Uus ekraan ja värske kiip: Apple tutvustab peagi iPadi uusi mudeleid

Apple Let Loose tootetutvustuse logo
Apple näitab 7. mail uusi iPade.Foto: Apple.

Rubriiki toetab

Apple teatas, et korraldab 7. mail uute toodete esitlusürituse Let Loose. Kõik märgid viitavad, et üritusel tutvustab Apple iPadi uusi mudeleid. Firma ei ole oma tahvelarvutite valikut uuendanud juba viimased poolteist aastat.

Kuigi tavapäraselt ei ole Apple avaldanud mingit infot uute seadmete kohta, on olnud piisavalt lekkeid, et saada ettekujutus, mida ettevõte meile näidata plaanib.

Engadgeti andmetel on kõige olulisemaks muudatuseks kauaoodatud OLED-ekraanid, mis peaksid nüüd jõudma iPad Pro mudelitesse. iPad Pro saab ilmselt ka uusima M3 seeria kiibi. OLED-ekraanid peaksid lubama ka uued tahvelarvutid varasemast õhemaks teha ning kõlakate järgi võib suurem, 12,9-tollise ekraaniga iPad Pro olla vaid 5 mm paksune. Samuti tasub oodata kitsamaid raame.

On ka võimalik, et iPad Pro saab ka klaasist tagakülje, millega tehakse võimalikuks MagSafe või Qi2 juhtmevaba laadimine. Lisaks on lootust, et esikaamera liigub sarnaselt kõige odavama iPadiga horisontaalse ääre keskele.

iPad Air saab ilmselt samuti põhjaliku uuenduse. Põhiliselt oodatakse, et uus Air tuleb M2 seeria protsessoriga. Ka iPad Airi selfikaamera liigub ilmselt horisontaalse ääre keskele. Samuti on võimalik, et Apple tutvustab suurema, 12,9-tollise ekraaniga iPad Airi.

Tarvikutest tasub oodata uut suurema puutepaneeliga alumiiniumist Magic Keyboardi klaviatuuri ning uut Apple Pencili puutepliiatsit. Uus pliiats peaks tooma vajutustundliku pinna, mida saab kasutada seadistatava nupuna, ning Find My võrgustiku toe. Lisaks võib uus pliiats toetada ka Vision Pro joonistamisäppe.

Apple’i üritus Let Loose algab 7. mail kell 17.00 ning seda saab vaadata Apple’i Youtube’i kanalil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.