte aku koormust säästurežiimi kasutamisega vähendada?

Peale nende nõuannete sisse harjutamist märkad tõenäoliselt üpris kähku, et telefoni aku kestab hoopis kauem kui varem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.