WordPressi uus versioon toob mitu kasulikku uuendust

WordPressi uusim versioon 6.5 kannab nime Regina ning on saanud inspiratsiooni kuulsa džässviiuldaja Regina Carteri muusikast, milles on ühendatud klassikaline täpsus loomingulise vabadusega. Uuendus toob endaga mitu kasulikku täiendust ning uusi funktsioone.

Kasulikud täiendused

Täiendusi on saanud revisjonide funktsioon. Nüüd hõlmab see ka plokkide ja stiilide muudatusi ning võimaldab näha mallide, stiilide ja plokkide muudatuste ajalugu.

Tausta- ja varjutööriist on saanud juurde võimaluse muuta taustapildi suurust, kordust ning selle fookuspunkte. Lihtsustatud on ka värviliste ülekatete ja varjutuste kasutamist.

Lisaks funktsioonide täiendamisele on 6.5 versiooni juures parandatud ka üldist jõudlust, näiteks postituste ja leheehitaja laadimiskiirus on selle tulemusel kahekordistunud. Kokku on uues versiooni üle 110 erineva jõudluse paranduse.

WordPress on juurde saanud ka AVIF pildiformaadi toe ning pluginate arendajad saavad nüüd määrata sõltuvusi, andes paigaldajatele selged juhised ja lingi nende paigaldamiseks ja aktiveerimiseks.

Uued funktsioonid

Lisandunud on uus funktsioon fontide teek. Selle abil saab lihtsalt ja mugavalt lisada ning eemaldada fonte – varasemalt pidi selleks kasutama lisapluginaid või tegema koodimuudatusi. Funktsioon toetab nii kohalikke kui ka Google’i fonte ning ühildub Gutenbergi plokkteemadega. Fontide teek on kättesaadav ka Zone+ WordPressi Assistendi kaudu.

Lisandunud on andmevaate funktsioon Data View, mis aitab paremini hallata lehtede, meilide, mustrite ja malli osade andmeid, pakkudes tabeli- või ruudustikvaadet, ning võimaldab teha ka massmuudatusi.

Samuti on teemade ja pluginate arendajatele lisandunud uus interaktsioonide API, mis loob ühtse standardi interaktsioonide lisamiseks kasutajaliidese plokkidele. API kohta saab lähemalt lugeda WordPressi lehelt.

Lisandumas on muudki

WordPress on juba teada andnud, et olulisi muudatusi on oodata ka järgmises, 6.6 versioonis. Nimelt eemaldatakse selle versiooniga PHP 7.0 ja 7.1 tugi ning minnakse üle versioonile 7.2. Selle käiguga antakse teemade ja pistikprogrammide arendajatele võimalus tarkvara kaasaegsemaks muuta ning kasutusele võtta uusi funktsioone.

Uuri WordPress 6.5 versiooni täienduste kohta lähemalt ka Zone’i blogist. Lisainfot 6.6 versiooni uuenduste kohta saad aga siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.