Läbipaistev korpus ja soodsam hind! Kas uus tegija Nothing Phone peab võrdluses turu liidritega vastu?

Nothing Phone 2 ei ole päris tavaline Android.Foto: Nothing

Nutitelefonide turul on uus bränd, mis tehnikahuviliste seas kõvasti laineid lööb. Mõne kuu eest turule jõudnud Nothing Phone 2 üllatab omapärase disaini ja lihtsusega ning on keskeltläbi poole odavam kui viimased iPhone’i mudelid. Paneme värske tulija joonele iPhone 14 Plusiga ja vaatame, kas soodne hind tuleb teiste funktsioonide arvelt või on turul tõesti uus tegija.

Kes Nothing Phone’ist midagi kuulnud pole, siis seda toodab Briti firma Nothing, mis on loodud alles hiljuti – aastal 2020. Nende esimene telefon, loogiliselt Nothing Phone 1, tuli turule mullu juulis, ning teine, millest tuleb juttu käesolevas artiklis, päevapealt aasta hiljem. Telefon jookseb Androidi-põhise operatsioonisüsteemi peal, mida nimetatakse Nothing OS-iks.

Ilmselt kukkus osa lugejaskonnast juba Androidi mainimisega ära, kuna iPhone’i kasutajat Androidi peale ümber veenda on sama võimatu kui kivist vett välja pigistada, aga Nothing Phone 2 ei ole ka päris tavaline Android.

Lihtne ja “puhta” disainiga telefon nagu iPhone vanasti

Nothingu telefone eristab teistest nutitelefonidest minimalistlik disain ja fookus lihtsusele. Kohe peale vaadates ei saa üle ega ümber läbipaistvast korpusest, mis võimaldab kasutajatel näha seadme sisemusse. Telefoni tagaküljel on 11 leedriba, millega saab edasi anda erinevaid teavitusi.

Juba telefoni n-ö lähteülesanne on teine: Nothing Phone ei ole mõeldud kasutajate tähelepanu imemiseks, vaid produktiivsuse ja suhtlemise vahendiks. Kasutajaliides on sellele mõeldes samuti lihtne ja puhas – esikohal on funktsionaalsus, mitte trendika kõlaga lisavidinad.

Olgu öeldud, et täpselt samade märksõnade – lihtsuse ja disaini “puhtuse” – poolest paistis kümnendi eest nii sisult kui ka vormilt silma iPhone.

Poole odavama hinnaga poole parem aku?

Kõik see kõlab väga toredalt, aga telefoni valikul ei saa üle ega ümber hinnast. Taskukohasem neist kahest on pika puuga Nothing Phone 2, mis maksab Tele2 e-poes 689 eurot. iPhone 14 Plus, millel on sama palju ehk 256 GB sisemälu, maksab pea topelt – 1079 eurot (kuigi võrreldes algse 1319 euroga on seegi hind tükk maad alla tulnud). iPhone 14 Plusi 128-gigase variandi saab nüüdseks kätte juba 949 euroga, nii et kui sisemälu pole telefoni juures määrav, on võimalus sealtki kokku hoida. Kes ei taha aga telefoni eest ligi 1000 eurot välja käia, siis valik on üsna selge.

Mis puudutab jõudlust, siis iPhone 14 Plus kasutab Apple’i A15 Bionic kiipi, mis on üks turu võimsamaid. Sellel on küll poole vähem RAM-i kui Nothing Phone 2-l (6 GB vs 12 GB), aga kasutajakogemust see ei sega. iPhone’i häda on aga see, et telefon kipub pikema kasutamisega kuumaks minema ning ka aku ei kesta kuigi kaua. iPhone’i kasutajad on ilmselt kõik harjunud, et laadijat tuleb kaasas kanda, kuna aku ei pruugi tervet päeva vastu pidada.

Seevastu Nothing Phone 2 kasutab Snapdragon 8+ Gen 1 kiipi, mis muidugi A16 Bionicu tasemele ei küüni, aga ajab asja ära. Võttes arvesse nii hinda kui ka seda, milleks enamik inimesi nutitelefone igapäevaselt kasutab, ei ole Nothing Phone 2 protsessoril midagi häda. Boonuseks kestab Nothing Phone’i aku vabalt terve päeva.

Kaamera osas jääb iPhone ühes asjas alla

Tänapäeva telefoniga peab saama ka pildistada. Ei tule ilmselt üllatusena, et selle võistluse paneb kinni iPhone 14 Plus, kuna ükskõik millist Androidi, millel oleks etem kaamera kui iPhone’il, võib tikutulega taga ajada. Konkurentsi võib pakkuda ehk Samsung Galaxy S23 Ultra, mis on mitmel pool valitud maailma parimaks kaameratelefoniks (testisime seda telefoni augustis ja mõneti võib selle hinnanguga täitsa nõustuda), aga nagu öeldakse, kinnitab erand reeglit.

Mis aga ei tähenda, et Nothing Phone 2 kaamera kuidagi silmatorkavalt kehv oleks. Telefonil on 50 MP põhikaamera, mis ajab normaalse valgusega pildistades ilusti asja ära. Pimedas kisub seis juba nigelamaks, nii et telefonifotograafia fännidele kindlasti seda telefoni soovitada ei saa. iPhone 14 Plusi kaamera on umbes nii hea kui ühel telefonil üldse saab olla. Võrdlesime pildikvaliteeti isegi tuttuue iPhone 15 Plusiga ja vahet praktiliselt ei märkagi.

Ühes asjas, mis puutub kaamerasse, jääb iPhone siiski alla. Jutt käib nn kaameramuhust telefoni tagumisel küljel. Alates iPhone 6-st pole kaamera ülejäänud korpusega samal tasapinnal, vaid mitu millimeetrit kõrgemal. iPhone 14 puhul on olnud kuulda, et muhk on lausa nii kõrge, et takistab autos juhtmevaba laadimist – muhu süül satub telefon sellise nurga alla, et juhtmevaba laadimise koht ei ulatu vastu laadimisalust. Nothing Phone 2 kaameramuhk on piisavalt väike, et ei tohiks igapäevast kasutamist kuidagi segada.

Telefon neile, kes ihalevad millegi uue järele

Mida näitajatest veel mainida? Kaaluvad mõlemad telefonid umbes sama palju – paar grammi üle 200, ekraan on täpselt sama suur – 6,7 tolli, ehkki iPhone’i ekraan on muude näitajate poolest parem. Kellele meeldib telefoni kasutada emakeeles, siis olgu siinkohal mainitud, et Nothing Phone’il on eestikeelne variant täiesti olemas. iPhone’il jätkuvalt mitte.

iPhone’i ja Androidi võrdlemine on tänamatu töö, kuna objektiivsetest näitajatest rohkem kipuvad rolli mängima isiklikud eelistused. Siiski on viimasel ajal rohkem märgata, et ka iPhone’i fännidel on hakanud iga-aastased uuendused, millel on rohkem kõla kui sisu, vaikselt üle viskama. Seega võib Nothing Phone olla midagi nende jaoks, kes otsivad uue nutitelefoni valikul midagi päriselt värsket. Kui tekkis huvi, uuri lähemalt Tele2 e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.