Nutikell vs aktiivsusmonitor: kumba peaksid eelistama?

Foto: Shutterstock.

Randmel kantavad nutikad kellad on tänaseks saanud populaarseks nii tipp- ja tervisesportlaste kui ka tehnikahuviliste seas. Sisuliselt jagunevad seadmed kahte leeri: nutikellad ja aktiivsusmonitorid. 

Mis on neil kahel vahet ning kumba sa tegelikult vajad?

Aktiivsusmonitor – väike seade, mis jälgib sinu tervist

Nagu ka nimi ütleb, on aktiivsusmonitori eesmärk mõõta kasutaja aktiivsust. Seda väikest randmel kantavat seadet saab kasutada nii treeningu ajal kui ka igapäevatoimetustes. Üldiselt suudavad need lugeda päeva jooksul tehtud samme, läbitud kilometraaži ja põletatud kaloreid.

Üheks kõige kasulikumaks aktiivsusmonitori funktsiooniks on une jälgimine. Uni mängib meie tervise juures olulist rolli ning on tähtis, et me sellele tähelepanu pööraks. Une jälgimise funktsioon suudab tuvastada erinevad unefaasid ja annab kasutajale selgema ülevaate sellest, kas ja millal ta magas halvasti või hästi.

Aktiivsusmonitorid on reeglina ka taskukohasema hinnaga, ent see-eest pakuvad vähem funktsioone ja võimalusi kui nutikellad. 

Nutikell – võimalusi on tunduvalt rohkem

Nutikellaga saab lisaks enda aktiivsuse ja une jälgimisele teha ka palju muud huvitavat. Sisuliselt on nutikella ülesanne olla nutitelefon sinu randmel. See tähendab, et kogu info, mis jõuab sinu telefoni, jõuab ka nutikella. Näiteks sõnumid, meilid ja muud teated. 

Samuti saab nutikellaga saata sõnumeid ja võtta vastu kõnesid ilma telefoni taskust välja võtmata. 

Nutikell pakub erinevaid võimalusi, et see omanäoliseks muuta – seda nii kella paneeli kui ka rihmade osas. Näiteks treeningutel kasutada silikoonist rihma ning peenemat restorani külastades vahetada see nahast rihma vastu. 

Nutikellade välimus on üldiselt ilusam ja silmatorkavam kui aktiivsusmonitoride oma. See tähendab ka seda, et reeglina tuleb nende eest pisut rohkem raha välja käia. 

Kumb siis mulle sobib?

Enne, kui poodi tõttad, tuleks läbi mõelda, mida sa seadmelt ootad. Kui põhitegevuseks on enda aktiivsuse ja une jälgimine, siis tasuks võibolla vaadata aktiivsusmonitoride poole. Näiteks Xiaomi Mi Smart Band 5 või Huawei Band 6, mis mõlemad jälgivad kasutaja aktiivsust ning unekvaliteeti. Tänu vähematele funktsioonidele peab ka tihti aku aktiivsusmonitoridel mõnevõrra kauem vastu.

Kui sa tahad, et nutikas abiline randmel suudaks teha umbes sama, mis sinu telefon, siis tasuks valida nutikell. Tuntumad turul on hetkel Samsung Galaxy Watch 3 ja Huawei Watch GT2 Pro, millel on lai valik erinevaid funktsioone ja võimalusi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.