Maailma parima kaameratelefoni test: mida Samsungi ultrasuum päriselus teha suudab?

Panime maailma parima kaameratelefoni proovile augusti keskel Helsingis toimunud Flow Festivalil.Fotod: Tele2 / Shutterstock

Mille järgi valida telefoni, kui kõnede tegemise ja internetis skrollimisega saab iga nutikas tänapäeval ühtviisi hästi hakkama? Eks ikka kaamera järgi.

Kui lüüa Google’isse sisse märksõnad “best camera phone”, leiab terve hulga edetabeleid eri veebisaitidelt, aga keeruline on leida nimekirja, kus parimate seas ei mainitaks Samsungi kõige kõvemat mudelit – Galaxy S23 Ultra. TechRadar nimetab seda oma mitmekülgsuse poolest 2023. aasta parimaks “kaameratelefoniks”. XDA Developers on samuti värskelt parimad läbi testinud ja valinud tippude tipuks just Samsung Galaxy S23 Ultra, mis hiilgab oma suumi poolest.

Niisiis võtsime “best camera phone’i” kaasa ühele Euroopa popimale musaüritusele, augusti keskel Helsingis toimunud Flow Festivalile, ja proovisime järele, kas see on tõesti nii hea kui räägitakse.

Uskumatu mitmekülgsus ja ultrasuum

Esiteks jääb silma telefoni suurus – see on üle 16 cm kõrge ja pea 8 cm lai, nii et vaja on suuri taskuid või kotti. Võrdluseks: sama suur on ka Apple’i tippmudel iPhone 14 Pro Max, ainult millimeetri võrra õhem. Festivalil oleks käepärasem kaasas kanda väiksemat telefoni, aga küllap on see harjumise asi.

Samsung Galaxy S23 Ultra kaamera paistvat silma “uskumatu mitmekülgsuse” poolest. Telefonil on 200 MP põhikaamera, 12 MP ülilainurk, mis toimib ka makroobjektiivina, ning kaks suumobjektiivi, mis katavad 3X ja 10X fookuskauguse. XDA võrdluses leitakse, et S23 Ultra põhikaamera pole küll maailma parim, aga kui kõik objektiivid kokku liita, on tulemuseks kõige mitmekülgsem ja terviklikum süsteem.

Kuuldavasti teeb Samsung tihedat koostööd ka Snapchati, TikToki ja Instagramiga, et S23 Ultra kvaliteetne kaamerapilt ei läheks äppides kaduma. Teistel Androidi-tootjatel on sellega kehvemini.

TechRadar kirjutab, et S23 Ultral on nii palju objektiive ja funktsioone, et pole ühtki fotot, mida see ei suudaks teha. Teiste nutikatega võib mõnes olukorras kätte saada pisut paremaid pilte, kuid kiidetakse just seda, et Galaxy S23 Ultra saab hästi hakkama igas olukorras, alustades lähivõtetest, lõpetades ööfotode ja “ultrasuumiga”. Väidetavalt on Samsungi 30-kordne suum teravam kui enamikul telefonidel.

Pilditest Helsingis Flow Festivalil

Helsingis Suvilahtis toimuv Flow Festival on üks Soome tuntumaid muusikaüritusi, mida on korraldatud 2004. aastast saati. Tänavu väisas festivali pea 90 000 külastajat, esinejate seas olid rahvusvaheliselt tuntud nimed, nagu Blur, Lorde, Kaytranada, Suede, Tove Lo, Pusha T, Wizkid, 070 Shake, Christine & The Queens ja Moderat. Festivali korraldus paistab silma keskkonnahoidliku suuna poolest – tänavu toimus üritus esmakordselt täielikult lihavabana.

Milleks festivalil kaamerat vaja läheb? Eks ikka esinejate pildistamiseks, mistõttu kulub nimetatud “ultrasuum” kohe marjaks ära. Sättisime end lava ette valmis ja proovisime järele. Piisab paarist kiirest klõpsust, et aru saada, miks Galaxy S23 Ultra suumi taevani kiidetakse. Ütleme kohe ära, et kõik fotod siin artiklis on töötlemata.

Selline näeb 10-kordne suum välja päevavalges:

Selline aga pimedas, prožektorite valguses:

Värvid on erksad, nagu Samsungidel ikka, aga pilt on teravam kui kunagi varem. Oleks veel telefoniga päris lava ees, nagu pressifotograafid, ei pruugiks vahetki teha, et käes pole mitu tuhat eurot maksev toru, vaid lihtsalt uhkema klassi nutitelefon. Tele2-st saab Samsungi superpakkumiste raames Galaxy S23 Ultra 256GB kätte 1244 euroga.

Muidugi on selliste fotode jaoks vaja, et pildistatav püsiks enam-vähem paigal, mis võib esinemise ajal keeruliseks osutuda. Selle tõestamiseks siin mõned liikumise pealt tehtud pildid (pöörake tähelepanu udustele kätele):

Lõputult suumida ikkagi ei kannata – pilt võib olla teravam kui teistel nutitelefonidel, aga lõpuks tulevad piirid ette.

Kõige suuremaks vaenlaseks Galaxy S23 Ultra kaamerale osutus Rootsi lauljanna Tove Lo, kes esiteks meelitas lava ette nii tiheda rahvamassi, et lähedale pildistama ei pääsenud, ning teiseks tantsis terve tunniajase set’i vältel lakkamatult ringi. Tema esinemisest õnnestus teha sellised fotod:

Viimastelt piltidelt näeb selgesti, et osta võib ükskõik kui tasemel või kalli telefoni, aga võimatut ei tasu loota. Samas ongi mõnda etteastet targem nautida päriselt kohal olles, mitte läbi helendava telefonikaamera.

N-ö tavalisi ilma suumita pilte (ja ka videoid) teeb Galaxy S23 Ultra umbes-täpselt sama hästi kui kõik viimased Samsungid, selle osas erilist vahet tunda pole. Lainurk on ikka lai ja värvid mõnusalt erksad. Mõned klõpsud selle ilmestamiseks:

Kokkuvõttes võib “maailma parima kaameratelefoni” ümber käiva haibiga nõusse jääda – öeldigi ju, et tegemist on kõige “terviklikuma süsteemiga”. Kui põhikaamera ja lainurk on sama hea kui teistel tippklassi Samsungidel ning suum märgatavalt parem, siis üldarvestuses tulebki kokku maailma parim.

iPhone 14 Pro pidavat küll tegema paremat videot ja Xiaomi 13 Pro olevat kõige etem valik just päevasel ajal pildistamiseks, aga kokkuvõttes võib Samsung Galaxy S23 Ultrat soovitada küll. Samsungi superpakkumiste kampaaniaga saab tutvuda siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.