Telefon, mis ei karda kukkumisi, vett ning saab hakkama isegi levita!

CAT S75 kannatab nii niiskust kui järske temperatuurikõikumisi.Foto: Tele2

Enamik meist valib endale mobiiltelefoni ekraani suuruse, operatsioonisüsteemi, kaamera, hinna või miks mitte ka välimuse järgi. Kes aga armastab ekstreemseid seiklusi või töötab karmides oludes, hindab hoopis seadet, mis talub kukkumisi, vett ja teisi ekstreemseid tingimusi.

Just selles valguses on tänavu turule jõudnud CAT S75 mõistlik ja asjalik valik. CAT-i tuntud headuses vastupidavusele on nüüd lisandunud satelliitside tugi. Kohe teeme selgeks, miks teeb see S75-st oma niši parima esindaja!

Kui telefoni käest pillad, jääb kaotajaks põrand

Kui CAT-i telefonidest rääkida, ei saa üle ega ümber nende vastupidavusest. CAT S75 veekindlust on testitud viie meetri sügavusel ning arvestatava veesurve all. Testide tulemusel on seade saanud veekindluse sertifikaadiks lisaks tavalisele IP68-le ka IP69K. See tähendab, et telefoni võib näiteks seebi ja harjaga pesta, samuti puhastada kastmisvoolikust tuleva surveveega.

Tugevus on tunda kohe, kui telefoni kätte võtad. Kui tavalise nutikaga tunned muret, mis saab telefonist, kui see maha kukub, siis CAT-iga kardad hoopis põranda pärast. MIL-STD-810H standardile vastav seade peab vastu kukkumise teraspinnale kuni 1,8 meetri kõrguselt. Niisiis, kui S75 kodus käest pillad, jääb kaotajaks parkett, mitte telefon.

Lisaks ei karda see telefon vibratsiooni ning kannatab järske temperatuurikõikumisi külmast tulikuumani: kirjade järgi talub S75 kuni 24 tunni jooksul temperatuure vahemikus –30 kuni
+75 °C.

Telefoni korpus on tugevast plastikust ja selle küljed ulatuvad paar millimeetrit ekraanist kõrgemale, et ekraani kaitsta. Kui tavalise nutika puhul oleks selline disain miinuseks, siis siin on see täiesti omal kohal, kuna aitab lisada tugevust.

Telefoni ülemises otsas on punast värvi SOS-nupp, mida 5 sekundit all hoides saad võtta ühendust hädaabiteenusega (kui oled vastava teenuse aktiveerinud).

Telefoniga saab abi kutsuda ka seal, kus mobiililevi pole

Tugevuse kõrval on CAT S75 eriliseks omaduseks satelliitside tugi. Tegemist on Bullitti ja Mediateki koostöös loodud lahendusega, mis tähendab, et telefoniga saab saata sõnumeid ja kutsuda abi ka sellistes kohtades, kus mobiilside levi ei ole, kasutades orbiidil olevaid sidesatelliite.

Satelliidi kaudu sõnumite saatmiseks ja vastuvõtmiseks on äpp Bullitt Messenger. Teenus on tasuline ning selle hinnad sõltuvad saadetud sõnumite arvust. Kui aga tavapärased mugavused on olemas, toetab S75 ka uusimat 5G-d ja kiiret 802.11ac standardi Wi-Fit.

Aku peab vastu vähemalt kaks ööpäeva

CAT S75 on varustatud suure, 6,6-tollise, FHD+ resolutsiooni ning 120 Hz värskendamissagedusega ekraaniga. Võrreldes tavaliste kestvustelefonidega on mobiil siiski üllatavalt õhuke ja mahub taskusse hästi.

Aku mahutavus on 5000 mAh ja see kestab laadimata vähemalt kaks ööpäeva, tagasihoidlikuma kasutamise korral kauemgi. Täis saab selle laadida 15 W kiirlaadijaga, mugav Qi standardile vastav juhtmevaba laadimise tugi on samuti olemas. Turult võib leida suurema akuga tugevdatud telefone, aga see muudab seadme ka märgatavalt raskemaks.

CAT S75 kaalub 268 grammi, mida ei ole just vähe, kuid tegemist on siiski ühega kergematest tugevdatud telefonidest ning käes hoides ei tundugi seade nii raske. iPhone 14 Pro kaalub näiteks 206 grammi ja see pole ligilähedaseltki vastupidav.

Telefon kasutab Mediateki Dimensity 930 protsessorit, millelt tohutut kiirust oodata ei maksa, kuid igapäevaseks kasutuseks sellest piisab. Võib arvata, et see protsessor on valitud ühe põhjusena seepärast, et tarbib üsna vähe voolu. Aku kestvus on sellise telefoni juures ikka tähtsam kui see, et näiteks mängud ülisujuvalt jookseksid.

Kaamerakomplekt ületab ootusi

Kui enamasti võivad kestvustelefonidel olla üsna tagasihoidlikud kaamerad, siis S75 on varustatud silmatorkavalt hea komplektiga selles kategoorias. Põhikaameraks on 50 MP sensoriga kaamera, lainurk-kaamera on 8 MP sensoriga, kolmas 2 MP sensoriga kaamera on makrovõteteks (seda võib vaja minna, et pisikest teksti jms jäädvustada). Telefonil on veel veealune režiim tagaküljekaameratega kasutamiseks ning 8 MP esikaamera portreede ja grupipiltide tegemiseks. Fotograafiaga tegelemiseks keegi CAT-i ei osta, aga asja ajab see ära.

Telefoni tagaküljel on lisaks kaamerakomplektile ka sõrmejäljelugeja, mis töötab täpselt ja kiiresti. Telefoni alumisel küljel on korralikult valjud kõlarid, mis sobivad seetõttu hästi kasutamiseks ka välitingimustes.

Kokkuvõttes on CAT S75 usaldusväärne mobiiltelefon, mis peab vastu löökidele, kukkumistele ja veekahjustustele. Telefonil on kauakestev aku, erksavärviline ekraan, korralik helikvaliteet ja võimekus töötada ka äärmuslikes temperatuuritingimustes. CAT S75 sobib sulle, kui otsid usaldusväärset ja vastupidavat telefoni, mis saaks hakkama ka kõige raskemate väljakutsetega.

Tele2 e-poes on CAT S75 müügil soodushinnaga 419 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.