Huawei uus nutikell Watch Fit 3 kõrvaldas nende seadmete ühe olulise puuduse

Kuigi nutikellasid tuleb igal aastal välja aina uusi mudeleid, tundub mõni neist juba täiuslikkusele üsna lähedal, kuid midagi jääb veel puudu. Tavaliselt on puudu elegantsest välimusest ja kergest õhukesest kellakorpusest, sest nutiseadmesse tuleb kokku suruda võimalikult suur aku, hulk elektroonikaid, sensoreid ja ekraan, mis paratamatult on teinud senised kellad üsna suureks ja raskeks. Kuidas siis seda olukorda lahendada?

Lahendus on pealtnäha lihtne. Kell tuleb lihtsalt palju õhemaks, kergemaks ja kandilisemaks teha. Siis mahub see mugavamalt käele ning peaaegu ruudukujuline ekraan on just sellise kujuga, kuhu kirjalikku infot korraga kõige enam ära mahub. Ümmargused sihverplaadid on küll soliidsed, kuid teksti seal kuvada on keerulisem. Teateid aga vaadatakse nutikellalt väga tihti ning kandiline sihverplaat võib teksti täis olla nurgast nurgani.

Huawei Watch Fit 3 (hind 159,99 eurot) ongi just selline mudel, mis lõpuks ometi ei pane võimalikku ostjat kõhklema selle pärast, kas nii suur kellakorpus randmel mitte liiga kohmakas ei näi. Fit 3 on vaid 9,9 millimeetri paksune ja kaalub 26 grammi. Seda peaaegu ei tunnegi käel.

Kandiline 1,82-tolline AMOLED ekraan on 1500-nitise heledusega ja selgelt loetav ka otse eredas päikesevalguses. Kellal on ka alati sees oleva ekraani funktsioon, mis mõnevõrra aku kestvust vähendab, kuid näitab ekraanil alati olulist infot, näiteks kellaaega ja sõnumiteateid. Bluetoothiga saab vastu võtta ka mobiilikõnesid, mis tulevad nutitelefoni ja rääkida kella mikrofoni kaudu.

Üks oluline omadus, mis Huawei kellasid alati on saatnud, jäi ka pisikese Fit 3 puhul alles, nimelt aku kestab sellelgi mudelil võrreldes mõnede konkurentidega ülikaua ehk kuni 10 päeva. Kiire laadimine laseb kümne minutiga saada akusse üheks päevaks lisaenergiat.

Nutikell on veekindel ja sobib kasutamiseks ka ujumise ajal.

Watch Fit 3 töötab HarmonyOS operatsioonisüsteemil. Seade on ühilduv nii iPhone´ide kui ka Androidiga telefonidega, kuid Androidi puhul tuleb rakendus Huawei AppGalleryst alla laadida, mis on natuke tülikam, kui lihtsalt Google Playga. Kolmandate osapoolte rakendusti saab samuti installida, kuid neid on veel väga vähe – alla kümne.

Watch Fit 3 sobib kõige paremini erinevate spordialade jälgimiseks. Neid on seadmes olemas ligi sada, seega peaks leidma iga ala kohta midagi. Kellal on GPS ja TruSeen 5.5 sensor, mis mõõdab pulssi, hapnikutaset veres ja unekvaliteeti. Randmeseade annab ka kasulikke soovitusi treeningute ajal ning aitab jälgida jooksutempot. GPS töötab päris täpselt ja näitude usaldusväärsus on hea. Kui trenn salvestatud, saab selle mobiiliäpi vahendusel edasi mõnesse treeninguplatvormi, näiteks Stravasse üles laadida.

Küljel on menüüde juhtimiseks pöördnupp ja lisanupp, muidugi on kogu ekraanipaneel ka puutetundlik. Taustapilte ja sihverplaate saab vahetada, neid saab lausa ise oma soovide järgi teha. rihmad on samuti vahetatavad.

Nii nagu mõne varasema mudeliga, aitab ka see kell trenni teha virtuaalse treeneriga: sihverplaadilt saab vaadata, kuidas treeneri soovitatud harjutused välja näevad ning siis oskab neid järgi teha. Samuti on olemas kaloritasakaalu mõõtja, mis saab hakkama kulutatud kalorite üle arve pidamisega, söödud kalorid tuleb aga programmi ise kirja panna. Vastavalt tasakaalule annab kell soovitusi, kuidas oma kaalu juures püsida või seda alla võtma hakata.

Kokkuvõtteks on Huawei Watch Fit 3 väga hea valik spordihuvilistele, kes otsivad stiilset ja taskukohast nutikella, mis oleks väike ja kestaks akult mitmeid päevi. Kell pakub täpset treeningute jälgimist, pikka aku eluiga ja mugavat kasutamist. Miinuseks võib pidada veel piiratud rakenduste arvu, kuid loodetavasti tuleb kolmandate osapoolte äppe veel juurde.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.